trawa

Autor Wątek: Zdjęcia waszych Komiksów  (Przeczytany 1372903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1320 dnia: Czerwiec 25, 2015, 10:34:25 pm »
Ostatnio miałem podobny problem z brakiem miejsca i uginającymi się półkami na regałach z Ikei :wink:
Zainwestowałem więc za zgodą żony w taki regał.
Miejsca powinno starczyć na kilka lat. Semici wkładam do szuflad na dole. Wszystko robione na wymiar tak jak chciałem.



Regału nie zazdroszczę - otwarte półki  :evil:  - ja tam wolę zamykane.
Jednak-jednego Ci zazdroszczę -wyrozumiałej żony.
Moja by powiedziała-"żadnych komiksów w salonie nie będzie! Trzymaj je sobie gdzie chcesz , ale nie w salonie ...ble ble ble ...tutaj ludzie przychodzą... ble ble ble..."
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1321 dnia: Czerwiec 26, 2015, 12:59:39 am »
Dzięki za miłe słowa. Każdego z nas prędzej czy później czeka wybudowanie takiego ołtarzyku :wink:
I tego wszystkim z całego serducha życzę!

Pod warunkiem, że ma się gdzie wybudować ten ołtarzyk  :lol: (może opatentuję kiedyś coś takiego, jak ''lewitujący komiksowy ołtarzyk podsufitowy''?  :badgrin: )

Fajnie to-to wygląda.

Tylko mam dwa zapytania:
- dlaczego na półce są dwie kolekcje Tytusa (wersje box'owe)?
- jak poruszasz się po całej tej kolekcji komiksów? układasz je autorami, formatem?

Offline bosssu

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1322 dnia: Czerwiec 26, 2015, 07:51:29 am »
a kto ściera kurze z półeczek? :lol: :lol: :lol: :lol:
u mnie by nie przeszło bo dzieci mają alergie na kurz
Czemu tak do końca ma służyć to foliowanie? (papier się nie starzeje? nie żółknie?...czy tylko ochrona przed nerozgarniętymi "obcymi".....a może chęć zachowania w stanie idealnym dla późniejszej odsprzedaży?)


Ja osobiście mam wszystkie na wierzchu bo jednak często lubię do nich rzucić okiem a denerwuje mnie to wyciąganie z folii.

Offline Usi

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1323 dnia: Czerwiec 26, 2015, 12:05:55 pm »
Już spieszę z odpowiedziami :smile:
Wielkość TV była przemyślana. Pod niego była robiona cała zabudowa. 50 cali wystarczy w zupełności, w przypadku większego tv nasze oczy wylądowały by juz za uszami :wink: Ale tak jak mowie, to kwestia indywidualna. Co kto lubi.
Kolekcji Tytusa mam dwie. Jedna to oczywiście nowe wznowienie od Pruszyna :wink: Drugi box wypełniony jest starymi wydaniami. Komiksy z drugiego boxa wywędrowały w prezencie do biblioteki, która mam przyjemność prowadzić.
No i chyba na koniec kwestia foliowania. Łatwo zgadnąć ,że jako kolekcjoner zwracam uwage na jak najlepszy stan komiksów. A tutaj folie często pomagają. Jeśli się ciasno ułoży komiksy obok siebie przy wyciąganiu do czytania lubią się zarysowywać. Folie załatwiają temat. Dodatkowo kurz! Kurzy się zawsze i wszędzie. No a te "przeźroczyste ubranka" chronią albumy w dostateczny sposób. Przed zakupem nowego m2 mieszkałem w starej kamienicy gdzie były piece kaflowe. Możecie się zatem domyśleć co by było gdby foli ochronnych na albumach nie było :wink:
A co do ewentualnej odsprzedaży to chyba jednak podziękuję. Dzieciaki w spadku po rodzicach dostaną, a co one z tym zrobią... :wink:
Raz jeszcze dziękuję za miłe słowa. Miło, że komuś nasz pomysł się spodobał.
Pozdrawiam

Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1324 dnia: Czerwiec 26, 2015, 06:24:30 pm »
Już spieszę z odpowiedziami :smile:
......
Komiksy z drugiego boxa wywędrowały w prezencie do biblioteki, która mam przyjemność prowadzić.

