trawa

Autor Wątek: Słynni Polscy Olimpijczycy  (Przeczytany 43090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 24, 2008, 09:27:50 pm »
 
 Czyżby już nikt nie czytał kolejnych albumów serii o olimpijczykach?...  :-?

 Szkoda, bo wczorajszy album Kiełbusa o Korzeniowskim jest SWIETNY!
 Nie dziwią mnie pochlebne opinie na temat tego rysownika wygłaszane przez samego Janusza Christę -
 nie podejmę dużego ryzyka, jezeli nazwę 15 odcinek najlepszym z wszystkich dotychczasowych...
 Po lekturze aż zacząłem lubić Roberta K., którego przez ostatni czas szczerze nie znosiłem  :lol: :lol: :lol:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline graves

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 24, 2008, 09:36:52 pm »
Czyżby już nikt nie czytał kolejnych albumów serii o olimpijczykach?...   :-?
Czytałem. Scenariuszowo było znośne (czasami za duże przeskoki nie bardzo uzasadnione). Rysunkowo średnio. Brakowało mi, że osoby, które są tak dobrze znane z prasy i TV - są zupełnie do siebie niepodone, a czasami są tylko anonimowymi twarzami niczym nie wyróżniającymi się od innych w komiksie. Jak dla mnie, to rysunkowo to kiepsko wypadło. Trudno bardzo rozpoznać kogokolwiek. Nawet reporterów sportowych, nie mówiąc o sędziach lub samych sportowcach, a dostęp do ich twarzy nie jest chyba zbyt trudny do zdobycia przy rysowaniu takiego albumu. W skali szkolnej 3- za rysunki. :doubt:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2008, 09:38:29 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Mefisto76

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 25, 2008, 05:32:33 am »
Trudno bardzo rozpoznać kogokolwiek.

A tu akurat chciałem napisać, ze sam Korzeniowski jest do siebie najbardziej podobny z wszystkich dotychczasowych bohaterów! Nie chciałbym znowu "jeździć" po Wyrzykowskim, ale Otylia, a zwłaszcza Wenta byli "z twarzy podobni do nikogo"  :)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline oligator1975

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 26, 2008, 11:39:45 am »

Offline graves

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 06, 2008, 07:32:44 am »
Już 17 album z Olimpijczykami - jak ten czas leci :)
Kupiłem i przeglądnąłem (na razie nie czytałem) - pierwsze wrażenie negatywne - "znowu Wyrzykowski" (w poprzednich albumach, jakoś mi nie podpasował), jednak po przekartkowaniu, tym razem prezentuje sie to całkiem nieźle. Bokserów rysuje lepiej niż inne konkurencje sportowe ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Mefisto76

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 06, 2008, 03:47:01 pm »
jednak po przekartkowaniu, tym razem prezentuje sie to całkiem nieźle. Bokserów rysuje lepiej niż inne konkurencje sportowe ;)

Też przekartkowałem na razie, ale znowu wygląda "otyliowo-wentowo"  :evil: Nie bardzo rozumiem, bo przy tym stylu (lub jego braku) album o Korzeniowskim to dla mnie Cromwell Stone  :)

I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline graves

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 08, 2008, 07:07:50 am »
Też przekartkowałem na razie, ale znowu wygląda "otyliowo-wentowo"  :evil: Nie bardzo rozumiem, bo przy tym stylu (lub jego braku) album o Korzeniowskim to dla mnie Cromwell Stone  :)
No tak, przeczytałem i zgadzam się jednak z powyższym stwierdzeniem. Bardzo nierówno. Niektóre kadry są bardzo fajnie narysowane, ale niektóre wyglądają strasznie nieporadnie.
Co do treści (scenariusza) jest OK. Coraz bardziej mi pasuje ten sposób opowiadania historii. Informacja o sukcesach na olimpiadzie - Gołoty, mnie zbiła z fotela (akurat o tym nie słyszałem), a o tym, że Polacy wywalczyli w boksie 43 medale i Pietrzykowski na punkty tylko przegrał z CC (późniejszym Wielkim Alim) również była neispodzianką.
Zapewne Ci co się interesują boksem, wszystko to wiedzą - ale dla mnie laika był to całkiem spory zastrzyk wiedzy, której nie miałem.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Mefisto76

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #112 dnia: Sierpień 08, 2008, 12:28:32 pm »

