Gildia Gier Komputerowych (http://www.gry.gildia.pl) > Konsole

Pegasus

(1/5) > >>

Sawassas:
Najbardziej znany w Polsce klon NES'a o nazwie Pegasus. 8bitowiec, ale jest wielu fanów tej konsoli. A wy co o niej sądzicie? Posiadacie taką, czy raczej gracie na emulatorach? Która grę ubóstwiacie?

Ja sądzę, że chodź taka stara jest bardzo dobra, a do tego tania! Można ją kupić nawet we Włoszczowie ;) ! JA uwielbiam Super Mario Bros xD, Contra, Tank, Chip'n'Dale RR i Żółwie Ninja (oryginalnego tytułu zapomniałem). Posiadam realistycznego Pega, a na emulach nie grałem i nie będę grał (chodź może kiedyś, jak konsola się zepsuje). Szkoda tylko, że plastikowe joypady szybko się psują  :-X . Miałem też kłopoty kartrigami. Jutro pójdę do "wymiany kaset do gry telewizyjnej" i poszukam Contra, bo dawno w niego nie grałem (ale i tak pamiętam jaki fajny on był  ;-) ).

fin:
Temat rzeka. Moja pierwsza maszyna do grania  8)
Mam kilkadziesiąt kartridży z okolic roku '95 i oprócz takich hitów jak 100 in 1 sa tam battletoady (cos ala zółwie ninja tylko że z żabami, ale i tak gra roxuje, najlepsza chodzona bijatyka ever \m/), stara contra, tanki, czy MEGA klimatyczny Batman Returns od Konami (ktory jest ponadto uber trudny, do dzisiaj nie moge pokonac pingwina :(), rycerze zodiaku w formie jturówki ktora przeszedłem prawie całą pomimo faktu że była po japansku (swoja droga sprzedawca mnie w konia zrobił, na kartridżu była plakieta final fight !). No i najdziwniejsza gra w jaka kiedykolwiek gralem - latało się wielką, ogoloną głową jakiegoś badass azjaty i paliło bloki, ludzi, czolgi itd. za pomoca sliny. Beat it!
 A najlepsze bylo to ze gry były po normalnych cenach czyli 2 dyszki - zyc nie umierac. Nie to co te dzisiejsze zaplute karły reakcji, ostatni grosz z nas zedrą.

Aha proponowałbym wymiane poglądów nt. designu pegazów. Ja mialem kilka wersji m.in. Polystation, kumpel z podstawówki mial pegaza który wygladał jak batmobil. Obecnie mam fake'a dreamcasta.

DARKMAN:
Ekhm... nie klon a podroba NES'a (watpie by Nintendo dalo dla nich licensje) i te wszystkie kartridze to po prostu piraty (dlatego takie tanie byly...)... BTW zdaje sie dopiero pare late temu (2003, po 20 latach!) oficjalnie zakonczyli produkcje NES'a (a pod koniec zeszlego roku przestali je serwisowac)...

Nie zmienia to faktu, ze NES mial pare dobrych pozycji, ktore to obecnie maja status kultowy. Niestety z moich obserwacji raczej ciezko bylo dostac w Polsce te najbardziej znane tytuly typu Zelda, FF czy Ninja Gaiden, a przynajmniej ja nigdzie tego nie widzialem... Mozliwe, ze po czesci bylo to spowodowane faktem, ze osobiscie przeskoczylem z Atari 135XE prosto do 16bitow Genesis'a to z NES duzo nie mialem do czynienia...

P.S. Battletoads to gra kultowa, uznawana za jedna z najtrudniejszych beat em up w historii :)

Sawassas:

--- Cytat: fin w Maj 04, 2008, 09:57:39 pm ---Temat rzeka.

--- Koniec cytatu ---
Chyba "urzeka"  :)

--- Cytat: fin w Maj 04, 2008, 09:57:39 pm ---(swoja droga sprzedawca mnie w konia zrobił, na kartridżu była plakieta final fight !)

--- Koniec cytatu ---
A ja mam Mighty Final Fight, a na pudełku pisze SD Gundam  :p

--- Cytat: fin w Maj 04, 2008, 09:57:39 pm ---Aha proponowałbym wymiane poglądów nt. designu pegazów. Ja mialem kilka wersji m.in. Polystation, kumpel z podstawówki mial pegaza który wygladał jak batmobil. Obecnie mam fake'a dreamcasta.

--- Koniec cytatu ---
ja mam takiego czarnego z napisem (trochę niewyraźnym) Star Trek. O takie coś chodziło?

PS. Być może pokarzę wam go na zdjęciu bo niedawno zrobiłem.

Gabriel:
Powiem tylko tyle:

CONTRA...GŁODÓWKA...ODLOT.

Dziękuję ;)

(ps. do dnia dzisiejszego ostał mi się tylko SNES niestety :D)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej