Autor Wątek: Słynni Polscy Olimpijczycy  (Przeczytany 43089 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ljc

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 29, 2008, 11:01:54 am »
(...)ale podobieństwo postaci do pierwowzrów jest często bardzo umowne:)
pewnie chodziło o prawa do wizerunku...
imo strasznie słaby komiks, scenar to się tak sypie na pojedyncze sceny, że aż strach, a Małysz to nawet umownie tego nie spina
tamtam!

Offline Jaszcząb

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 14, 2008, 10:26:04 am »
Polecam Waszej uwadze dzisiejszy zeszyt o Jerzym Pawłowskim. Arek Klimek udowadnia, że w temacie plecy konia jest w zdecydowanej krajowej czołówce i tylko patrzeć jak wkrórtce pójdzie w ślady Kowalskiego czy Mazura. Graficznie ten zeszyt jest dobrych kilka klas wyżej niż to co było we wszystkich dotychczasowych, łącznie z pierwszym rysowanym przez tego samego rysownika. Miłym zaskoczeniem jest również scenariusz tego odcinka. Nareszcie jest tu jakaś historia, dialogi da się czytać. Po przeczytaniu myślałem, że za scenariusz odpowiada tu ktoś inny niż w poprzednich odcinkach. Może to zasługa ciekawego życiorysu głównego bohatera. Oczywiści nie ma się spodziewać jakiejś bombowej historii ale ten zeszyt mocno wyróznia się na tle poprzednich.

Offline Ziemniakento

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 14, 2008, 03:19:07 pm »
No Klimek naprawdę ciska pierwsza klasa. Warto. Kto kolorował ten zeszyt?

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 14, 2008, 04:42:26 pm »
Rozumiem, że masz ten komiks.
Więc po co pytasz zamiast samemu sprawdzić?

Łukasz Mendel
kolorował też pierwszy zeszyt Klimka.

Offline oligator1975

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 14, 2008, 06:29:07 pm »
Kimek 'kirkor" jest najlepszy w olimpijczykach.
Jeśli to rysował w takim tempie to jak będzie wyglądał komiks o YRMINCE, mam nadzieję ze Kirkor doprowadzi go do finału.

Offline mazol

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 14, 2008, 07:36:40 pm »
Rozumiem, że masz ten komiks.
Więc po co pytasz zamiast samemu sprawdzić?

Łukasz Mendel
kolorował też pierwszy zeszyt Klimka



Je też mam, ale dałbym głowę, ze to dwóch rożnych kolorystów.
Dzisiejszy zeszyt naprawdę mnie pozytywnie zaskoczył

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 14, 2008, 07:59:31 pm »
Pierwszy zeszyt Arek rysował 15 dni
a Łukasz pokolorował w 3 dni.

Drugi Arek rysował w miesiąc
a i kolorki były pieszczone z deka dłużej.

I różnicę widać.

Jakby Goście mieli zrobić 3 albumy w dwa lata
a nie w 3 miesiące
to spokojnie pojechaliby światowym poziomem.

Co do terminów, to nie zależą one od autorów tylko są narzucone
i cholernie wyśrubowane.
Ale na wraku był kiedyś temat "czy da się narysować komiks w miesiąc".
Jak widać, da się nawet z założeniem konwencji pleców konia.

Offline drobnomieszczanin

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 16, 2008, 02:43:10 pm »
Witam,
mnie zastanawia fakt doboru sportowców i równocześnie brak w zestawieniu kilku nazwisk, które wpisały się w naszą historę sportu jak np. Halina Konopacka ( pierwszy złoty medal w 1928 r.), Irena Szewińska ( medali od groma), Janusz Peciak ( znakomity piecioboista) i wielu innych. Może tak jak w przypadku innych kolekcji rozszeżą serię????

Offline Gawron

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 19, 2008, 07:53:27 pm »
Ja kupiłem pierwszy zeszyt zachęcony tym że narysował go A. Klimek, po za tym niska cena. Po przeczytaniu jeśli chodzi o rysunek to rzeczywiście trzyma sie dobrze i jest na co popatrzeć za to dialogi i scenariusz takie skakanie po temacie, moim zdanie w ogóle sie to jakoś kupy w środku nie trzymało. Kupiłem też drugi komiks ale moim zdaniem on jest kiepski zdecydowanie(nr: o Małyszu) IMO widać w nie których kadrach jak szybko to jest rysowane, na dodatek podniesienie ceny do prawie 10 złotych no raczej tym nie zachęcili ale kupie jeszcze komiks Arka o szermierzu bo tu czytam pochlebne opinie a z resztą dam sobie spokój.   

