Autor Wątek: Armia kupiona, co dalej?  (Przeczytany 5271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline shlock

Armia kupiona, co dalej?
« dnia: Kwiecień 15, 2008, 06:23:41 pm »
Witam. Będąc na wakacjach kupiłem army boxa imperium. Od tamtego czasu w ogóle nie zaglądałem do pudełka. W końcu postanowiłem się nauczyć grać i zacząć sklejać figurki. W wyniku czego mam kilka pytań. Najpierw napiszę co zawiera box a później zadam pytania.

Box zawiera:

1 empire general
1 army standarder
1 volley gun
20 swordsman
20 handgunners
20 flagellants
8 knigts
10 pistoliers / outriders

Nie mam pojęcia jak to skleić i jak tym grać.
1. Czy wybrać pistolliersów, czy outridersów?
2. Domyślam się, że handgunnersi muszą być w 2 regimentach po 10, wiem także żeby nie dawać muzyka i sztandar. Nie wiem natomiast, czy dać chempiona z long riflem, czy czymś innym, czy w ogóle go nie dawać.
3. Czy do knigtów trzeba dodać muzyka + sztandar i czempiona?
4. Czy 20 handgunnersów, czy 10 i 10 strzelców?

Z góry dziękuję za pomoc.

 
I'm not bad. I'm rotten.

Offline Rakso_The_Slayer

Odp: Armia kupiona, co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2008, 06:53:24 pm »
ja bym dokupił kapłana (obdartusy pójda w core) dał 2 gołe dziesiątki handgunersów, 20 swordów z FCG, 8 knightów z FCG, 2x5 pistoliersów... ale z reszta popróbuj, pograj, zobacz jak Ci najbardziej pasuje, sprawdz różne opcje... sam z czasem dojdziesz do tego co lubisz wystawiac i jak :)
hat's the way I like it babe... I don't want to live forever.

http://www.coolminiornot.com/artist/Rakso

www.zankaraz.republika.pl

Offline Grand Admiral Thrawn

Odp: Armia kupiona, co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2008, 06:57:06 pm »
1. Sklej 10 outriders z muzykiem i championem (na pistolierów zapoluj metalowych - 5/6 wystarczy)
2. Sklej 10 strzelców bez dowódcy i 10 kuszników tak samo (i używaj jako detachmentów)
3. wypadałoby oraz jeśli możesz to jeszcze 4 dokup (czasami można pojedyncze ramki bądź modele kupić)


GW ma to do siebie, że do tego typu zestawów wstawia śmiecie a to czym się gra w małych ilościach. Imperium potrzebuje dużo żołnierzy więc jeszcze długa droga przed Tobą. Ale na pewno dasz sobie świetnie radę. Jakby co to pytaj dalej. Chętnych do odp nie zabraknie. No i jest jeszcze to: http://www.warhammer-empire.com/
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn

Offline shlock

Odp: Armia kupiona, co dalej?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2008, 07:53:12 pm »
Rakso_The_Slayer, co do kapłana wielkie dzięki za tą uwagę. Z pewnością tak zrobię.
Grand Admiral Thrawn, jeśli chodzi o tych pistoliersów to na metal nie będę polował. Powód jest banalny brak funduszy. Dlatego chciałbym jakoś rozstrzygnąć ten spór na chwilę obecną i wybrać to co najlepsze z tego co mam. Chcę zbudować coś na 600, 800 pkt. w sam raz na ligę podwórkową, brać udział w tych mini turniejach. W nich nauczę się grać a później będę myślał nad dokupieniem czegokolwiek.

Zrodziło się kolejne pytanie, co to są detachmenty?

FCG? Co to znaczy? Full Command Group?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2008, 08:10:18 pm wysłana przez shlock »
I'm not bad. I'm rotten.

Offline Grand Admiral Thrawn

Odp: Armia kupiona, co dalej?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2008, 08:31:53 pm »
W takim razie 5 pistoliers z muzykiem i 5 outriders z muzykiem.

Detachmenty są dokładnie opisane z podręczniku armii...polecam kupić
http://www.allegro.pl/item344229328_the_empire.html

A fcg sam dobrze rozszyfrowałeś. Co do dokupienia to jeszcze działo powinieneś zakupić. Imperium nie ma jakichś supersilnych jednostek w walce wręcz i musi się niestety wspomagać czarną magią prochu. Bez tego krucho z nami.
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn

Offline Asassello

Odp: Armia kupiona, co dalej?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2008, 08:48:40 pm »
co do rycerzy to złóz ich 6 z FCG - 2 poczeka na pozniej :)
co do najbliższych zakupów to radze działo, by miec cos z duza siła,
oraz maga, by sobie poczarowac i lepiej bronic sie przed magią przeciwnikó.

no i najwazniejsze w nauce zasad to posiadanie odpowiednich podreczników (na allegro mozna je dostac w rozsadnej cenie)

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

***      KULT - wymaga ofiar      ***

Offline shlock

Odp: Armia kupiona, co dalej?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2008, 07:39:20 pm »
Rakso_The_Slayer, przejrzałem army booka i nigdzie nie mogę znaleźć notki co do kapłana i wrzuceniu obdartusów w core. Gdzie mogę to znaleźć?
I'm not bad. I'm rotten.

