trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1383361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Johnson

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #945 dnia: Styczeń 07, 2015, 09:01:16 pm »
Super kolekcja Boom.


Widzę, że masz "Batman: City of Crime". Dobrą cenę za to dam, gdybyś chciał sprzedać.

Offline Midian

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #946 dnia: Styczeń 08, 2015, 09:09:03 pm »
Boom - Dołączę się do reszty głosów. Twoja kolekcja wygląda niesamowicie. Mam jednak pytanie. Dlaczego trzymasz TPB w koszulkach?

Offline Dembol_

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #947 dnia: Styczeń 10, 2015, 10:25:23 am »
http://evilmanga.tumblr.com/post/107629476925/my-book-artbook-and-comics-purchases-from-last-3 - zebrałem większość z zakupów z ostatnich miesięcy walających się po zagraconej sypialni i gabinecie, żeby zrobić im pamiątkowe zdjęcie zanim trafią na właściwe półki.

Boom - Artist Edition są świetne. Dalej nie mogę mózgu przekonać do zakupu żadnej (bo jednak za 600 zł można mieć tyle innych komiksów), ale nadejdzie taki dzień, że kupię te Wally'ego Wooda i Gila Kane.

Offline Thorgal24


Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #949 dnia: Styczeń 10, 2015, 11:20:44 am »
http://evilmanga.tumblr.com/post/107629476925/my-book-artbook-and-comics-purchases-from-last-3 - zebrałem większość z zakupów z ostatnich miesięcy walających się po zagraconej sypialni i gabinecie, żeby zrobić im pamiątkowe zdjęcie zanim trafią na właściwe półki.

Boom - Artist Edition są świetne. Dalej nie mogę mózgu przekonać do zakupu żadnej (bo jednak za 600 zł można mieć tyle innych komiksów), ale nadejdzie taki dzień, że kupię te Wally'ego Wooda i Gila Kane.

zainteresowały mnie The Summit of the Gods Taniguciego i History of Japan Mizuki. napiszesz coś o nich ?

Offline Fau

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #950 dnia: Styczeń 10, 2015, 11:58:21 am »
http://evilmanga.tumblr.com/post/107629476925/my-book-artbook-and-comics-purchases-from-last-3 - zebrałem większość z zakupów z ostatnich miesięcy walających się po zagraconej sypialni i gabinecie, żeby zrobić im pamiątkowe zdjęcie zanim trafią na właściwe półki.

Boom - Artist Edition są świetne. Dalej nie mogę mózgu przekonać do zakupu żadnej (bo jednak za 600 zł można mieć tyle innych komiksów), ale nadejdzie taki dzień, że kupię te Wally'ego Wooda i Gila Kane.

Ten Conan grubaśny - WOW  :shock:

Offline Dembol_

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #951 dnia: Styczeń 10, 2015, 03:25:17 pm »
zainteresowały mnie The Summit of the Gods Taniguciego i History of Japan Mizuki. napiszesz coś o nich ?
History of Japan to ilustrowana historia epoki Showa, czyli panowania cesarza Hirohito. Może być ciężki w odbiorze dla kogoś kto nie jest zaznajomiony w niezłym stopniu z historią Japonii w XX wieku. Ja mam to szczęście, że przyswoiłem sobie historię II wś na Pacyfiku i nowożytnej Japonii na potrzeby pisania zeszłorocznego licencjatu oraz widziałem kilkanaście filmów na ten temat, więc jestem na bieżąco. Część czytelników natłok dat, obcobrzmiących nazwisk, miejsc i wydarzeń może odstręczyć. Na pewno to dla takiego czytelnika tłumacz przygotował bogate przypisy, które pomogą ogarnąć te czasy. Wydarzenia historyczne opowiadane czasem przez jednego z nadnaturalnych bohaterów innych mang Mizukiego są przerywane scenami autobiograficznymi. Dzięki temu zamiast suchego wykładu możemy się zapoznać też z ludzkim wymiarem historii. Shigeru Mizuki był bowiem na wojnie i tam też stracił rękę. Mnie ta opowieść bardzo się podoba, ale tak jak wyżej napisałem, może nie być strawna dla wszystkich.
Przeczytałem zaledwie pierwszy tom Summit of the Gods. Rysunki to Taniguchi w dobrej formie. Przepiękne górskie pejzaże. Jeśli Wędrowiec Tundry Ci się podobał graficznie to tutaj jest podobnie. Jest "tajemnica" aparatu Mallory'ego i historia fotografa, któremu wpada przez przypadek w taki, który może nim być i jeśli zawierałby zdjęcia szczytu oznaczałoby że Mallory/Irvine byli pierwszymi zdobywcami szczytu. To jednak tylko punkt wyjścia do opowieści o górach, wspinaczce i ludziach, którzy ją uprawiają. O ich fiksacji na tym punkcie, o rywalizacji, walce z naturą i z własnymi słabościami. Jak na razie bardzo mi się podoba.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #952 dnia: Styczeń 10, 2015, 07:30:13 pm »
History of Japan to ilustrowana historia epoki Showa, czyli panowania cesarza Hirohito. Może być ciężki w odbiorze dla kogoś kto nie jest zaznajomiony w niezłym stopniu z historią Japonii w XX wieku. Ja mam to szczęście, że przyswoiłem sobie historię II wś na Pacyfiku i nowożytnej Japonii na potrzeby pisania zeszłorocznego licencjatu oraz widziałem kilkanaście filmów na ten temat, więc jestem na bieżąco. Część czytelników natłok dat, obcobrzmiących nazwisk, miejsc i wydarzeń może odstręczyć. Na pewno to dla takiego czytelnika tłumacz przygotował bogate przypisy, które pomogą ogarnąć te czasy. Wydarzenia historyczne opowiadane czasem przez jednego z nadnaturalnych bohaterów innych mang Mizukiego są przerywane scenami autobiograficznymi. Dzięki temu zamiast suchego wykładu możemy się zapoznać też z ludzkim wymiarem historii. Shigeru Mizuki był bowiem na wojnie i tam też stracił rękę. Mnie ta opowieść bardzo się podoba, ale tak jak wyżej napisałem, może nie być strawna dla wszystkich.
Przeczytałem zaledwie pierwszy tom Summit of the Gods. Rysunki to Taniguchi w dobrej formie. Przepiękne górskie pejzaże. Jeśli Wędrowiec Tundry Ci się podobał graficznie to tutaj jest podobnie. Jest "tajemnica" aparatu Mallory'ego i historia fotografa, któremu wpada przez przypadek w taki, który może nim być i jeśli zawierałby zdjęcia szczytu oznaczałoby że Mallory/Irvine byli pierwszymi zdobywcami szczytu. To jednak tylko punkt wyjścia do opowieści o górach, wspinaczce i ludziach, którzy ją uprawiają. O ich fiksacji na tym punkcie, o rywalizacji, walce z naturą i z własnymi słabościami. Jak na razie bardzo mi się podoba.

bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedz.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #953 dnia: Styczeń 10, 2015, 09:17:28 pm »
Dembol_ kurde i dopiero teraz piszesz, że Taniguchi ma na swoim koncie mange o Evereście? :)


Gdzie kupowałeś i za ile? Ehh od dziś mam marzenie, aby ukazało się to kiedyś po Polsku. Mangan góry i Taniguchi, czyli połączenie idealne.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dembol_

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #954 dnia: Styczeń 12, 2015, 04:38:50 pm »
To dość drogie wydanie (podobne do wydań Hanami, każdy tom ma ponad 300 stron, niestety zdarzają się literówki). Pierwszy tom kupowałem na archonia.com (bo tylko tam znalazłem, powoli wyczerpuje się nakład), a drugi siostra kupiła mi pod choinkę na Amazonie. Ogólnie poszczególne tomy można dostać za ok. 20$ albo euro, w zależności od miejsca zakupu.


Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #956 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:31:12 pm »
thorgal24:  :wink:

Thorgal, jak Thorgal, ale ten film z boku: ''DellaMorte DellAmore''! = kapitalna rzecz, niezwykle klimatyczny obraz (i niosący ciekawe przesłanie).

PS.: I te zbiorcze wydania: Kasta Metabaronów + Incal + Magasin General + Swamp Thing  :idea: Fajna kolekcja! (ale z językiem czeskim miałbym spory problem - mimo, że mieszkam na Śląsku  :smile: ).

PS2. Półki ci się wyginają - musiałbyś pomyśleć nad jakimiś rozporami, póki całkiem się nie zniszczą.

Offline Gmork

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #957 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:46:20 pm »
Posledni nakup z Paříže. Viva Franc!  :cool:

http://www.jpeg.cz/images/2015/01/12/EBTfI.jpg

Offline peta18

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #958 dnia: Styczeń 13, 2015, 06:39:28 am »
@Gmork, zawsze jeździsz do Paryża żeby kupić komiksy, czy kupujesz też przez Amazona? Przez Amazona jest chyba taniej.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Gmork

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #959 dnia: Styczeń 13, 2015, 08:02:06 am »
Jezdím do Paříže, amazon.fr ma drahe poštovné.
Nakupuji většinou u Gibert Joseph a Gibert Jeune
na bulv. st. Michel. Mají tam hodně bazar BD za dobré
ceny, 8,- - 9,- euro ( occasion ).
Novinky si kupuji v l'Album na bulv st. Germain, FNAC.
Taky nám do Czech dováží BDčka e-shop megabooks.cz.

 

anything