Autor Wątek: Two Wordls vs Gothic  (Przeczytany 3418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Two Wordls vs Gothic
« dnia: Czerwiec 13, 2008, 07:02:20 pm »
Tak ostanio miałem okazje pograc sobie w Gothic 3 a teraz gram w Two Worlds i naszła mnie taka chęc na określenie co jest lepsze.

Gothic ma lepszą polonizację i grę lektorow co jes plusem sporym pod tym wzgledem TW jest tylko poprawne.
Walka w TW wydaje mi sięlepsza niż w Gothic 3 gdzie stwierdziłem że model walki jest gorszy od poprzedniej części (żadnych lepszych combosow).
 Sam widok świata wydaje mi sie w TW lepszy niż w gothic ale może to daltego ze nie grałem w żadną wymienioną na Full detalach )ażtaki wypasiony nie jestem :-?), lepeij wygląda otoczenie i flora oraz fauna. W Gothicu miałem zastrzezenie do roślin bo za bardzo się wybijałay z tła że nie wspomne że jak dałem bohaterowi wcinac zielsko to komicznie to wygladało.
Animacje bohaterow są podobne tylko że w TW bahater jak biegnie to nie zwlania nawet na wzniesieniu i nie za fajnie to wyglada gdy biegnie a przesuwa siędo przody o milimetry..., pod tym względem Gothic 3 jest lepszy.
Umiejętności stoją na w miarę podobnym poziomie więc nie będę się rozpisywał.
Tworzenie bohatera jest w TW plusem ale za to minusem jest np wybieranie koloru oczy itp. bez zblizenia na twarz... :-?
Muzyka jest moim zdanie rownie dobra w TW jak i G3, przy czym muzyka w menu w TW jest naprawdę extra, klimatyczna jak dla mnie spory plus.

Osobiście TW wydaje mi sięlepsze niż G3 co jest sporą miłą niespodzianką, a jak tam wasze refleksje??

Offline PanCiacho

Odp: Two Wordls vs Gothic
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2008, 08:11:20 pm »
TW pewnie masz z KŚG za 6,99 ^^ Pełniak roku

W Gothica 3 nie grałem, ale mogę opowiedzieć co nieco o TW które mam już za sobą.

Na pierwszy rzut oka gra wygląda bardzo ładnie, tak jak Oblivion za czasów słabszego kompa, wymagań nie ma za dużych więc pójdzie na średniej klasy komputerze bez zastrzeżeń. Co do samej gry z początku mnie zaskoczyła, wielkością świata ilością postaci, ekwipunku questów, ale później było już coraz gorzej. Questy są proste, sztampowe do bólu, nudne (chce to -> idź do niego -> dam ci to jeśli -> masz, wracasz -> nagroda kasa exp), dialogi niezbyt rozbudowane nie ma możliwości wyboru, i co bardzo ważne, cholernie się one gryzą zrobisz jeden quest za wcześnie, nie zrobisz kilkunastu następnych, i nie pomaga nam w tym dziennik, co wymaga robienia questów w miarę na bieżąco, nie można wziąć pełno zadań a później porobić wszystkie wg opisu. Wątek główny też troszkę rozczarował, może być, jeśli nie liczyć że po ukończeniu go gra się kończy(co wydawałoby sie, nie powinno mieć miejsca biorąc pod uwagę uderzające podobieństwo do TES'a). Questy i reputacja w gildiach też nie stoi na najwyższym poziomie, 3 questy i już "Jesteś żywą legendą", szkoda bo można byłoby powalczyć o hierarchię i związane z tym profity (50% ze sprzedaży itemów, phi).

Świat jest rozbudowany, tereny są zróżnicowane jest na co popatrzeć, nie ma wielkich pustkowi, zawsze spotkać można jakąś grupkę mobów, bardzo dużo ciekawych miejsc. Możliwość podróżowania konno, umila sprawę, nie ma z tym problemów  a konik który przeskakuje ogrodzenie jakoś mnie bardzo cieszy :P

Gra podobnie jak TES'y daje możliwość zoverpowerowania postaci, jeśli gramy po raz drugi i wiemy już bardzo dobrze co i jak, to nic nie ma prawa nam podskoczyć i ścinamy jedną ręką setki orkowych głów w drugiej przegryzając podwieczorek. Z początku to cieszyło, ale z czasem robi się nudne, gdy nie mamy żadnego wyzwania a nie chcemy kończyć gry poprzez wątek główny.