Offline Tocz

Odp: Armia kupiona, co dalej?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2008, 08:11:11 pm »
Ja bym kupił tak ze 2 działa i steam tanka. To bardzo dobrze ze sobą współgra. Tylko musiałbyś sie nauczyć bardzo dobrze zasad czołgu.
Cytat: Niepełnosprytny
To ja chciałbym zaproponować wam osiemnastoczęściowy zestaw kosmetyków marki "BOND". Rumuńska precyzja i niemiecki temperament. Za jedyne 3,50zł możecie posiąść te wspaniałe produkty

Offline Grand Admiral Thrawn

Odp: Armia kupiona, co dalej?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2008, 01:19:01 pm »
Rakso_The_Slayer, przejrzałem army booka i nigdzie nie mogę znaleźć notki co do kapłana i wrzuceniu obdartusów w core. Gdzie mogę to znaleźć?


Str 79 army organization przy flagusiach.
Historia jest w ruchu, kapitanie. Ci, którzy nie nadążają, pozostaną w tyle by oglądać ją z daleka.
A ci, którzy staną nam na drodze nie będą mieli okazji żeby ją obejrzeć."
- Grand Admiral Thrawn

Offline hmk(skaven)

Odp: Armia kupiona, co dalej?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 18, 2008, 12:10:17 am »
sprzedaj armie o polowe taniej ;)

taka polska tradycja ;)
ewien znany ktos, co mial skarpet wbrod, mowil "Moria ja", "jestem czlowiek cud"...

http://www.coolminiornot.com/browse/submitter/ArekArkadiusz

Offline pelcu

Odp: Armia kupiona, co dalej?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2008, 06:56:18 pm »
Nie kupuj na dzień dobry czołgu. Szkoda funduszy .(Czytajcie, co napisał powyżej).
1 działo, raczej konieczne, abyś miał czym strzelać do Smoków, Gigantów, Ciężkiej kawalerii. Rada z Kapłanem B. dobra. Ma 8 Ld i do tego ciekawe czary wspomagające w walce oddział w którym siedzi.
Jedyne co by się przydało, to jakiś mały oddział milicji, lub walczącej piechoty abyś miał detachment strzelający i walczący do tego klocka Swordsmanów.
Chwała dla Urlica, a stos dla Sigmara..."
--KILLING BLOW-- http://www.killingblow.prv.pl/
Cytuj
I'm the Lord, the master of the sword...

Offline SidNorth

Odp: Armia kupiona, co dalej?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2009, 05:59:30 am »
Hejka :)...

Przede wszystkim gratuluje zakupu :)...Imperium góra!!! :D

Odp.1 : I to i to :)...Najlepiej 5 x Outrider - (bedziesz mial niezla sile ognia do ochrony dzial) i 5 x Pistoliers (jako mieso armatnie i do zdezorientowania przeciwnika)
Odp.2 : Najlepiej jak dodasz ich jako 2 x 10 na zasadach Detachmentu do 20 Swordsmen'ów (Z FCG) - zawsze,ale to zawsze uzywaj zasady detachmentu!!!To jedna z najwiekszych zalet armii Imperium,dzieki niemu wygralem wiele wiele bitew (zasada jest prosta,najlepiej dziala przy 20 x Greatswordach jako Parent Unit,10 x Handgunnersach jako detachment A i 10 x Swordsman jako detachment B.Mina przeciwnika gdy strzelasz do niego bez modyfikatora -1 (stand & shoot) + kontr-szarza w jego turze jest bezcenna :D)
Odp.3 : FCG do Knight'ów jest drogi (40 pkt) ale oplaca sie.Ja bym z nich zrobil Inner Circle (S=4 - bezcenne przy szarzy,jako ze lance daja +2 do S przy szarzy) + dal im Banner of Daemon Slayer (daje im fear) i dodal do oddzialu generala (koniecznie runefang - wygra kazdy challenge przy dobrych rzutach na hit).
Odp.4 : 2 x 10 jako detachments

Poza tym zgodze sie z radami kolegów - dokupilbym Warrior Priest'a (Flaggelants = Core) i Imperial Cannon lub nawet dwa (na twardszych przeciwników,np.tych wkurzających Ironbreakers'ów od Dwarf'ów :P) jako ze sam Hellblaster nie bardzo sie oplaca jako ze jest podatny na Missfire (3 x Artillery Dice :P) a w przyszlosci ok.20 Greatswordów + 10 Swordsmenów + 10 Handgannersów (patrz Odp.2 :) )...

Pozdrawiam!!!Wiecej pytan - wal na PM lub na gg 5609674.

Sid.

 

anything