trawa

Autor Wątek: Skaven 2000  (Przeczytany 15827 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Infernus

Skaven 2000
« dnia: Październik 15, 2005, 03:43:25 pm »
Oto dwie rozpiski na turniej na 2000. Prosze o wskazanie ktora jest lepsza lub co w ktorej zmienic zeby byla jeszcze lepsza. A komentarze typu: nuda, samograj prosze zostawic dla siebie  ;)

Skaven 2000 Pts  -   Skaven Army

1 Warlord @ 205 Pts
     Enchanted Shield [10]
     Warpstone Armour [35]
     Bands of Power [25]
     The Foul Pendant [30]

1 Warlock Engineer @ 135 Pts
     Eye of the Horned Rat [25]
     Dispel Scroll [25]

1 Warlock Engineer @ 135 Pts
     Storm Daemon [25]
     Dispel Scroll [25]

1 Warlock Engineer @ 135 Pts
     Dispel Scroll [25]
     Dispel Scroll [25]

21 Clanrats @ 180 Pts
    Standard; Musician
          Ratling Gun

21 Clanrats @ 180 Pts
    Standard; Musician
          Ratling Gun
21 Clanrats @ 180 Pts
    Standard; Musician
          Ratling Gun

20 Clanrat Slaves @ 44 Pts
     Musician

20 Clanrat Slaves @ 44 Pts
     Musician

20 Clanrat Slaves @ 44 Pts
     Musician

13 Plague Monks @ 78 Pts

3 Rat Swarms @ 135 Pts

7 Night Runners @ 49 Pts
     2ndWeapon

5 Gutter Runners Tunnelling Team @ 85 Pts
     Tunnelling Team; 2ndWeapon; Poisoned Hand Weapons

5 Gutter Runners Tunnelling Team @ 85 Pts
     Tunnelling Team; 2ndWeapon; Poisoned Hand Weapons

5 Gutter Runners Tunnelling Team @ 85 Pts
     Tunnelling Team; 2ndWeapon; Poisoned Hand Weapons

1 Warp-lightning Warp Cannon @ 100 Pts

1 Warp-lightning Warp Cannon @ 100 Pts

Casting Pool: 8

Dispel Pool: 5

Models in Army: 170


Total Army Cost: 1999

A teraz druga:

Unnamed2000 Pts  -   Skaven Army

1 Warlord @ 196 Pts
     Heavy Armour
     Desolate Blade [40]
     Enchanted Shield [10]
     Twisted Crown of the Horned Rat [50]

1 Warlock Engineer @ 135 Pts    
     Eye of the Horned Rat [25]
     Dispel Scroll [25]

1 Warlock Engineer @ 135 Pts
     Storm Daemon [25]
     Dispel Scroll [25]

1 Warlock Engineer @ 135 Pts
     Dispel Scroll [25]
     Dispel Scroll [25]

20 Clanrats @ 175 Pts
     Standard; Musician
          Ratling Gun

20 Clanrats @ 175 Pts
     Standard; Musician
          Ratling Gun

20 Clanrats @ 175 Pts
     Standard; Musician
          Ratling Gun

20 Clanrat Slaves @ 44 Pts
     Musician

20 Clanrat Slaves @ 44 Pts
     Musician

20 Clanrat Slaves @ 44 Pts
     Musician

2 Rat Swarms @ 90 Pts

13 Plague Monks @ 78 Pts

5 Gutter Runners Tunnelling Team @ 85 Pts
     Tunnelling Team; 2ndWeapon; Poisoned Hand Weapons

5 Gutter Runners Tunnelling Team @ 85 Pts
     Tunnelling Team; 2ndWeapon; Poisoned Hand Weapons

10 Warplock Jezzail teams @ 200 Pts

1 Warp-lightning Warp Cannon @ 100 Pts

1 Warp-lightning Warp Cannon @ 100 Pts

Casting Pool: 8

Dispel Pool: 5

Models in Army: 164


Total Army Cost: 1996

Wiec jak wczesniej napisalem czekam na pomoc.  ;)
Behold the Great Mutator and the gifts he will bestow upon you... \m/

