Autor Wątek: Grzeszkiewicz?  (Przeczytany 28163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wilk

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 06, 2008, 10:50:57 am »
No tak mój błąd - dwie nagrody. Idąc tym tropem niemal każdy komiksiarz zdobył co najmniej jedną nagrodę na jakimś konkursie. Faktem pozostaje, że to wyróżnienia przyznawane na MFK są najważniejsze i najbardziej prestiżowe. Przynajmniej w Polsce.

Ciekaw jestem czemu nie walczysz z taką zaciętością z ignorancją indyjr z jaką wytykasz mi rzekomą kompromitację?   :badgrin:

Edit:

Cytuj
A tu drogi wilku to już, jak mawia dzisiejsza młodzież, pojechałeś po bandzie. Życzę Ci, żeby kiedyś ktoś podobnie nie powiedział o Tobie. Bo życie, drogi srogi moderatorze to nie komiks, i nie znasz dnia ani godziny kiedy sam możesz stać się, jak to Ty nazwałeś, "kryminalistą".

Sorry, ale to właśnie Ty zaczynasz jechać takim stwierdzeniem po cienkim lodzie. Zaraz się dowiem jaki to Grzeszkiewicz pokrzywdzony, że odsiaduje karę pozbawienia wolności. Ba, pewnie siedzi za niewinność!

Nie skazuje się na karę bezwarunkową (w sensie bez warunkowego zawieszenia wykonywania kary) pozbawienia wolności złodziei torebek. Albo popełnił poważne przestępstwo albo jest recydywistą. Przykro mi ale to fakt - jest kryminalistą.

Offline indyjr

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:11:59 am »
Nieraz się skazuje, różnie w Polsce bywa, ale to inna bajka.

Ja właśnie znawcą nie jestem, a wiem kto to taki, więc jeśli ktoś jest to powinien jego nazwisko znać.

Truścińskiego dałem za przykład bo:

1. Jest to osoba o której w mediach zawsze głośno.

2. Jak na osobę o której piszesz, że tworzy polski komiks od początku lat    dziewięćdziesiątych, to jego dorobek komiksowy nie imponuje (w przeciwieństwie do liczby zapowiedzi).
NO RETREAT, NO SURRENDER

Offline Jaszcząb

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:14:18 am »
i oczywiście ten "kryminalista" nie zasługuje nawet na ksztę szacunku Twojego i innych  Prawych i Sprawiedliwych obywateli RP.

http://wrak.pl/index.php3?strona=imprezy_mfk2007_foto2&zdjecie=015&autor=jo

pewnie mistrzowie komiksu przeszliby szybkim krokiem obok tych plansz zamiast je podziwiać, gdyby wiedzieli, że stworzył je "kryminalista" :roll:

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:15:02 am »
Cytat: "wilk"
No tak mój błąd - dwie nagrody. Idąc tym tropem niemal każdy komiksiarz zdobył co najmniej jedną nagrodę na jakimś konkursie. Faktem pozostaje, że to wyróżnienia przyznawane na MFK są najważniejsze i najbardziej prestiżowe. Przynajmniej w Polsce.


Pytanie tylko czy "COM.X" jest "jakimś tam konkursem", zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę uczestników i dorobek niektórych z nich.

Cytat: "wilk"

Ciekaw jestem czemu nie walczysz z taką zaciętością z ignorancją indyjr z jaką wytykasz mi rzekomą kompromitację?   :badgrin:


Ponieważ indyjr po prostu robi sobie z Ciebie jaja w żywe oczy.

EDIT: Jaszczu, na pewno im wmówiono, że to plansze Trustowego Wiedźmina.

Offline wilk

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:24:11 am »
Cytat: "Jaszcząb"
i oczywiście ten "kryminalista" nie zasługuje nawet na ksztę szacunku Twojego i innych  Prawych i Sprawiedliwych obywateli RP.

http://wrak.pl/index.php3?strona=imprezy_mfk2007_foto2&zdjecie=015&autor=jo

pewnie mistrzowie komiksu przeszliby szybkim krokiem obok tych plansz zamiast je podziwiać, gdyby wiedzieli, że stworzył je "kryminalista" :roll:

Przeczytaj proszę uważnie jeszcze raz to co napisałem w pierwszym poście na tej stronie. Nie ma dla mnie, i nie powinno mieć dla nikogo, znaczenia to co twórca robi czy robił jako osoba prywatna jeśli oceniamy jego dorobek, umiejętności i wszelkie inne kwestie związane z tworzeniem komiksów. Dzieło powinno bronić się samo.