Skille, są ciekawe, alchemia daje możliwość wyżej wspomnianego overpowerowania, na zwykłe moby nie opłaca się wogóle używać jakichkolwiek aktywnych skilii, pasywne owszem przydaje się zakupić takie jak równowaga, kamienna skóra, silna ręka czy krytyczne obrażenia, z kolei już wytrącenie tarczy rozbrojenie, podobnie jak wysadzenie z siodła może być przydatne tylko w trybie multi (nie dołączonej do gazety) bo w single ciachamy wszystko na raz.

Dopiszę później bo jest SMH na Y!PP :D

Offline Frey Ikari

Odp: Two Wordls vs Gothic
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2008, 08:04:39 pm »
Cytuj
TW pewnie masz z KŚG za 6,99 ^^ Pełniak roku
Pewnie tak. ;-)

Ja tam nie wiem zbytnio jeszcze jak jest z questami ale mnie to zbytnio nie rusza bo tak jak jeszcze 2 moich kolegow w TES i Gothic gram w prosty sposob: zjawiam sie wybijam co sięda i kradne wszystko co nie jest przybite do podłogi, więc jakies questy tak czy siak robie po drodze, Aż na końcu nie ma już kogo zabic a ni co ukraśc... :badgrin: ;-)
Więc jak widzisz questy mnie zbytnio nie interesują...
Mam teraz konia, fajny jest, ale jeździ sie na nim jak na ruskim ciągniku... :-?

Offline PanCiacho

Odp: Two Wordls vs Gothic
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2008, 10:47:01 am »
No jeśli masz taki sposób grania, to nie dziwie się że Ci się spodobała, z początku też byłem hurraoptymistycznie nastawiony na tą grę, ale jak już zasiadłem w sobotę na kilkanaście (xD) godzin, to wyszły te wszystkie błędy.


Myślę że gdyby to studio (btw polskie), miało większy budżet, i czasu mogła by powstać gra naprawdę wysokich wysokich lotów. Za jakiś czas wychodzi druga część (albo to dodatek?), gry Two Worlds z podtytułem The Temptation , może z większym bagażem doświadczeń zrobią oni grę nie mającą tyle wad

Offline Frey Ikari

Odp: Two Wordls vs Gothic
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2008, 09:44:52 pm »
Cytuj
No jeśli masz taki sposób grania, to nie dziwie się że Ci się spodobała, z początku też byłem hurraoptymistycznie nastawiony na tą grę, ale jak już zasiadłem w sobotę na kilkanaście (xD) godzin, to wyszły te wszystkie błędy.
Czy to reprymenda?? Widziałem już tyle zadańw grach że już nic mnie raczej nie zaskoczy, dlatego teraz gram dla frajdy, dla świata gry a nie dla garstki zadań. Jesli gra jest dobra i bez robienia zadań to już jest coś.

Offline PanCiacho

Odp: Two Wordls vs Gothic
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:04:35 am »
Nie, żadna reprymenda, każdy gra jak chce, tylko napisałem (bądź chciałem napisać a mi nie wyszło :P), że przy takim graniu gra wydaje się dobra jak dla mnie, bo sam też tak z początku latałem, później gdy zacząłem ogarniać cały świat, robić wszystkie questy, podnosić reputacje w gildiach, zwiedzać to zaczęło się psuć.

Ale chyba jednak, te plusy przebijają wszystko. Jak już wspomniałem niżej, że gdyby był dostatek pieniędzy to gra byłaby ohohohho, na topbestsellerów dłużej niż GTA IV

Offline Frey Ikari

Odp: Two Wordls vs Gothic
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2008, 08:27:17 pm »
Cytuj
podnosić reputacje w gildiach
No ten element jest za łatwy, troszkę porobisz i już jesteś bogiem w ich szeregach, i bunusy też uber fantastyczne nie są. :-?

Mam też pewne zastrzezenia co do obrony naszej postaci, mam obronęjak czołg a dostaję baty jak noob, czasami mam wrazenie że nie mam zadnego pancerza... :-?
No i ci łucznicy..., co i rusz mi broń wytrącają..., walka z ich udziałem wyglada tak że w parę chwil rozwalam fighterow a potem przez długi czas bawięsiew gonito z łucznikami i staram sie ich uciachac a jak dołoże do tego że często gubię broń to już naprawdę szlak mnie trafia. :evil:
Znalazłem dzis cyklopa waliłem go a tu nic za to on zabrał mnie na szczała..., kopara mi opadła. :shock:

Dobre jest to że mieczem szkieleta nie ruszysz za to pałką już tak, jest to im plus u mnie.

Offline low

Odp: Two Wordls vs Gothic
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2008, 01:31:57 am »
Nie mam ostatnio czasu na granie, ale patrząc jak mój brat tłukł najpierw w Gothica a teraz w TW, mam nieodparte wrażenie, że 90% czasu w tych grach spędza się na ganianiu po lasach, gdzie nie ma żywej duszy :|
Jakoś Neverwinter Nights czy Dungeon Siege wydały mi się bardziej dynamiczne.

Offline PanCiacho

Odp: Two Wordls vs Gothic
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2008, 07:42:48 pm »
Cytuj
Mam też pewne zastrzezenia co do obrony naszej postaci, mam obronęjak czołg a dostaję baty jak noob, czasami mam wrazenie że nie mam zadnego pancerza... Confused

Z tego co czytałem na forum TW, to jest bug, najlepiej inwestować w HP (przykładowo  9 jaj trachida + potion w alchemi dodaje około 28 punktów do zdrowia, a to na punkty hp liczy się w tysiącach)

Cytuj
Znalazłem dzis cyklopa waliłem go a tu nic za to on zabrał mnie na szczała..., kopara mi opadła. Shock

Mój sposób to po prostu podbiegam, dwa trzy ciosy (dwuręcznym) i Q czyli odskok to tyłu, i tak w kółko. I tu też przydaje się duża ilość HP bo przynajmniej na 3 uderzenia będziesz.

Cytuj
No i ci łucznicy..., co i rusz mi broń wytrącają..., walka z ich udziałem wyglada tak że w parę chwil rozwalam fighterow a potem przez długi czas bawięsiew gonito z łucznikami i staram sie ich uciachac a jak dołoże do tego że często gubię broń to już naprawdę szlak mnie trafia.

Dobrze jest zainwestować w jakiś rodzaj magii na full np Boska Moc z natury wody podnosi nam o tysiace statystyki ataku, Ziemii zwiększa obronę i odbija uderzenia. Na łuczników to ja miałem taki patent, czar Trująca Chmura z nekromancji, duży obszar działania i zadaje obrażenia (znikome, ale ważne że ich zatrzymuje) w trzech turach i w tym czasie przeciwnicy są unieruchomieni. Wtedy podskakuje z mieczykiem raz dwa i po sprawie, jak ktoś dalej ucieka, rzucić na nowo i się zatrzyma. Podobnie z dużymi grupami, jak chcemy jakąś oddzielić to robimy to samo ;P





Offline Frey Ikari

Odp: Two Wordls vs Gothic
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2008, 08:39:02 pm »
Cytuj
Mój sposób to po prostu podbiegam, dwa trzy ciosy (dwuręcznym) i Q czyli odskok to tyłu, i tak w kółko. I tu też przydaje się duża ilość HP bo przynajmniej na 3 uderzenia będziesz.
Ja poszedłem na łuk, może długo to trwało ale padł. ;-)

Z magi to ja poszedłem na powietrza, leczenie i bosty a na obrazenia ogień no i mam przyzwanie diabła ale jeszcze nie mogę castowac a chcę zobaczyc co to da.

Alchemia jest extra i łatwo itemki upgradowac. :p

Offline PanCiacho

Odp: Two Wordls vs Gothic
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2008, 07:56:23 am »
Cytuj
Alchemia jest extra i łatwo itemki upgradowac. Razz

Nie wiem dokładnie jak robisz, ale z tego wynika że z Alchemii otrzymujesz kamienie + x% do obrażeń, right? Jeśli tak to radzę do każdej mikstury oprócz 9 składników (max 10) dodać jeden potion Many bądź Zdrowia, wtedy podnoszą się nam statystyki a kamieni obrażeń jest multum.

Offline Frey Ikari

Odp: Two Wordls vs Gothic
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2008, 07:33:24 pm »
Bardziej miałem na mysli łaczenie itemow z tym samym numerem, dobry pomysł.
Ale pełnej płytowki raczej nosic nie będę bo wtedy nici z łuku i 2 broni (ja mam miecz i pałkę).