Offline Drwal

Skaven 2000
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2005, 05:15:54 pm »
2 lepsza tylko nie kumam jednej rzeczy: nie gram skavenami ale jakbym gral to bym brał 2X10 jazzaili 2 wl canony, i swarmów z 10 i skupiłbym się na magii i jazzailach nie wiem po co wszyscy zawsze biorą tyle klocków a poza tym podam moja rozpe jakbym grał na 2500 pts

4X10 jazzailów -800pts

2 wl cannony-200pts

3x3 rat swarmy-405 pts

2 oddziały clanratów z ratling gunami-360 pts
i tych co wychodzą spod ziemi ze 3 oddziały

a reszte na bohaterów żeby było te 11 kości powera

P.S tylko jazaile są drogie za te 40 zapłaciłbym 1600zł
No i z czego się cieszysz? I tak umrzesz!" ;)

Offline grun

Skaven 2000
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2005, 05:18:18 pm »
wydaje mi sie ze zadna z tych rozp nie jest wyzylowana szczegolnie. 8 kostek magii nie robi wrazenia armii wybitnie magującej (na 2k), pomysl o grey seerze jak chcesz stawiac na magie. a jak nie to wydaje mi sie ze powinienes zrobic troche wieksze oddzialy clanratow i slavow. nawet kosztem jednego ratliniga ( w sumie ratling jest mniej pewny niz konkretny kloc piechoty). Zamiast jednego WLC moze lepiej censerow?Moim zdaniem nie ma co opierac calej sily na niepewnych ratlingach i WLC bo kilka zlych rzutow i mozesz pakowac zabawki.
here's plenty more where they came from...

Offline grun

Skaven 2000
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2005, 05:28:52 pm »
heh drwal to by bylo zbyt piekne...po pierwsze swarmy mozesz wziasc tylko raz. po drugie jezaile sa specialami i "ci co wychodza spod ziemi" tez :D. A po trzecie tych klocow musi troche byc bo od ich ilosci zalezy ile mozesz wsadzic innych jednostek. a pozatym skaveny to armia hordowa i w kupie sila.
here's plenty more where they came from...

Offline Infernus

Skaven 2000
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2005, 06:08:03 pm »
Hmmm ale jak się opłaca wustawiać grey Seera na 2000? Bo oczywiscie mysle ze dzwonek odpada... Za drogo to wyjdzie.

Gdybym chcial wystawic censerow to odzial monkow tez bylby bardziej przygotowany do walki, a w tych rozpiskach to pelni on rolę "kampy" dla elektryków.

Jakos nie lubie Grey seera wiec wole zostac przy zwyklym Lordzie. Hmmm jaka jest ciekawa kombinacja itemow dla tego Lorda? W 1 i 2 rozpie sa rozne kombinacje ktora lepsza?
Behold the Great Mutator and the gifts he will bestow upon you... \m/

Offline Drwal

Skaven 2000
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2005, 06:33:01 pm »
Cytat: "grun"
heh drwal to by bylo zbyt piekne...po pierwsze swarmy mozesz wziasc tylko raz. po drugie jezaile sa specialami i "ci co wychodza spod ziemi" tez :D. A po trzecie tych klocow musi troche byc bo od ich ilosci zalezy ile mozesz wsadzic innych jednostek. a pozatym skaveny to armia hordowa i w kupie sila.


a wiesz co robi 4X10 jazzaili?(rozwala 2 kawalerie lub smoka w 1 turze) :badgrin:
No i z czego się cieszysz? I tak umrzesz!" ;)

Offline grun

Skaven 2000
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2005, 08:25:42 pm »
Cytat: "Infernus"
Hmmm ale jak się opłaca wustawiać grey Seera na 2000? Bo oczywiscie mysle ze dzwonek odpada... Za drogo to wyjdzie.

no jaktam chcesz, ale w 1 rozpie (wg mnie lepszej) lord kosztuje 205, a seer kosztuje 235 wiec roznica do zniwelania. a do tego dorzucisz 3 elektrykow z 3 scrolami i storm demonem(ew. warp charma) i masz za 590 pkt porządną sile magiczna. a za reszte punktow itak mozesz wziasc bardzo podobne zestawienia jak w 1 rozpie.