Inna sprawa, że temat z więzieniem zaczął indyjr. Sam nie wiem czemu. Chyba jako powód dlaczego powinno się znać Grzeszkiewicza. Co jest zupełnym absurdem bo to że siedzi w więzieniu może być jedynie powodem do stwierdzenia, że jest przestępcą i popełnił czyny naganne. To że siedzi w więzieniu nie powoduje, że należy mu się większy szacunek w związku z tym, że tworzy tam komiksy. Jak napisałem - szacunek mam do tych twórców, którzy zarabiają na życie i znajdują jeszcze czas na pisanie i rysowanie komiksów.

Offline karolk

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:35:51 am »
wilk ja cie proszę albo raczej radze
nie pisz więcej...
koleś siedzi w pierdlu
co zrobił to jego
siedzi
ale ten jakiś kryminalista juz od dłuższego czasu maci na naszym ryneczku
malo tego o tym ze siedzi dowiedzialem sie od Macieja kilka miesięcy temu bo to człowiek widmo byl zero kontaktu itd

a fakt bycia kryminalista jest akurat malo istotna sprawa
sami z xiencem popisaliście sie orientacja w komiksach
szczegolnie polskich
z czego chce mi sie śmiać jak to wszystko z kazetem połączę
z ta różnica ze xionc skumał ze lepiej jednak położyć uszy po sobie i tyle a ty brniesz

i cienko to wygląda:)

dobra rada:
czytaj pogardzane przez ciebie blogi (chociaż sam jesteś blogerem od magiczna niekonsekwencja)
więcej się z nich dowiesz o tym co obecnie dzieje się w polskim komiksie i komiksie na świecie niż zgadując czy na obrazku jest pupa kajka czy kokosza...

i na koniec coś za co będziesz mi mógł wlepić srogie upomnienio ostrzeżenie cytat z timofa:



Cytuj
Timof 12:21:35
lis - 29-letni debil!!
Timof 12:22:23
grzeskiewicz dostawał nagrodę 2 lata pod rząd na mfk



a truscinski warto o tym pamietac bogiem mfk byl w czasach gdy koledzy kolegom wreczali dyplomy umawiając się  kto w tym roku dostanie bo jeszcze nei dostal :lol:

Offline indyjr

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:36:35 am »
Twoja umiejętność nadinterpretacji i błędnego rozumienia czyichś wypowiedzi sięga granic absurdu Wilku, ale nic to.

Dla mnie osobiście rysownik komiksów może tylko rysować komiksy, a utrzymywać się ze spadku po wujku z Australii, z kradzieży radioodbiorników,
z międzynarodowego handlu bronią, albo ze sprzątania. Ważne co rysuje, bo szacunek należy się jego twórczości i o niej tu rozmowa, a nie o tym czy plecie koszyki we Wronkach lub Rawiczu.
NO RETREAT, NO SURRENDER

Offline wilk

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 06, 2008, 11:55:45 am »
Cytat: "indyjr"
Twoja umiejętność nadinterpretacji i błędnego rozumienia czyichś wypowiedzi sięga granic absurdu Wilku, ale nic to.


To oświeć mnie proszę i wyjaśnij mi jaki był cel tej wypowiedzi?

Cytuj
Ale to nie o nim rozmowa, tylko o chłopaku, który sobie radzi siedząc w pudle, zdobywa nagrody,

Ja przeinaczam?

karolk - ostrzeżenie do 6 lipca za wycieczki osobiste. Nie życzę sobie nazywania nikogo "debilem". I to nie chodzi o mnie bo po mnie to spływa za kogo ty albo timof mnie uważacie. Chodzi o zasadę. Jeśli chcesz mi czy innym użytkownikom coś powiedzieć w tym stylu to na priv.

Offline karolk

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:30:41 pm »
wilku
zadrżały mi kolona od tego OSTRZEŻENIA


wstaw sobei równeiż mentalne ostrzeżenie
ja rozumiem ze goscia nie szanujesz jako KRYMINALISTY
ale dalbys sobie siana w kwestii komiksowej bo nie wiele o  komiksach polskich wiesz sie okazuje

Offline Julek_

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:30:46 pm »
O Grzeszkiewiczu gadałem przy okazji mfkowej wystawy konkursoewej z Rafałem Szłapą, mam więc jakiś dowód. Nie powiem, żeby był to dla mnie rysownik anonimowy. Znam jego pracę, mam antologie, w których występował. Wielkim zaskoczeniemi był dla mnie fakt, że chłopina siedzi w więzieniu, a prawdziwym szokiem, że nikt o tym nie widział!

Jakim cudem fakt, że słynne ze swojej hermetyczności środowisko komiksowe, gdzie tak po prawdzie wszyscy wiedzą wszystko, tylko się nie mogę, nie chcą puścić pary z gęby, umknął uwadze wszystkich <cysarzów plotki>?. Co gorsza dowiedziałem się tego z artykułu GW! Nie z Kazetu, nie z serwisków komiksów, które bardziej zajęte się pisaniem kto podkłada głos Iron Manowi w nowej grze komputerowej i rozkładaniem na czynniki pierwsze znakomitych przecież komiksów z Green Lanternami w rolach głównych. Także nie z BR.

Cytuj
Natomiast szacunek to ja mam do twórców, którzy ciężką pracą zarabiają na chleb, a ponadto tworzą jeszcze komiksy, a nie do kryminalisty.


Nie masz szacunku do Daniela, jako zwykłego człowieka?

Offline Ziemniakento

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:47:20 pm »
Zabrać wilkowi dać zentowi

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:47:55 pm »
Cytat: "xDrugiejSzansy"

Jakim cudem fakt, że słynne ze swojej hermetyczności środowisko komiksowe, gdzie tak po prawdzie wszyscy wiedzą wszystko, tylko się nie mogę, nie chcą puścić pary z gęby, umknął uwadze wszystkich <cysarzów plotki>?. Co gorsza dowiedziałem się tego z artykułu GW! Nie z Kazetu, nie z serwisków komiksów, które bardziej zajęte się pisaniem kto podkłada głos Iron Manowi w nowej grze komputerowej i rozkładaniem na czynniki pierwsze znakomitych przecież komiksów z Green Lanternami w rolach głównych. Także nie z BR.


Kuba - o wszystkich wiemy tylko tyle ile sami skłonni są odkryć.

Zresztą - naprawdę uważasz, że serwisy komiksowe powinny informować o faktach z życia prywatnego twórców komiksowych?

Dla GW to ciekawy materiał na artykuł był - koleś co siedzi w więzieniu, rysuje sobie komiksy, wysyła na konkursy, wygrywa, zdobywa uznanie w środowisku etc. Pół roku temu zajmowali się tym klientem, który zabił trzech cinkciarzy, pisał wiersze w pierdlu, jeden z nich wręczył Michałowi Wiśniewskiemu po jakimś tam koncercie a potem wytoczył mu proces o naruszenie praw autorskich, bo fragment pojawił się w polskiej wersji "Jeanny". Teraz zajęli się Grzeszkiewiczem, za pół roku zajmą się kimś, kto nagrywa płyty w więzieniu.

Ale nie jestem pewien czy akurat serwisy komiksowe powinny się zajmować rozgłaszaniem takich faktów, bo to jednak prywatna sprawa każdego człowieka.

EDIT: .zent, LOL, ciekawe czy dostaniesz ostrzeżenie za niewydymkę i dyletanta.

Ale przychylam posta i tak.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 06, 2008, 12:59:53 pm »
Cytat: "karolk"
a truscinski warto o tym pamietac bogiem mfk byl w czasach gdy koledzy kolegom wreczali dyplomy umawiając się  kto w tym roku dostanie bo jeszcze nei dostal :lol:

To ja tylko tak w kwestii przypomnienia, zeby bylo wiadomo, kiedy i jacy koledzy dali Przemkowi dyplomy:

1991 - 2 nagroda oraz wyroznenie za plansze czarno-biala. Jury: Jerzy Treliński, Piotr Rosiński, Jacek Rodek, Wojciech Birek, Witold Tkaczyk i Tomasz Marciniak.
1992 - 1 nagroda. Jury: Bogusław Polch, Jerzy Treliński, Birek, Tkaczyk, Marciniak.
1993 - Grand Prix + wyroznienie za komiks fantastyczny. Jury: Ferdynand Ruszczyc, Julian Bohdanowicz, Jerzy Treliński, Jakub Wiejacki, Birek, Marciniak, Śmiałkowski, Tkaczyk, Robert Waga, Marek Skotarski.
1994 - nagroda publiczności
1995 - nagroda Komiks Forum
1997 - wyróznienie za plansze czarno-biała. Jury:  Akademia Komiksu.
1999 - nagroda publiczności

.zent

  • Gość
Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 06, 2008, 01:00:36 pm »
No mam już dwa, więc znając moderaturę zaraz pożegnam się z Gildią ;)

Offline Spider_Jerusalem

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 142
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Misanthropic syndrome
Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 06, 2008, 01:03:33 pm »
Cytuj
Ja to postuluję, by wilka zdjąć z moderatury
.Taa...

To ja też sobie może popostuluje, zeby przestac sie bezsensownie kłocic na tym forum, bo ostatnio kiedy ja tu wchodzę dowiedziec sie czegos ciekawego widze tylko dialog pomiedzy kilkoma osobami, ktory do niczego nie prowadzi.

Niektorzy ludzie na tym forum sa tym lekko zmeczeni
 :x

 

anything