trawa

Autor Wątek: Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.  (Przeczytany 14409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2008, 03:24:26 pm »
Cytat: "Ushabti"
Innych for nie zamykamy, bo mają za duża tradycję i jest to bez sensu... po prostu oprócz tego tworzymy miejsce zbiorcze.

A co do zasad to Inkq napisałeś że dyskusja przenosi się tam i tam będą podejmowane decyzje. Temat może być tu otwarty i ludzie mogą w nim rozmawiać, jednak decyzje które trafią do uściśleń będą podejmowane tam... jedno drugiego przecież nie wyklucza ;)


Niech będzie dalej uważam to nieułatwianie. Ale jestem tu żeby służyć...i już więcej nie narzekam...

Offline nahar

Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2008, 03:34:09 pm »
Cytat: "Inquisitor_Matematicus"
Dobrze odblokuję ale moim zdaniem jest to bez sensu prowadzić tę debatę na dwóch forach. Po to proponowałem przerwać dyskusję i kontynuować na nowym forum gdzie sie nie zagubi, żeby mieć większą kontrolę w ogarnięciu chaosu, który sie zaczął tam tworzyć.

Jak rozumiem bardzo dużym problemem jest rejestracja

 :roll:


Inqi - JEST!

Strategie.net - super ludzie, ale długo się broniłem bo wymagali rejestracji do przeglądania postów.

Tak samo wiele for.

Ja podzielam zdanie mecenasika - jak ktoś nie chce to jego wola - a Tobie nie wolno zamknąć tematu "bo dyskusje przenosimy na inne forum".

Pozdrowka - poza misjonarskim zapałem w kwestii najmity, pamietaj, że jesteś modem na NG - i służysz userom, a nie oni Tobie.

BRAWO!
paweł

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2008, 03:42:08 pm »
Wiem. Tylko że zdanie mam prawo wyrazić i można to było załatwić inaczej.

Offline Drachu

Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2008, 05:30:24 pm »
Ogólnie rzecz ujmując życzę Wam jak najlepiej. Mam jednak parę wątpliwości.

Mordheim jest grą dość niszową, zaś statystyka uczy, że tylko niewielka cześć zarejestrowanych użytkowników pozostaje długi czas aktywna. Fora gier niszowych często zdychają po pewnym czasie. Ogólnie z doświadczenia - fora, które dobrze się mają to te, skierowane do naprawdę dużej ilości osób. Inne albo zdychają (1 post na 2 tygodnie), albo stają się kółkami wzajemnej adoracji.

NG ma tą przewagę, że jest multitematyczne, co za tym idzie - wolniej gaśnie zapał uczestników, bo często Mordheim nie jest jedynym powodem dla którego tu zaglądają. Poza tym - łatwiej w ten sposób zachęcić do gry ludzi świeżych - na Najmitę zaglądają ludzie, którzy Mordheim już znają, w ten sposób dopływ nowych uczestników może nie być powalający. Pamiętajcie - Mordheim nie ma wydawcy, nowych graczy przybywać już raczej nie będzie.
 
Oczywiście - widzę zalety Najmity, jak choćby to, że mając dla siebie całe forum można wprowadzić podfora - wielki ukłon w stronę przejrzystości. Bo na NG mamy jedno wiaderko, do którego wrzucamy wszystko.



Ja sam podziękuję, choć życzę Wam jak najlepiej - staram się nie dorzucać już sobie nowych for. Na dziś jest 6 takich, gdzie piszę/pisuję i kolejne 6 gdzie tylko czytam. Starczy. Nie ma co rozmieniać sie na drobne.

PPS. To jak to jest? Najmita dąży do monopolu, czy nie? Tu piszecie, że nie. A u siebie? Np. w pierwszym poście tematu "Idźcie i nauczajcie?"
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2008, 05:51:06 pm »
Cytat: "Drachu"
PS.
Inqi - sytuacja gdy moderator zamyka dyskusję we własnym dziale na własnym forum, by wesprzeć sąsiednie forum jest kuriozalna. Autoshot. Nie sika się do wanny, w której się kąpie.


Za raz mnie coś trzepnie. Jak chciałbym żeby to forum umarło to zamykałbym po kolei tematy.

Nie obędzie sie bez oświadczenia bardzo mi przykro to mówić ale jakbyście czytali moje wypowiedzi trochę uważniej i bez oburzenia to może byście wreszcie zrozumieli dlaczego zamknąłem tamten temat. Ale jednak trzeba to wyjaśnić i przykro mi z tego powodu że nikt nie zastanowił sie nad powodami zamknięcia tego tematu innymi niż na sile ciągnięcie ludzi na najmitę.


1.Dyskusja została przerwana.Pią Mar 14, 2008 z powodu panującego chaosu.
2. postanowiono założyć forum żeby tam rozwiązywać problemy uściśleń
3. pomysł przerodził się w serwis.
4. 27 marca o godz. 6:49 pm ruszyła najmita
5. Powstało forum które było stworzone głównie na Uściślenia
6. temat został zamknięty żeby nie dublować 29 marca.