Cytat: "Infernus"
Jakos nie lubie Grey seera wiec wole zostac przy zwyklym Lordzie. Hmmm jaka jest ciekawa kombinacja itemow dla tego Lorda? W 1 i 2 rozpie sa rozne kombinacje ktora lepsza?


graj jak wolisz. dla mnie 1 rozpa jest lepsza na turniej. chociaz jesli ratlingi nawala to moze byc ciezko. a na 8 kostkach na 2k to juz nie poszalejsz tak.
here's plenty more where they came from...

Offline Solo

Skaven 2000
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2005, 10:50:58 pm »
Wiem że te rozpy już zostały użyte itp bo dawno temu temat zamkneliście ale musze sie wypowiedzieć skavenami gram już 4 lata i panowie powiem jedno 0 magów dla odwaznych 1 mag z 2 DS dla przezornych i HTH ratlingi no 1-2 dla zabawy i klimatu a reszta ładować w hth bo Magia skaveńska jest strasznie zawodna a siły klocka piechoty nic nie przebije
pozdrawiam
Solo

Offline Bruno

Odp: Skaven 2000
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2008, 09:58:20 am »
2 lepsza tylko nie kumam jednej rzeczy: nie gram skavenami ale jakbym gral to bym brał 2X10 jazzaili 2 wl canony, i swarmów z 10 i skupiłbym się na magii i jazzailach nie wiem po co wszyscy zawsze biorą tyle klocków a poza tym podam moja rozpe jakbym grał na 2500 pts

4X10 jazzailów -800pts

2 wl cannony-200pts

3x3 rat swarmy-405 pts

2 oddziały clanratów z ratling gunami-360 pts
i tych co wychodzą spod ziemi ze 3 oddziały

a reszte na bohaterów żeby było te 11 kości powera

P.S tylko jazaile są drogie za te 40 zapłaciłbym 1600zł
Bo musisz mieć duzoooo clanratów. Każda jednostka , potrzebuje clanratów( np. masz 20monków , 10 stormveremin i 10 ratogrów. musisz mieć 3 klocki clanratów)

Offline freeks

Odp: Skaven 2000
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2008, 12:39:56 pm »
nie wiem po co wszyscy zawsze biorą tyle klocków

Bo musisz mieć duzoooo clanratów. Każda jednostka , potrzebuje clanratów( np. masz 20monków , 10 stormveremin i 10 ratogrów. musisz mieć 3 klocki clanratów)

Kategorycznie nie... Jak masz jeden mainstay unit (w tym przypadku clanraty), to możesz wziąć ile chcesz innych jednostek, pod warunkiem, ze każda będzie inna i nie przekroczy się limitów na speciale itp. Czyli mając 1x klanbraci można brać 1x jezzaile + 1x monków + 1x Gutter runners + 1x WLC itp. Mając dwa mainstay units można mieć 2x jezzaile + 2x night runners itd.

Co do rozpiski - globków mi brakuje  :p 40-50 pkt wydać na dwa unity tego, a przeciwnika szlag zalewa. Tanie jak barszcz, wiec się nie opłaca tym zajmować, a ciężka kawa topnieje w oczach przy akompaniamencie bluzgów przeciwnika ;) Swarmy sobie podaruj - nie warte ceny.

I na twoim miejscu zastanowiłbym się nad storm bannerem. Włączasz to to, podchodzisz ratlingami pod nos, wykopujesz się kopaczkami... Dla krasi takie małe ała ;)
Cytat: MarcinB
więc herlawi jest oddziałem zbalansowanym.
Herlawi nie wiedzieliby co to zbalansowanie, nawet gdyby trafilo ich prosto w czolo i przewrocilo na srodku pola bit