  Przeczytałem cały i stwierdzam, ze to najlepszy komiks Wyrzykowskiego w serii (co nie oznacza, ze dobry) - najbardziej denerwujące jest permanentne używanie przez niego tych wszystkich sino-smutnych barw, czy to naprawdę jest konieczne? Bijący z nich pesymizm na pewno nie poprawia całościowego obrazu kiepskich rysunków...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Mefisto76

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 14, 2008, 03:35:11 pm »
No i mamy album o Grubbie - mnie osobiście podoba się NAJBARDZIEJ Z CAłEJ SERII - bardzo interesujaca historia, sprawnie opisana, bardzo dobre rysunki - ciekawe czy tylko mnie kojarzą się z rysunkami Szyszki z RELAXu (np. "Tajemnica Kipu", ale przede wszystkim początkowy fragment ze starodawnej Anglii to jakby żywcem wycinek z "Dr Jekyll & Mr Hyde" tego samego autora!), świetne kolory i duże podobieństwo do postaci rzeczywistych - końcówka serii zwyżkuje formą  ;-)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline kas1

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 14, 2008, 07:46:52 pm »
I niestety wygląda na to, że seria pozostanie aktualna do następnej olimpiady.

Offline oligator1975

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpień 14, 2008, 07:55:55 pm »
- końcówka serii zwyżkuje formą  ;-)
Co do końcówki serii to jeszcze może zaskoczyć 19 nie wiem kto ten nr rysuje, bo 20 robi Rafał Szłapa a do niego nie powinno być zastrzeżeń.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 29, 2008, 04:32:30 pm »
Co do końcówki serii to jeszcze może zaskoczyć 19 nie wiem kto ten nr rysuje, bo 20 robi Rafał Szłapa a do niego nie powinno być zastrzeżeń.

No ja do 20. (Renata Mauer-Różańska Strzał w dziesiątkę) mam chyba jednak własnie największe zastrzeżenia. Dla mnie wygląda tak jakby był robiony w bardzo krótkim czasie. I jest to chyba najgorszy numer w serii.

Podsumowując całą kolekcję, uważam że od strony graficznej najbardziej wykazał się Sławomir Kiełbus.

Poza tym zabierając udział w delikatnej dyskusji. Nie uważam żeby ta seria miała cokolwiek zmienić w pojmowaniu komiksu przez statystycznego Polaka. Co tydzień kobieta z pewnego kiosku odkładała mi numer. Więc byłem pewien że zawsze będe go miał. raz była chyba na jakiś urlopie i musiałem się udać na spacer po mieście w poszukiwaniu tegoż (był to numer bodajże w okolicach 15-go). W pięciu kioskach/salonikach prasowych nawet nie słyszeli o takim tytule. W szóstym kobieta miała na półce jeszcze pierwszy numer który nie chciał się sprzedać. W końcu znalazłem, i przy okazji zapytałem faceta jak się sprzedaje ta seria, na co stwierdził że marnie.
No i tyle
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 29, 2008, 05:07:43 pm »
uważam że od strony graficznej najbardziej wykazał się Sławomir Kiełbus.
Mnie najbardziej podobały sie zeszyty narysowane przez Jacka Kowalskiego. Kiełbusa stawiam na drugim miejscu. Patrzac na tempo pracy pozostali i tak sobie niezle radzili.

Offline oligator1975

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 29, 2008, 06:21:45 pm »
Mnie najbardziej podobały sie zeszyty narysowane przez Jacka Kowalskiego. Kiełbusa stawiam na drugim miejscu. Patrzac na tempo pracy pozostali i tak sobie niezle radzili.

Zgadzam się z tym w 100%. Arkadiusz Klimek mnie delikatnie zawiódł, bo wiem co potrafi http://www.digart.pl/praca/2099285/lamignats_102_upgrade.html
Natomiast najgorzej wypadł jak dla mnie Krzysztof Wyrzykowski, psuje całą serie.

Offline Mefisto76

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 03, 2008, 03:37:25 pm »

Zgadzam się z tym w 100%. Arkadiusz Klimek mnie delikatnie zawiódł, bo wiem co potrafi http://www.digart.pl/praca/2099285/lamignats_102_upgrade.html
Natomiast najgorzej wypadł jak dla mnie Krzysztof Wyrzykowski, psuje całą serie.

No i po serii...

Dopiero wczoraj przeczytałem Renatkę - album może w treści i niezły, ale rysunki kiepskie.
Jak dla mnie Kiełbus i Kowalski zmietli resztę - a przed Krzysiem W. niestety jeszcze długa droga nauki... :cry:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

 

anything