Offline kolec

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 19, 2008, 08:29:52 pm »
Album o Pawłowskim jest naprawdę w porządku, jak na poziom serii to wręcz świetny.

Malinowski i Wszoła dają radę, ale zeszytu z Małyszem naprawdę nie warto kupować. No, chyba że "dla pełnej kolekcji".

Na razie tyle.

Offline Grim Knight

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 19, 2008, 09:48:03 pm »
U Wszoły jakieś takieś próby zbudowania fabuły, jednak Pawłowski miażdży na całej linii (mówię, oczywiście, wyłącznie w porównaniu do reszty serii). Nie wiadomo, w czym większa zasługa- w niesamowitym życiu szermierza, pracy dla dwóch agentur, balansowania na krawędzi czy faktu, że wreszcie mamy do czynienia ze scenariuszem.
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

Offline graves

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 20, 2008, 10:57:31 am »
U Wszoły jakieś takieś próby zbudowania fabuły, jednak Pawłowski miażdży na całej linii (mówię, oczywiście, wyłącznie w porównaniu do reszty serii). Nie wiadomo, w czym większa zasługa- w niesamowitym życiu szermierza, pracy dla dwóch agentur, balansowania na krawędzi czy faktu, że wreszcie mamy do czynienia ze scenariuszem.
Zgadzam sie w pełni. Bardzo udany album. Najlepszy z dotychczasowych. Świetny rysunkowo (wołga(?) w deszczu "od spodu" miażdży całkowicie). I w końcu zalążek zdatnego do strawienia scenariusza. Rewelacja. W porównianiu z tym albumem strasznie mizernie prezentują się poprzednie. Jedyne co mi się nie podoba - to okładka. Ta z Wentą wygląda znacznie lepiej, zobaczymy jutro jak prezentuje się środek.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jaszcząb

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 21, 2008, 09:38:51 am »
Miałem nadzieję, że skoro Kirkor miał więcej czasu na drugi zeszyt i w pełni to wykorzystał, to podobnie będzie w przypadku innych rysowników. Niestety dzisiejszy zeszyt rysowany przez Wyrzykowskiego jest równie słaby jak poprzedni o ile nie słabszy. Widać maksymalny pośpiech i niedbalstwo w przypadku wielu kadrów. Szkoda.

Offline oligator1975

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 22, 2008, 09:36:05 am »
Komiks rysowany przez Wyrzykowskiego po Kirkorze prezentuje się fatalnie. Wyrzykowskiemu pośpiech nie służy.

Offline graves

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 22, 2008, 09:48:18 am »
Przeczytałem album o Wencie (będzie srogo ;) ).
Masakra. Rysunek bardzo nierówny, czasami wygląda już prawie ok., a za moment jest tak niestaranny i niechlujny, jak kiedyś Szyszko zdawało się, że smarował. Tragedia. Proporcje ciała nieraz całkiem się walą, anatomia szwankuje. kwiatki jak ten kadr (który mnie zadziwił na długo :) ) zdarzają się tutaj niestety często.
Scenariuszowo jest również tragicznie. Już wydaje się, że scenariusz się stabilizuje, kiedy skaczemy nagle z 70-tych lat do roku 2005, aby skoczyć do 70-tych, potem nagle znowu do współczesności i nagle 80-te, aby skończyć na 2007. Po prostu masakra. co dwie strony skaczemy po różnych latach, w tył lub w przód. Bardzo mi brakuje jakiegoś uporządkowania. Może poprzekładać strony :roll: Najładniejsza z tego albumu jest okładka (z Kusicińskim mniej mi się podoba).
Co do samej treści, to trudno mi się odnieść do ciężkiej sytuacji piłki ręcznej w Polsce. W Płocku zawsze była wysoko notowana. Już w latach 80-tych hala zawsze była wypełniona po brzegi, a Wisła Płock w piłce ręcznej zawsze miała bardzo wysoki i dość stabilny poziom, często będąc na szczycie skali lub zajmując pierwsze miejsce (w odóżnieniu od nożnej gdzie bardzo słabo jest).
Ogólnie potencjał na album był bardzo duży, ale moim zdaniem został całkowicie zmarnowany, zaówno scenariuszowo jak i rysunkowo. W skali 1-10 daję 2 - za okładkę.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

 

anything