Autor Wątek: Grzeszkiewicz?  (Przeczytany 27813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Grzeszkiewicz?
« dnia: Kwiecień 04, 2008, 04:34:58 pm »
Przenoszę tutaj z O komiksach w mediach II.
graves



Cytuj
Na forach internetowych fani komiksu zachwycają się jego kreską. Nazywają go geniuszem. Komuś innemu "opadła szczęka". Uważają go za najlepszego polskiego twórcę komiksów.


Wiecie o kogo chodzi?

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,74785,5043726.html
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Ziemniakento

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2008, 04:57:06 pm »
To już widziałem. Ale zanim kliknąłem link, a po przeczytaniu cytatu chciałem powiedzieć: Truściński!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2008, 05:13:26 pm »
Cytat: "Ziemniakento"
To już widziałem. Ale zanim kliknąłem link, a po przeczytaniu cytatu chciałem powiedzieć: Truściński!


Ja spodziewalem sie artykulu o jakims rysowniku, o ktorym przynajmniej bym slyszal. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Maciej

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2008, 08:19:14 pm »
Idź do laryngologa.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2008, 09:55:37 pm »
Cytat: "xionc"
Cytat: "Ziemniakento"
To już widziałem. Ale zanim kliknąłem link, a po przeczytaniu cytatu chciałem powiedzieć: Truściński!


Ja spodziewalem sie artykulu o jakims rysowniku, o ktorym przynajmniej bym slyszal. :)


... no co Ty?  :shock:

N.N.

  • Gość
Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2008, 09:59:19 pm »
Cytat: "xionc"

Ja spodziewalem sie artykulu o jakims rysowniku, o ktorym przynajmniej bym slyszal. :)


Jeśli do tej pory nie słyszałeś o Grzeszkiewiczu, to znaczy, że w ogóle nie masz pojecia, co się w polskim komiksie dzieje.
Radze posypać głowę popiołem i zamilknąć, przynajmniej na pewien czas.
Cytat: "Robweiller"

... no co Ty?  :shock:


Zamiast pisać takie rzeczy - jako krytyk komiksu powinieneś podać linki do artykułów o Grzeszkiewiczu, które napisałeś.

Online wilk

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2008, 10:06:28 pm »
Hehe no dajcie spokój. Wstyd byłoby nie słyszeć o Polchu, Rosińskim, Baranowskim, może nawet o Gawronkiewiczu, Skutniku czy Śledziu. Ale o Grzeszkiewiczu? Come on.

Rozumiem - zdobył wyróżnienie na MFK i opublikował ponadto kilka szortów ale czy każdy miłośnik komiksów powinien znać wszystkich wyróżnionych na MFK? Nie popadajcie w skrajności.

Ten pompatyczny wstęp do artykułu w GW autentycznie mnie rozbawił. :)

Offline JAPONfan

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2008, 10:07:04 pm »
Cytat: "xionc"
Cytat: "Ziemniakento"
To już widziałem. Ale zanim kliknąłem link, a po przeczytaniu cytatu chciałem powiedzieć: Truściński!


Ja spodziewalem sie artykulu o jakims rysowniku, o ktorym przynajmniej bym slyszal. :)


wystarczy na glos przeczytac pierwszy post z poprzedniej strony.

albo chocby liste zwyciezcow w kategorii profesjonalistow z MFK.

N.N.

  • Gość
Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2008, 10:23:12 pm »
Cytat: "wilk"
Hehe no dajcie spokój. Wstyd byłoby nie słyszeć o Polchu, Rosińskim, Baranowskim, może nawet o Gawronkiewiczu, Skutniku czy Śledziu. Ale o Grzeszkiewiczu? Come on.

Rozumiem - zdobył wyróżnienie na MFK i opublikował ponadto kilka szortów ale czy każdy miłośnik komiksów powinien znać wszystkich wyróżnionych na MFK? Nie popadajcie w skrajności.



No, bez jaj. Polski rynek komiksowy to nie dżungla, w której tak roi się od zajebistych rysowników, że w ich gaszczu można się pogubić. Mozna miec za złe patetyczny ton artykułu, ale żeby z tego powodu twierrdzić, że się nie wie, kto to jest Grzeszkiewicz, to wstyd.

Offline asu_swing

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 04, 2008, 10:25:40 pm »
ciekawe czy trzyma z gitami...

ale światek przestępczy się przeplata czasem z komiksiarzami
kto poznał Grzejnika to wie :D
ciekawe czy Grzeszkiewicz ma doświadczenia jak Grzejnik...

Online wilk

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 04, 2008, 10:29:31 pm »
Cytat: "N.N."
Mozna miec za złe patetyczny ton artykułu, ale żeby z tego powodu twierrdzić, że się nie wie, kto to jest Grzeszkiewicz, to wstyd.

Ok, to Twoje zdanie. W każdym razie ja nie kojarzyłem tego nazwiska (mimo że np antologię piłkarską mam to jakoś jego występ tam nie zapadł mi w pamięć) i się nie wstydzę. :)

N.N.

  • Gość
Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 04, 2008, 11:20:28 pm »
Cytat: "wilk"
Cytat: "N.N."
Mozna miec za złe patetyczny ton artykułu, ale żeby z tego powodu twierrdzić, że się nie wie, kto to jest Grzeszkiewicz, to wstyd.