Działanie pro publico bono - piękny gest  :smile: (sam sporo nowych książek powynosiłem do pobliskich filii - a należę do czterech; nie wyobrażam sobie, że można jakąkolwiek książkę oddać na makulaturę, albo ją wyrzucić!).

Nie odpowiedziałeś mi tylko na drugie zapytanie: ''Jak poruszasz się po całej tej kolekcji komiksów? układasz je autorami, formatem?'' To pytanie kieruję również do innych ''obrazkowych'' maniaków  :badgrin: (z takimi Tytusami sobie radzę, poukładałem je sobie - ale jak tu ogarnąć kilkaset tytułów, z których każdy może mieć inny format? A tytułów będzie coraz to więcej i więcej... i więcej...)

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1325 dnia: Czerwiec 27, 2015, 03:07:41 pm »
Co zapowiadałem to zrobiłem. Psychofaństwo Earla Tubba w rozkwicie.

Pierwsza saga Southern Bastards w zeszytach (pierwszy druk), oryginalnym tomie i teraz też w wersji HC po francusku  :lol:  Czekam teraz na premierę wersji japońskiej (podobno ma być), polskiej (myślenie życzeniowe) i deluxe, które wisi w preorderze. Gorzej niż z winylami  :lol:





W bonusie wczoraj doszło jeszcze Ballada o Halo Jones z Studia Lain i Ce n'est pas toi que j'attendais z Delcourt ale już mi nie chciało się robić zdjęcia (zrobię przy innej okazji).


''Jak poruszasz się po całej tej kolekcji komiksów? układasz je autorami, formatem?'' To pytanie kieruję również do innych ''obrazkowych'' maniaków



U mnie wszystko (komiksy) mają tylko jedną zasadę - alfabetycznie pod tytuł głównej serii, niezależnie od formatu i rozmiaru tomów.
perły przed wieprze

Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1326 dnia: Czerwiec 27, 2015, 04:34:15 pm »
Co zapowiadałem to zrobiłem. Psychofaństwo Earla Tubba w rozkwicie.
W bonusie wczoraj doszło jeszcze Ballada o Halo Jones z Studia Lain i Ce n'est pas toi que j'attendais z Delcourt ale już mi nie chciało się robić zdjęcia (zrobię przy innej okazji).

Muszę ten wpis pokazać rodzinie ( przez co będę się starał udowodnić, że nie jestem sam psychopatą - są też inni, nawet gorsi  :wink: )

U mnie wszystko (komiksy) mają tylko jedną zasadę - alfabetycznie pod tytuł głównej serii, niezależnie od formatu i rozmiaru tomów.

Tak kombinowałem.
To samo zrobiłem z moją kolekcją płyt audio - wszystko alfabetycznie wg spisu w Excelu ( problem pojawia się tylko, jak kupuję jakąś płytę zespołu na literę ''A'' - wtedy muszę przepychać te moje 1300 płyt  :roll: )

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1327 dnia: Czerwiec 27, 2015, 04:47:25 pm »
Muszę ten wpis pokazać rodzinie ( przez co będę się starał udowodnić, że nie jestem sam psychopatą - są też inni, nawet gorsi  :wink: )


To jest właśnie taka moja mała wada, która obudziła się u mnie przez podobne akcje czasem związane z winylami, gdy mam mocny sentyment do jakiejś pozycji to mam ją w wielu wersjach i mimo, że z tym walczę to czasem ulegam (mam tak z Daredevilem Smitha, Asterixem u Brytów, wieloma płytami i Blood Meridian McCarthy'ego). Nienawidzę się, że zamiast tego mógłbym kupić nowy inny nieznany mi tytuł ale od czasu do czasu można chyba zagrać przeciw logice :wink:

Tak kombinowałem.
To samo zrobiłem z moją kolekcją płyt audio - wszystko alfabetycznie wg spisu w Excelu ( problem pojawia się tylko, jak kupuję jakąś płytę zespołu na literę ''A'' - wtedy muszę przepychać te moje 1300 płyt  :roll: )


Tak, to jest cholernie problematyczne, dlatego w pewnym momencie zacząłem nowe pozycje książkowe/płytowe/komiksowe stawiać na półki zbiorczo co jakiś czas a nie za każdym razem jak przyjedzie coś nowego (powód jest też taki, że moja dziewczyna zawsze się śmieje z tych moich przemeblowań  :wink:  bo ona swoje komiksy układa kolejnością zakupu, heh).
perły przed wieprze

Offline raskoks

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1328 dnia: Czerwiec 27, 2015, 11:35:00 pm »
Wreszcie zaczalem wystawiec kolekcje na jakichs sensownych regalach - wystraszylem sie ile tego jest ;/
Ktos wie czy takie gipsowe regalki sa problemem dla komikosow? (wilgoc czy cos?)

Spoiler: pokaż









Lokus

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1329 dnia: Czerwiec 28, 2015, 01:40:33 am »
Muszę ten wpis pokazać rodzinie ( przez co będę się starał udowodnić, że nie jestem sam psychopatą - są też inni, nawet gorsi  :wink: )
Haha, szkoda że nie mam pod ręka dobrego aparatu, to bym zrobił zdjęcie mojej kolekcji "Sagi" z Image. Pierwszy numer w zeszycie (first printing), drugi egzemplarz w wersji "Image Firsts", wszystkie wydania zbiorcze w oryginale, oba od Muchy, oryginalne wydanie Deluxe HC i na deser koszulka z Lying Catem :D

Byłoby ze mną gorzej, gdyby zbierał wszystkie zeszyty, a nie ograniczył sie do jednego :)

Offline Holsten

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1330 dnia: Czerwiec 28, 2015, 01:46:07 am »
Piękna kolekcja i bardzo przyjemnie wyglądająca ścianka.

Offline blackwaterpark

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1331 dnia: Czerwiec 28, 2015, 05:57:34 pm »
Piękna kolekcja i bardzo przyjemnie wyglądająca ścianka.

Przy tych niektórych opasłych tomiskach, Sprawiedliwość Muchy wygląda... dosyć ''szczupło''  :smile:
Cieszą mnie takie fajne ludzkie pasje ( z drugiej strony rodzina może niedojada, bo ''uzależniony od literatury mąż wyniósł z domu ostatni tysiąc złotych na komiksy''  :wink: )


Haha, szkoda że nie mam pod ręka dobrego aparatu, to bym zrobił zdjęcie mojej kolekcji "Sagi" z Image.

Tyle dobrego już słyszałem o Saga, że zapytam: ile wydań zbiorczych ma się docelowo ukazać w Polsce?

Offline misiokles

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1332 dnia: Czerwiec 28, 2015, 06:30:19 pm »
Docelowo wszystkie. We wrześniu w USA wyjdzie piąty trejd, więc aż tak bardzo do tyłu nie jesteśmy.

Offline raskoks

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1333 dnia: Czerwiec 28, 2015, 06:51:34 pm »
Cytuj
Cieszą mnie takie fajne ludzkie pasje ( z drugiej strony rodzina może niedojada, bo ''uzależniony od literatury mąż wyniósł z domu ostatni tysiąc złotych na komiksy''  :wink: )
No tu trzeba przyznac ze kasy na to wszystko poszlo duzo ;-) - ale jesli jest mozliwosc to sie kupuje :)
A co do sprawiedliwosci - moze i nei taka wielka - ale imho bardzo fajne wydanie.

Offline Nick Jackolson

Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #1334 dnia: Czerwiec 28, 2015, 09:19:20 pm »
raskoks szacun za szelf. Jak podobało ci się Unanny Avengers Remendera w omnibusie? bo ja właśnie skończyłem i jestem mega zawiedziony...

 

anything