trawa

Autor Wątek: Słynni Polscy Olimpijczycy  (Przeczytany 43094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2008, 12:45:01 pm »
Wydanie komiksu bardzo dobre. Cena 4,99 jest maksymalną ceną jaką wydawca powinien zawołać za taki produkt wątpię żeby chętni sie znaleźli na cenę 9,99(pewnie fanatycy i kolekcjonerzy)

Albo spóźnialscy. Na allegro do kupienia za 14,99 (plus przesyłka oczywiście).

Offline indyjr

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 17, 2008, 12:53:58 pm »
Więc tak,
komiks przypomniał mi stare dobre czasy prl, żbików itp., to na plus bo mam sentyment :)
rysunki dobre, chociaż widać pośpiech, wydany na 5+, fabuła i scenariusz niezły, bałem
się po tym co napisał Andruth, że będzie duuuuuuużo gorzej, natomiast najwięcej zastrzeżeń
mam do koloru, jest moim zdaniem troszkę bez pomysłu i zbyt szybko kładziony, oraz do scen
z boiska, trochę kiepskich i mało dokładnych, a są one chyba jedną z ważniejszych
rzeczy w komiksie o tej tematyce. Ilustracja na okładce na 5.
Stosując się do Gravesowej skali punktacji: MOCNE 3,5 lub SŁABE 4,0.
Podsumowując jak dla mnie całość na duży plus i zaskakująco dobrze wydana.:)


p.s.
A na stronie 22 na trzecim kadrze jest błąd - dymek jest skierowany do niewłaściwej postaci,
ale to czepialstwo :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2008, 01:05:03 pm wysłana przez indyjr »
NO RETREAT, NO SURRENDER

Offline adro

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 18, 2008, 07:19:23 pm »
Ja tez zakupilem 1 tom slynnych olimpijczykow i oceniam ten komiks na 3,5. Rysunki sa calkiem ok, ujda w tlumie jak to sie mowi. Owszem widac w niektorych miejscach niedorobki, ale generalnie nie jest zle, chociaz do pelnej satysfakcji brakuje sporo. Scenariusz jest mocno sredni, taki na 3-.Z drugiej strony kupujac ten komiks nie spodziewalem sie niczego lepszego. Generalnie musze powiedziec, ze dostalem produkt jako taki, wlasnie na troje z lekkim plusikiem.
Ciekawe czy projekt ten przezyje do 20 tomu. Moze gdyby seria sie przyjela, agora ostrzej weszlaby w komiksy,ale pamietajac przypadek DK jestem w tej materii raczej mocno sceptyczny, chociaz kto go tam wie.... Rynek komiksowy zaskakiwal mnie juz pozytywnie i negatywnie wiec w sumie wszystko sie moze zdarzyc
Ja tez mam zamiar kupic cala serie, 9,9  to nie jest jakas wielka kasa
pozdro   
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline kmh

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 18, 2008, 07:57:41 pm »
Myślę, że gdybym miał te 8 -12 lat, to komiks by mi się strasznie podobał, fajnie wyjaśnione, że kiedyś były inne zasady siatkówki, jasno powiedziane, czemu Wagner zasłużył na własną historię. Scenariusz bardziej po linii niedzielnych wydań "Uwagi" niż filmu biograficznego, ale myślę, że odpowiedni wiekowo odbiorca nie będzie marudził. Porządna pulpa, rysunki może nierówne, ale tak czy siak eleganckie.

I te wąsy...

I też jestem ciekaw zeszytu z Otylią.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline DaryW

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 19, 2008, 11:01:36 pm »
Myślę, że gdybym miał te 8 -12 lat, to komiks by mi się strasznie podobał, fajnie wyjaśnione, że kiedyś były inne zasady siatkówki, jasno powiedziane, czemu Wagner zasłużył na własną historię. Scenariusz bardziej po linii niedzielnych wydań "Uwagi" niż filmu biograficznego, ale myślę, że odpowiedni wiekowo odbiorca nie będzie marudził. Porządna pulpa, rysunki może nierówne, ale tak czy siak eleganckie.

I te wąsy...

I też jestem ciekaw zeszytu z Otylią.


a jednak się da, polski komiks, kóry się dobrze czyta, jeden z niewielu w ostatnich latach, old skul ale za to plus, czekam i kupię wszystie,
 a jednak się da, a myślałem, że tylko francuskojęzyczni potrafią zrobić coś do czytaia...
czekam niecierpliwie na resztę...

Offline yurek1

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2008, 09:32:49 am »
nudne, nieciekawie narysowane i opowiedziane, pretensjonalne. wydane ładnie, ale zawinąć w błyszczący papierek można i śmierdzącą kupę.
nie kupię więcej, bo po co? nie kupuję komiksu tylko dlatego, że w ogóle się ukazał. ta seria to taka proteza prawdziwego komiksu - byleby na czymś kuśtykać. dziękuję, posiedzę.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline karolk

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 20, 2008, 09:53:40 am »

a jednak się da, polski komiks, kóry się dobrze czyta, jeden z niewielu w ostatnich latach, old skul ale za to plus, czekam i kupię wszystie,
 a jednak się da, a myślałem, że tylko francuskojęzyczni potrafią zrobić coś do czytaia...
czekam niecierpliwie na resztę...

matko boska
to się dobrze czyta?:|

oglada sie w porządku rozumiem
ale czyta?
na czytanie skaładaja się słowa zlepione w zdania a te ilustruja opowiadaja stan emocjonalny bohateró wyrazaja
a tu ejst heblowanie dechy

cos do czytania...
chyba mam bardzo archaiczne wyobrazenie o tym co jest "do czytania a co nie"

ciekwi mnei tylko co ten adam "wąsik" małysz bierze do dzioba na okaldce kolejnego zeszytu....