Tak to wyglądało, temat został zamknięty po 2 tygodniach od zakończenia dyskusji, bo forum gdzie miała w planach przenieś sie dyskusja ruszyło.

Wystarczyło po prosić o otwarcie i tyle. Ja osobiście czuję się dotknięty zarzutami (tak to odbieram) w moją stronę. Jeśli ktoś uważa że niedostatecznie wypełniam swoje obowiązki to proszę o zawiadomienie administracji.

Edit: Żeby nie było, nie jestem zdenerwowany, po prostu jest mi przykro. Jeśli takowa skarga do administracji na mnie przyjdzie to proszę mi tylko dać znać. Wielka prośba.

Offline Drachu

Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 02, 2008, 06:27:26 pm »
Ja również wykasowałem zawartość.
Za fajni ludzie tu siedzą, by sie z nimi żreć.
To jest pies Yakuza. Wytresowany, by zabijać innych Yakuza"
Miike Takashi "Gozu"

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 02, 2008, 06:38:37 pm »
Tego postu nie było. Wykasowałem zawartość.

Za bardzo to wziąłem do siebie. Przepraszam wszystkich.  :)

Offline Ushabti

Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 02, 2008, 08:42:47 pm »
Cytuj
w ten sposób dopływ nowych uczestników może nie być powalający.

Ja zaczynam w Poznaniu akcje agitacyjne w sklepach ;) Chętnych jest wielu, ale nigdy nie mogą się zejść w jednym czasie i jednym miejscu, więc najczęściej skupiają się na jakiejś innej wspieranej grze. Może producent ją olał, ale myślę, że chociażby dystrybutorzy figurek które do innych systemów są ni w ząb mogą być zainteresowani jego cichym wspieraniem ;)
Poza tym nowi gracze zainteresowani WFB, a których na niego nie stać bardzo często do Mordheim sięgają jako gry przejściowej. Nawet jak forum szlag trafi, to źródło zasobów w postaci szykowanych .pdf`ów i tak pozostanie i będzie w jednym miejscu w sieci.

Cytuj
PPS. To jak to jest? Najmita dąży do monopolu, czy nie? Tu piszecie, że nie. A u siebie? Np. w pierwszym poście tematu "Idźcie i nauczajcie?"

Dążymy, ale nie po trupach. Tamten post to propaganda mająca zachęcić do subtelnej reklamy strony i podaje kroki które powinny zadziałać by ten cel osiągnąć. One nie są do zrealizowania od ręki, a w momentach, w których będzie to możliwe. Nie widzę sprzeczności między rzeczami głoszonymi tam i tutaj. Dobrze wyznaczony cel jest podstawą motywacji i sukcesu, a nigdzie nie jest napisane, że żeby go osiągnąć trzeba robić to kosztem innych...
url=http://www.najmita.net]Serwis społeczności Mordheim[/url]

Offline Wojtek_Krz

Odp: Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 22, 2008, 10:09:25 am »
Najmita zdechła... niezbędna interwencja łódzkiego pogotowia!

Offline Skavenblight

Odp: Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 22, 2008, 01:37:31 pm »
Jak Hak będzie miał chwilę czasu, to poproszę go o sprawdzenie.
Acz pokazuje się informacja, jakoby
Cytuj
Bandwidth Limit Exceeded
The server is temporarily unable to service your request due to the site owner reaching his/her bandwidth limit. Please try again later.
Apache/1.3.37 Server at www.najmita.net Port 80
Więc nie wiem, czy może coś zrobić.

Swoją drogą, te błędy na stronach - 500, 503, 509... jeszcze 506 i będzie swojsko, jeśli chodzi o znajome linie autobusowe  :D
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Wojtek_Krz

Odp: Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 22, 2008, 08:09:35 pm »
A co na to karol, ktoś wykrakał, że najmita jest bezawaryjna. chyba Motyl :p

Offline Skavenblight

Odp: Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 22, 2008, 08:15:20 pm »
Poczekajmy na nowy miesiąc działalności Najmity...
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.

Offline Wojtek_Krz

Odp: Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 22, 2008, 10:05:46 pm »
tydzien forum ma być nieaktywne?

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 22, 2008, 10:07:58 pm »
tydzien forum ma być nieaktywne?

Do 24.04. bo Karol założył forum bodajże 24 marca.

Offline Skavenblight

Odp: Dyskusja dotycząca Najmity, BP i NG.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 22, 2008, 10:16:25 pm »
To nie tak źle, ale w sumie trzeba będzie pomyśleć o większym limicie...
Cytat: Kapitan Hak
No właśnie, apeluję do posiadacza toksycznych skarpet papy Noigula o bezzwłoczne wypranie ich w święconej wodzie Sigmara.