Autor Wątek: Słynni Polscy Olimpijczycy  (Przeczytany 43092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 22, 2008, 11:52:06 am »

  święte słowa - najgorszy album jak na razie z serii i mocny pretendent do tego miana po ukazaniu się wszystkich. Mnie "zadziwił" kadr na stronie 29 u dołu po lewej. Okropność. Rzadko zdarza mi się skrytykowac wszystko, ale tutaj naprawdę jakichkolwiek pozytywów faktycznie brak. O ile w takim albumie o Wagnerze przeskoki czasowe tworzyły logiczną całość, o tyle tu nic się nie trzyma ładu i składu.
Po albumie o Pawłowskim duuuuuuuuuże rozczarowanie  :evil:

Ciekawe jak będzie dalej. Zaczynam mieć obawy... Czy ktoś wie kto jest rysownikiem którego zeszytu w przyszłości?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 22, 2008, 01:07:53 pm »
Ja chętnie bym kupił odcinek o Wojtku Kowalczyku i srebrze w Barcelonie [jakby taki powstał].  :D
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Mefisto76

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 22, 2008, 04:37:17 pm »

 To by 3/4 akcji działo się w barach i pubach  :lol: :lol: :lol:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 22, 2008, 05:28:52 pm »
ano!
coś by ciekawego i z jajem mogłobyć. taka biografia do poczytania. niecukierkowa.
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline Grim Knight

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 25, 2008, 09:54:11 pm »
Motyw baru już się we Wszole przewinął co prawda (notabene, jeden z lepiej zbudowanych dialogów w serii :D), więc chyba scenarzysta (słowa tego używam w największym możliwym znaczeniu) nie wejdzie drugi raz do tej samej rzeki.
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

Offline oligator1975

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 28, 2008, 08:03:05 pm »
Mamy siódmy zeszyt olimpijczyków i nowego rysownika z dość ciekawą kreską.


Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 28, 2008, 09:24:28 pm »
Sposób pokazania historii mi się podobał. nakładanie się podobnych wydarzeń, przypominanie etc.
Kreska nie do końca mnie zachwyciła, ale gdy przeczytałem komiks drugi raz było dużo lepiej. śmiało mogę stwierdzić że Kusociński był ciekawym charakterem (i jak widać w jednej ze scen w komiksie - mściwym ;) )
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Mefisto76

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 28, 2008, 09:54:54 pm »
  Bardzo dobry zeszyt! Kreska Szłapy świetna - niby prosta, a czyta się wyśmienicie.
 Dodatkowo bardzo podobają mi się kolory. Także do scenariusza nie mozna się przyczepić -
poraz pierwszy chyba skoki czasowe są spójne. Ogólnie duże zaskoczenie "na plus" i "odbicie się od dna"
po ostatnim albumie z Wentą.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Blacksad

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 28, 2008, 11:16:14 pm »
A u mnie to pierwszy komiks z serii przeczytany... Kusociński biografię miał gotową na scenariusz. Zraziły mnie nieco te myki z przenikaniem retrospekcji i "współczesności" - pierwszy raz to zagrało, a potem uderzały powtórzenia konceptu. I widać tempo rysowania podobne do tempa biegu Kusocińskiego:) Co u biegacza się sprawdza, to u rysownika niekoniecznie:)

« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2008, 11:33:14 pm wysłana przez Blacksad »
Chrzań się, Smirnov

.zent

  • Gość
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 29, 2008, 08:32:16 am »
A moim zdaniem to jest tak, że monsieur Szłapa jest drugim, który się obronił po kozaku Kirkorze.

godai

  • Gość
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 29, 2008, 08:37:46 am »
Ciekawa sprawa, gadałem właśnie z kumplem z roboty, kompletnie niekomiksowym, który stwierdził, że to świetna seria. Bardzo podoba mu się kreska, sentymentalnie przypominająca Relaxy, które czytał w młodości, szczególnie spodobał mu się odcinek o Wszole.

Chwalił ładne okładki, scenariusze i rysunki.

Narzekał tylko, że drogie toto.

Tak wrzucam, dla przeciwwagi, opinie spoza środowiska, niekontestatorską.

.zent

  • Gość
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 29, 2008, 08:49:26 am »
W taki też target pewnie Agora chciała celować, ale i tak mam wątpliwości czy znalazło się aż tylu sentymentalistów...

Offline Mefisto76

Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 29, 2008, 03:32:48 pm »

 Sam jestem ciekaw ile tych sentymentalistów się znalazło, ale myślę, że całkiem sporo osób lubi sobie kupić komiks wydawany seryjnie w kiosku, zwłaszcza, ze kiedyś tak się robiło ze żbikami, czy Relaxami...
To samo z ostatnim Tytusem.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

godai

  • Gość
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 29, 2008, 08:04:40 pm »
Z tego co rzeczony mówił, jego przełożenie na informację oceniam jako w miarę wiarygodne, b to "lepszy cfaniak", to sprzedaż idzie tak średnio. Bez katastrofy, ale też nie jak drzewiej książki Whartona.

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Odp: Słynni Polscy Olimpijczycy
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 30, 2008, 09:29:00 am »
Śmiem stwierdzić, że żeby komiks tego typu w Polsce sie sprzedawał musi być tańszy od piwa, ktore też jest katalizatorem sentymentów.  :)
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

 

anything