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 20, 2008, 10:21:35 am »
Komiks jest fatalny, zarówno rysunki jak i tekst sprawiają wrażenie jakby były wystrugane z dębowego drewna. Sztucznie, sztywno... Kiedyś był taki komiks "Od Walii do Brazyli" z rysunkami Rosińskiego - to było niezłe jak na swoje czasy, ale od tamtego czasu minęło 30 lat, więc warto zauważyć, że coś się powinno zmienić. Niestety autorzy pierwszego tomu "Słynnych Polskich Olimpijczyków" wciąż myślą, że są lata 70-te. Jedyny plus to staranność wydania. Nie tak dawno temu wpadł mi do ręki Kapitan Żbik dołączany do Super Expressu - prawie zapłakałem jak zobaczyłem na jakim papierze chłopaka wydrukowali :)

Offline Ty_draniu

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 20, 2008, 10:26:05 am »
ciekwi mnei tylko co ten adam "wąsik" małysz bierze do dzioba na okaldce kolejnego zeszytu....

Zdaje się, że próbuje jak smakuje złoty medal mistrzostw świata
http://www.malyszomania.com/grafika/adam_ms.jpg
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2008, 10:30:38 am wysłana przez Ty_draniu »
Ludzie potrzebują wiary w bogów, choćby dlatego, że tak trudno jest wierzyć w ludzi. Bogowie są niezbędni.

Offline oligator1975

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2008, 06:03:13 pm »
Ja też kupiłem i zawieść się nie zawiodłem, dostałem to czego się spodziewałem nawet bardziej na plus niż minus.
Wydany bardzo dobrze.
Grafika jest lepsza niż się spodziewałem.
Scenariusz mógłby być bardziej dopracowany, ale w tego typu wydawnictwach nie oczekuję wciągających super historii.
Mam zamiar kupić całą serie, i liczę na to że reszta mnie nie zawiedzie.

Offline DaryW

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 20, 2008, 08:41:30 pm »

a jednak się da, polski komiks, kóry się dobrze czyta, jeden z niewielu w ostatnich latach, old skul ale za to plus, czekam i kupię wszystie,
 a jednak się da, a myślałem, że tylko francuskojęzyczni potrafią zrobić coś do czytaia...
czekam niecierpliwie na resztę...

matko boska
to się dobrze czyta?:|

oglada sie w porządku rozumiem
ale czyta?
na czytanie skaładaja się słowa zlepione w zdania a te ilustruja opowiadaja stan emocjonalny bohateró wyrazaja
a tu ejst heblowanie dechy

cos do czytania...
chyba mam bardzo archaiczne wyobrazenie o tym co jest "do czytania a co nie"

ciekwi mnei tylko co ten adam "wąsik" małysz bierze do dzioba na okaldce kolejnego zeszytu....


ja jetem prosty człowiek i takie komiksy lubię,
dla przykładu Aleja bez dla mnie świetna, a Pan Blaki - beznadziejny,

o gustach nie ma sensu dyskutować,
komniks ma mniue bawić, nie zmuszać do myślenia - olimpijczycy robią to doskonale,
zresztą jak i komiks Rosinskiego o wm74, jak i lekkie francuskie serie z motopolu i Egmontu, a jak nie np mobius czy jodorowski i Trilllo,
no cóż - jestem przykłądem masowewgo odboircy nie wysumblimowanego (nawet nie wiem co to znaczy, ale sprawdzę...)


Offline ljc

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 21, 2008, 07:46:04 am »
nudne, nieciekawie narysowane i opowiedziane, pretensjonalne. wydane ładnie, ale zawinąć w błyszczący papierek można i śmierdzącą kupę.
nie kupię więcej, bo po co? nie kupuję komiksu tylko dlatego, że w ogóle się ukazał. ta seria to taka proteza prawdziwego komiksu - byleby na czymś kuśtykać. dziękuję, posiedzę.
podobne mam odczucia z tym, że scenariusz nie był aż tak tragiczny jak przypuszczałem - rysunki zaś spełniły moje oczekiwania co do nieporadności
tamtam!

Offline oligator1975

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 23, 2008, 10:10:38 am »
Mam już drugi zeszyt.
...................................
Przeczytałem już drugi zeszyt.
................................... .....
I... wolę Klimka "Kirkora" od Wyrzykowskiego!
Ale i tak nie jest najgorzej, i myślę że dotrwam do końca.



Offline Jaszcząb

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 23, 2008, 11:03:08 am »
Wyrzykowski daje radę (szczególnie fajnie wyszły te plansze i kadry dotyczące zamierzchłych czasów) ale podobieństwo postaci do pierwowzrów jest często bardzo umowne:)

Offline kolec

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2008, 07:23:41 pm »
Pierwszy komiks był lepszy, niż się spodziewałem. Teksty drętwe, tła momentami niedopracowane, kolory różnie wychodziły. Kreska bardzo ładna. Czwórę dałem, zachęciłem się.

Kupiłem dwójkę. Zeszyt jest po prostu... marny. A na 27 stronie dostałem oczopląsu.

Ale jak zbierać serię, to zbierać.

 

anything