Ok, to Twoje zdanie. W każdym razie ja nie kojarzyłem tego nazwiska (mimo że np antologię piłkarską mam to jakoś jego występ tam nie zapadł mi w pamięć) i się nie wstydzę. :)


To prawda: to moje zdanie. Jest to zdanie podyktowane dość idealistycznym wyobrażeniem na temat KZ-u i ludzi, z którymi kiedyś współpracowałem. Aż do dzisiaj wyobrażałem sobie, ze redakcję tego magazynu tworzą ludzie, którzy śledzą to, co się w komiksie dzieje i są na bieżąco, i potrafią zauważyć  to, co w polskim komiksie na zauważenie zasługuje. Grzeszkiewicz ostał na ubiegłorocznym MFK pierwszą nagrodę. Moim zdaniem, to wystarczający powód, by się zainteresować tym, co robi. A nietrudno się z przykładami jego twórczości zapoznać, bo na gildii są prezentowane trzy z nich ( w tym ta nagrodzona na MFK). Rozumiem, ze można coś przegapić, nawet jeśli to coś, to naprawdę utalentowany rysownik, ale to, że uważacie, że owo przegapienie nie jest powodem do wstydu, jest już w moim odczuciu przejawem Waszej (Twojej i Krolaka) arogancji.

Online wilk

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2008, 12:37:22 pm »
Jako że ten cały szum z Grzeszkiewiczem niezmiernie mnie bawi pozwolę sobie dodać jeszcze trzy uwagi. :)

1. Nie samym polskim komiksem człowiek żyje. Ciekawe ile osób przeczytało tyle francuskich komiksów co xionc. Nie powiem jednak, że to wstyd czy arogancja nie kojarzyć tych autorów o których pisze, mimo że to świetni rysownicy, zdobywający liczne nagrody. :)

2. Jestem ciekaw ile osób z pamięci jest w stanie wymienić wszystkich wyróżnionych na MFK (pomijam nawet OKTK). Może jedynie członkowie jury a i w to wątpie jeśli mieliby wymienić wyróżnionych na wszystkich miejscach.

3. Przyro mi, że rozczarowałeś się autorami KZu. Ja jednak wciaż mam idealistyczne podejście i myślę, że czytelników interesuje jedynie to co tam czytają oraz to jak to jest napisane, a nie to czy autor pamięta wyróżnionego na MFK.

Pozdrawiam serdecznie. :)

Offline indyjr

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 05, 2008, 03:04:25 pm »
No nie do końca się zgadzam. Jeżeli pisze to osoba, która ma dżilion postów na forum i włazi na gildię co pięć minut, to jak najbardziej powinna kojarzyć tego autora.
Jakoś Trusta kojarzą wszyscy, a chyba nie z publikacji plansz w "Fakcie"???
Tym bardziej, że chłopak jest naprawdę uzdolniony, a MFK w zeszłym roku wygrał, a nie zdobył "jakieś tam" wyróżnienie.
Ach i jeszcze jedno: mieszkamy w Polsce, to jest krajowe forum o komiksie, a nie wewnętrzny serwer LOMBARDA, to tak jakby ktoś nie wiedział jak wygląda fiat 126p, a ja nie wiem nic o prototypowym peugeocie z 1965, a przecież tworzyli go zdolni konstruktorzy...
NO RETREAT, NO SURRENDER

Online wilk

Grzeszkiewicz?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2008, 03:38:43 pm »
Cytat: "indyjr"
No nie do końca się zgadzam. Jeżeli pisze to osoba, która ma dżilion postów na forum i włazi na gildię co pięć minut, to jak najbardziej powinna kojarzyć tego autora.

Co ma wspólnego ilość postów z powinnością znania akurat Grzeszkiewicza? :)

Cytuj
Jakoś Trusta kojarzą wszyscy, a chyba nie z publikacji plansz w "Fakcie"???

Wstydź się. ;) Nie wiesz, że Truściński opublikował nie tylko plansze w Fakcie? Poza tym Truściński tworzy i publikuje komiksy co najmniej od początku lat 90, będąc nagradzanym częściej niż Grzeszkiewicz. To swoista legenda polskiej sceny komiksowej. Staż i dorobek Trusta jest jednak nieporównywalny ze stażem i dorobkiem Grzeszkiewicza.

Cytuj
Tym bardziej, że chłopak jest naprawdę uzdolniony, a MFK w zeszłym roku wygrał, a nie zdobył "jakieś tam" wyróżnienie.

Wstydż się ponownie ;) i sprawdź dokładnie kto zdobył Grand Prix MFK 2007.

Cytuj
Ach i jeszcze jedno: mieszkamy w Polsce, to jest krajowe forum o komiksie, a nie wewnętrzny serwer LOMBARDA, to tak jakby ktoś nie wiedział jak wygląda fiat 126p, a ja nie wiem nic o prototypowym peugeocie z 1965, a przecież tworzyli go zdolni konstruktorzy...
To żeś teraz przywalił. A ja myślałem że to forum o komiksach. :) A porównanie zupełnie chybione. Komiksowem "fiatem 126", w sensie bycia klasykiem, to może być np. Christa, Wróblewski czy Baranowski ale z pewnością nie Grzeszkiewicz.

 

anything