Autor Wątek: Konkurs na recenzję komiksu - maj 2008  (Przeczytany 3031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Konkurs na recenzję komiksu - maj 2008
« dnia: Maj 06, 2008, 01:05:34 am »
Witam i zapraszam serdecznie do udziału w reaktywowanym po latach konkursie na recenzję komiksu. Poniżej zamieszczam jego regulamin:

1. Konkurs polega na napisaniu jak najlepszej recenzji komiksu wydanego w Polsce w miesiącu marcu lub kwietniu 2008 roku.

2. W konkursie mogą brać udział wyłącznie zarejestrowani użytkownicy forum portalu Gildia.pl.

3. Każdy z uczestników może napisać i zamieścić wyłącznie jedną pracę konkursową, która nie była dotychczas nigdzie publikowana.

4. Praca konkursowa musi liczyć conajmniej 1000 znaków. Maximum nie ma.

5. Konkurs będzie organizowany cyklicznie. Kolejne edycje będą rozpoczynały się 1 dnia danego miesiąca w założonym specjalnie dla tego celu topicu. Uczestnicy zamieszczają swoje prace w tym właśnie temacie.

6. Termin publikowania prac mija 20 dnia danego miesiąca.

7. 21 dnia danego miesiąca temat będzie zamykany i rusza głosowanie. Głosy należy oddawać poprzez wysłanie do mnie prywatnej wiadomości ze wskazaniem swojego faworyta. Uczestnicy konkursu nie biorą udziału w głosowaniu. Głosy należy oddawać do ostatniego dnia danego miesiąca.

8. W przypadku równej liczby głosów o wyniku konkursu zadecydują moderatorzy.

9. Recenzje mają dotyczyć komiksów wydanych w poprzednim miesiącu (wyjątkiem jest ta pierwsza edycja po reaktywacji) np. w edycji czerwcowej recenzujemy komiksy majowe, w lipcowej czerwcowe itd.

10. Zwycięzca każdej edycji otrzyma atrakcyjną nagrodę (komiksową rzecz jasna). Temat otwierający każdą edycję będzie informował o nagrodzie w danym miesiącu.

11. Autorzy zamieszczając recenzje w temacie konkursowym na forum wyrażają automatycznie zgodę na ich zamieszczenie w serwisie Gildia Komiksu.

12. W temacie tym wszystkie posty nie będące recenzjami będą natychmiast usuwane. Wszelkie uwagi na temat konkursu proszę zamieszczać w odpowiednim topicu: "Konkurs na recenzję komiksu - komentarze".

Startujemy z edycją majową. A ponieważ jest to swego rodzaju edycja podwójna (obejmuje premiery z dwóch miesięcy) i poza tym pierwsza po długiej przerwie (pięć lat!) to z naszych redakcyjnych zapasów oferuję podwójne nagrody by was zachęcić do udziału:

* pakiet komiksów A: Chicanos - 3 - Czy krew jest czerwona? + Chicanos - 4 - Autobus morderca
* pakiet komiksów B: Tetralogia potwora - 4 - Czwórka? + Lanfeust w kosmosie - 6 - Zdrada pirata
* pakiet komiksów C: Usagi Yojimbo - 21 - Matka gór + Ranma 1/2 - 18

Zwycięzca tej edycji wybierze jako pierwszy odpowiadający mu pakiet, następnie osoba druga z pozostałych dwóch pakietów, a trzecia juz nie będzie miała dylematu :-)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2008, 12:04:09 pm wysłana przez CD Jack »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline BRK

Odp: Konkurs na recenzję komiksu - maj 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2008, 10:58:30 pm »
„Objawienia”

   A pierwszej chwili, gdy wydawnictwo Mucha Comics zapowiedziało wydanie „Objawienia”, sam tytuł niewiele mi mówił. Po przeszukaniu czeluści internetu pojawiło się nazwisko Humberto Ramosa. Od razu przypomniały mi się jego rysunki, cartoonowe i nieco bardziej skierowane do młodszego czytelnika, z wydanego w Polsce przez DK Spider-Mana. Tym razem jednak rysunki nie są tak kolorowe jak w historiach z super bohaterami, gdy trzeba potrafią być naprawdę mroczne i klimatyczne, o czym świadczą już pierwsze strony komiksu. Drugim nazwiskiem, które wyłoniło mi się podczas wyszukiwania informacji o tym tytule był Paul Jenkins. Scenarzysta znany w naszym kraju chociażby z „Inhumans”, „Universe” czy „Wolverine: Origin”.
   Tak więc znając twórców znalazłem opis głównej fabuły. Charlie Northern, detektyw Scotland Yardu, dostaje do rozwikłania sprawę śmierci arcybiskupa Williama Richleau. Biskup, będący potencjalnym następcą papieża wyleciał przez okno i poznał się bliżej kolcami wystającymi z płotu. Wyleciał sam, bądź został wyrzucony. To dokładnie, i wiele innych spraw musi nasz detektyw samodzielnie rozwikłać, gdyż niema co liczyć na miejscową policje, ani na księży i biskupów. Wszyscy oni starają się zachowywać jakby nic się nie stało. Sprawiają wrażenie wiedzących więcej od naszego detektywa, jak również od czytelnika śledzącego historie. Osoby lubiące teorie spiskowe, szczególnie w kręgach kościelnych znajdą w tym komiksie coś dla siebie.
   W Polsce komiks wydało, jak na początku wspomniałem wydawnictwo Mucha Comics. Dotychczas nic z tego wydawnictwa nie kupiłem, ale słyszało się wiele o ich wysokich cenach oraz słabym tłumaczeniu. Tym razem jednak niema do czego się przyczepić. Wprawdzie nie znam oryginału, ale polski przekład czytało się dobrze i sprawnie. Wydanie też prezentuje się bardzo dobrze. Oprawa miękka ze skrzydełkami, lakierowana w miejscu gdzie są bohaterowie komiksu, papier kredowy, 160 stron… A cena to 45zł, co jak dla mnie na taką objętość i jakość nie jest wygórowaną ceną. Nie pozostaje nic więcej jak tylko udać się do księgarni czy sklepu komiksowego i nabyć tę pozycje. Szczerze ją polecam.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Konkurs na recenzję komiksu - maj 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2008, 05:20:07 pm »
Jak widać w tej edycji niewiele było recenzji w związku z czym BRK wybierze sobie nagrodę, którą mu wyślę.

Pozdrawiam
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -