trawa

Autor Wątek: GTA IV  (Przeczytany 25134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Harun

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 07, 2008, 11:40:18 am »
Cytuj
Jesli, podkreslam Jesli, zrobia patche (kuuurka , znow mi pc zalatuje) ktory naprawia na moj gust glowne minusy gry to sony chyba nawet MGS4 nie pomoze i kupie X-a.

Ale na Xboxa też są patche tak samo jak na ps3 więc nie widze żadnej różnicy miedzy systemami w tej materii.

Cytuj
Odnosnie zas samej instalacji - powoli staje sie ona standardem na PS3 (22 minuty przy DMC4 ktore to praktycznie NIC nie przyspieszaja w stosunku do wersji na X'a; przy GTAIV nie wiem ile dokladnie to czasu zajmuje, ale roznica jest takze praktycznie nie zauwazalna...)...

Co do DMC powoduje ona stabilny frame rate i jest to potwierdzone choćby w psx extreme. Instalacja GTA trwa zaś około 7 minut (4 giga na twardym) tzn. włączyłem instalkę poszedłem zajarać szluga, wracam a instalka się kończy. A co do samej instalacji to w tej kwestii dużo zależy od dewelopera bo np takie Lost Planet instaluje się niebotycznie długo a taki oblivion mimo że jego instalka to prawie 6 gigsów jest niezauważalna (prawdopodobnie instalacja przebiega podczas pierwszego wczytania gry ale nie trwa ono wiecej niż 5 minut). Wszystko wieć zależy od tych co grę robią a nie od maszyny np. taki Burnout Paradise śmiga z bd, ma piekną grafę i zero spowolnień.

Podobnie jest z multi. Przywołam jeszcze przykłada Burnouta który online jest rewelacujny tak samo jak UT3 i Lost Planet a taki skate niestety traci połaczenie z serwerami i mimo że online jest fajny nie można w niego grać. Tak więc jak już napisałem wszystko zależy od tego kto grę robi i czy zna się na swojej robocie i czerpie z tych którym bez problemu wychodzą świetne gry na daną maszynke a nie od samej konsoli.

A teraz wracając do tematu GTA powiem tak mam już 25 godzin gry za sobą i około 50% przeszedłem. i musze powiedzieć że gra się nie potrafi znudzić i bardzo mnie ciekawi watek
Spoiler: pokaż
Nico i Kate oraz to gdzie jest zdrajca którego Nico szuka bo ten pierwszy gostek którego rusek chciał zabić raczej nim nie jest
. Pozatym fajny jest motyw wypadnięcia przez szybę kiedy dobije się do czegoś przy dużej predkości samochodu. Szkoda tylko że jak w aucie jest pasażer to on nie wylatuje ale to są drobne błędy.

Offline JAPONfan

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 07, 2008, 12:46:39 pm »
Cytuj
Jesli, podkreslam Jesli, zrobia patche (kuuurka , znow mi pc zalatuje) ktory naprawia na moj gust glowne minusy gry to sony chyba nawet MGS4 nie pomoze i kupie X-a.

Ale na Xboxa też są patche tak samo jak na ps3 więc nie widze żadnej różnicy miedzy systemami w tej materii.


ale arcade nie kosztuje 1600 zeta. JA gram naprawde niedzielnie. oprocz kilku duzych tytułów wole sobie pomeczyc jakies "booble booble" niz grac w gre ktore kosztuje 2 stowy ale kompletnie mnie nie interesi. Zobacze jak sie ma sprawa z MGS4 i jesli nie bedzie mial jakiegos cudownego "czegos" to kupie X-a.

Offline DARKMAN

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 07, 2008, 01:31:42 pm »
Cytuj
Jesli, podkreslam Jesli, zrobia patche (kuuurka , znow mi pc zalatuje) ktory naprawia na moj gust glowne minusy gry to sony chyba nawet MGS4 nie pomoze i kupie X-a.
Ale na Xboxa też są patche tak samo jak na ps3 więc nie widze żadnej różnicy miedzy systemami w tej materii.
Heh tak jak napisalem takiego patcha o ktorym pisze JAPONfan raczej nie wypuszcza na zadna konsole... I tak jak napisalem poki co to wersja na PS3 potrzebuje patcha...

Cytuj
Cytuj
Odnosnie zas samej instalacji - powoli staje sie ona standardem na PS3 (22 minuty przy DMC4 ktore to praktycznie NIC nie przyspieszaja w stosunku do wersji na X'a; przy GTAIV nie wiem ile dokladnie to czasu zajmuje, ale roznica jest takze praktycznie nie zauwazalna...)...
Co do DMC powoduje ona stabilny frame rate i jest to potwierdzone choćby w psx extreme.
PSX Extreme to zaden autorytet i aktualnie glupoty pisza bo ta instalka przyspiesza ladowanie sie gry, sama rozgrywka (w tym frame rate) zupelnie sie nie rozni.

Cytuj
A teraz wracając do tematu GTA powiem tak mam już 25 godzin gry za sobą i około 50% przeszedłem.
Nie wiem jak to jest w wersji na PS3, ale na X'a masz Achievement za ukonczenie gry ponizej 30 godzin to bym sie spieszyl :D

Offline Harun

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 07, 2008, 01:35:04 pm »
JAPONfan ja cię dobrze rozumię (sam po PSP chce kupić x'a) ale napisałeś to tak że zrozumiałem to jako ataki fanbojów na konsolke sony. Co do niedzielnego grania polecam Wii chyba że nie kręcą cię gry z serii mario itp itd. W takim wypadku x jest świetnym zakupem bo jest tani a bibliteka gier duża lub właśnie ps3 a co do ceny obecnie 40 gb koszci w granicach 1400 zeta (MM w Bielsku). Pod rozwagę też trzeba wziąść to czy bedziesz grał w multi bo niestety na Xboxie jest płatne  :evil:, ale jako maszynka do grania w single konsolka M$ będzie rewelacyjna.

Cytuj
Nie wiem jak to jest w wersji na PS3, ale na X'a masz Achievement za ukonczenie gry ponizej 30 godzin to bym sie spieszyl

Niestety narazie nie ma aczków na ps3 i do wydania home nie będzie  :sad:. Troche dziwne że nie wprowadzą tych accomplishmentów już teraz jeśli widzą że dzięki temu ludzie kupują więcej gier i dłużej w nie grają. Jest to duży minus ale da się z tym żyć.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2008, 01:39:36 pm wysłana przez Harun »

Offline DARKMAN

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 07, 2008, 01:56:14 pm »
Pod rozwagę też trzeba wziąść to czy bedziesz grał w multi bo niestety na Xboxie jest płatne  :evil:, ale jako maszynka do grania w single konsolka M$ będzie rewelacyjna.
Ale za to nie mam problemow z zagraniem w skate online czy tez ostatnimi czasy GTAIV...

Offline spidey

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2008, 02:48:54 pm »
Cytuj
Cytuj
Co do DMC powoduje ona stabilny frame rate i jest to potwierdzone choćby w psx extreme.
PSX Extreme to zaden autorytet i aktualnie glupoty pisza bo ta instalka przyspiesza ladowanie sie gry, sama rozgrywka (w tym frame rate) zupelnie sie nie rozni.

Nie powiedziałbym ;)






Co do GTA 4... kupiłem dla tej gry PS3 i teraz czekam na kuriera z bundle packiem
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2008, 03:39:29 pm wysłana przez Gambit »

Offline JAPONfan

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 07, 2008, 03:49:59 pm »
JAPONfan ja cię dobrze rozumię (sam po PSP chce kupić x'a) ale napisałeś to tak że zrozumiałem to jako ataki fanbojów na konsolke sony.

Ja sie sklaniam ku PS3 bo przewiduje ze bedzie troche dluzej zyla niz x. Niestety to co obserwuje to wlasnie takie pc ze sztywna konstrukcja, sa bledy, sa patche sa instalki. Bede szukal  takiej konsoli ktora poza pograniem w konkretne tytuły (swoja droga dzis znow poswiecilem 10 minut na odganianie gowniazeri od xa w empiku zeby sie poprzekonywac do gta) da mi tez dobra gre w popykacze. Poki co przoduje w tym x, zakladalem ze ps3 to inwestycja na kilka lat i z czasem na nia pojawia sie popierdulki. Ale nie chce zeby to popierdulki stanowily 60% czasu spedzonego na konsoli po poki mam tylko dwa tytuły do pogania. Do innych gier mam NDS ps2 i pc. a 1000 zeta na konsole i gre jakos przeboleje.

Offline DARKMAN

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 07, 2008, 04:02:55 pm »
spidey -> Nie mam pojecia skad masz ten filmik gralem w pelna wersje i smigala mi bez zadych zwolnien... Odnosnie zas samego kupna PS3 dla GTAIV -> te dodatkowe epizody beda tylko na X'a....

A tutaj masz porownanie zrobione przez gametrailers. Poza troche lepszymi teksturami na X'a ja tam nic wiecej nie widze...
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2008, 04:13:14 pm wysłana przez DARKMAN »

Offline Harun

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 07, 2008, 05:59:50 pm »
Darkman na tych porównaniach cieżko coś zobaczyć bo obraz jest dosć mały żeby tak naprawdę porównać grę trzeba zagrać w nią na obu systemach. Ja co prawda nie grałem bo niestety były narazie lepsze gry do kupienia niż DMC4. A jeszcze jedno nie wiem na jakiej podstawie oceniasz PSX Exterem bo ja ich czytam od ładnych paru lat i chłopaki naprawdę starają się być obiektywni no chyba że masz jakiś kompleks na punkcie X360 vs PS3. Ja w każdym razie nie mam i nie mówie że czarne jest białe jak jest czarne. Niestety niektóre gry wychodzą lepsze na X'a inne na pleja choć teraz jest już raczej równo jeśli chodzi o multi platformy bo gier na wyłacznosć nie oceniam ponieważ obie maszynki maja fajne i warte pogrania tytuły.

Offline DARKMAN

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 07, 2008, 06:57:40 pm »
Darkman na tych porównaniach cieżko coś zobaczyć bo obraz jest dosć mały żeby tak naprawdę porównać grę trzeba zagrać w nią na obu systemach. Ja co prawda nie grałem bo niestety były narazie lepsze gry do kupienia niż DMC4. A jeszcze jedno nie wiem na jakiej podstawie oceniasz PSX Exterem bo ja ich czytam od ładnych paru lat i chłopaki naprawdę starają się być obiektywni no chyba że masz jakiś kompleks na punkcie X360 vs PS3. Ja w każdym razie nie mam i nie mówie że czarne jest białe jak jest czarne. Niestety niektóre gry wychodzą lepsze na X'a inne na pleja choć teraz jest już raczej równo jeśli chodzi o multi platformy bo gier na wyłacznosć nie oceniam ponieważ obie maszynki maja fajne i warte pogrania tytuły.
Odnosnie zas PSX Extreme czytalem to kiedys i osobiscie srednio mi przypadlo do gustu. Nie wiem jak jest teraz ale z jakies 10 lat temu (w morde ale ten czas leci...) znacznie lepsze bylo Neo+, ktore to potem zeszlo na psy... I gwoli wyjasnienia nie mam zadnego kompleksu na temat X360 vs PS3 tylko denerwuje mnie jak ktos (w tym przypadku spidey ;)) pokazuje cos co jest po prostu przesadzone... Dlatego tez z tym filmikiem chodzilo mi o pokazanie, ze na dwoch systemach gra dziala identycznie (podobnie jak wiekszosc nowych gier wieloplatformowych), zwolnien tam ja nie zobaczylem...

Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: GTA IV
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 08, 2008, 10:43:59 am »
spidey -> Nie mam pojecia skad masz ten filmik gralem w pelna wersje i smigala mi bez zadych zwolnien... Odnosnie zas samego kupna PS3 dla GTAIV -> te dodatkowe epizody beda tylko na X'a....

filmik taki można sobie zrobić w pierwszym lepszym programie do edycji video :). Więc nie jest on żadnym wymiernym dowodem.

Co do dodatkowych epizodów na X`a, ktoś pięknie całą sprawę skomentował: "Dodatkowy content wyjdzie za pół roku, jak gracze już dawno zapomną co to GTA IV". Zgadzam się z tym w pełni. Gdyby te dodatki wyszły razem ze startem gry, miałoby to jakikolwiek sens. Zresztą na potwierdzenie tego stwierdzenia można ukazać prosty fakt: na jedną sprzedaną w Europie kopię GTA IV na XBOX`a 360 przypada 5 sprzedanych kopii na PS3 (w Polsce w/g oficjalnych źródeł: stosunek ten wynosi 1:3). Wniosek? "Nobody cares!" ;)
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline DARKMAN

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 08, 2008, 01:47:35 pm »
Nie wiem dokladnie skad masz takie statystyki... Wg swiatowych zestawien przez MS stosunek sprzedanych GTAIV jest aktualnie 60/40 (X360/PS3)... VGChartz niby tez to potwierdza (3.29mln/2.6mln), swoja droga w Europie wcale tak tragicznie nie jest (1.23mln PS3 /9.7mln X360), poczekamy na oficjalne wyniki od NPD i wtedy pogadamy.

Wg analitykow (Pachter) sprzedaz GTAIV moze osiagnac pulap nawet 13mln kopii - w ciagu pierwszego tygodnia sprzedano 6 mln, nastepna wielka wyprzedaz bedzie przy swietach gdy juz bedzie dostepny pierwszy dodatkowy epizod. To mysle, ze wtedy aktualnie bedzie to mialo znaczenie.

P.S. Sadzac po olbrzymich mozliwosciach online tej gry watpie by za pol roku ludzie zapomna co to GTAIV...

Offline spidey

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 08, 2008, 05:34:16 pm »
spidey -> Nie mam pojecia skad masz ten filmik gralem w pelna wersje i smigala mi bez zadych zwolnien... Odnosnie zas samego kupna PS3 dla GTAIV -> te dodatkowe epizody beda tylko na X'a....

Swego czasu pojawił się na gamersyde i sobie go zgrałem. Podobno ta różnica w płynności widoczna jest jest tylko we wstawkach filmowych.

Co do kupna PS3 dla GTA IV to zakup przyszłościowy a GTA IV to tylko jeden z przystanków (następny 12 czerwca - MGS :))
Zresztą chodzą słuchy że i na PS3 dodatki się pojawią. A tak poza tym to do dzisiaj nie wiadomo czy to nie będzie tylko jakaś popierdółka.

A tutaj macie oficjalne wyniki sprzedaży GTA IV w ciągu pierwszych pięciu dni. Co do tego 5 do 1 na korzyść PS3 to tylko na niektórych rynkach tak wyglądało (Hiszpania, Włochy) więc nie ma co wierzyć we wszystko co jest w sieci napisane.


Offline Gabriel

  • Administrator
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 211
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • BOFH
    • http://portal.gildia.pl
Odp: GTA IV
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 08, 2008, 08:28:33 pm »
Nie wiem... ja czekam na oficjalne wyniki od Cenegi aby zobaczyć jak to wygląda u nas w kraju. Wysłaliśmy zapytanie. Jak tylko dadzą nam znać na pewno Was poinformujemy :)
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2008, 08:24:51 am wysłana przez Gabriel »
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline fin

Odp: GTA IV
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 09, 2008, 05:29:14 am »
Cenega mówiła że GTA 4 na obu platformach sprzedało się mniej więcej po rowno, a nie tak jak twierdziło Sony w stosunku 3:1.
Co nie zmienia faktu ze i tak w kraju piratów napewno wiecej osob grało w gta4 na xboxie.