Autor Wątek: Sierociniec  (Przeczytany 35363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madulka

Sierociniec
« dnia: Maj 12, 2008, 05:36:56 pm »
W końcu jakiś horror na poziomie, bez śmiesznej tryskającej sztucznej krwi, wrzasków i latających noży. Świetnie poprowadzona historia, trzyma cały czas w napięciu i jest kilka momentów, gdzie można zejść na zawał. Fabuła coraz bardziej wciąga widza i w porównaniu do amerykańskich czy japońskich horrorów, "Sierociniec" jest jak powiew świeżego powietrza.
Bardzo dobra główna rola Belen Ruedy.
Spoiler: pokaż
Chciałam tylko powiedzieć, że końcówka jest zajebista  8)



« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2008, 05:42:29 pm wysłana przez madulka »

Offline Grish

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 309
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • asleep and well hidden
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2008, 03:22:16 pm »
Dzisiaj obejrząłem ten film i muszę się zgodzić. Film fajny, w porównaniu do wypuszczanych ostatnimi czasy horrorów błyszczy. Mój błąd, że oglądałem go przed południem. Z pewnością w nocy zrobiłby większe wrażenie.

Co do końcówki to faktycznie, nie jest zła ;)

    

Offline biolog

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2008, 07:53:38 pm »
Bardzo dobry, nastrojowy, gęsty film. Ogląda się go, jakby oddychając tym samym powietrzem, którym oddychają bohaterowie. Inny sposób prowadzenia kamery czasem faktycznie daje wrażenie oryginalności. Ale mnie właśnie zakończenie - przeciągnięte poza granicę faktycznej tragedii w wysłodzone zaświaty  - rozczarowało. Można było zatrzymać się na progu. Byłoby piąchą  między oczy, a tak - tylko próba pocieszycielstwa. A nie ma pociechy dla umęczonego człowieka.

Offline Animus

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2008, 09:13:52 pm »
Zakończenie stylem bardzo przypomina to z "Labiryntu Fauna " i muszę się zgodzić że tak jak w tamtym przypadku ostatecznie nieco psuje klimat filmu , bez nich oba obrazy byłyby lepsze , ale i tak ogólnie rzecz biorąc jest to bardzo dobry film, wyróżniający się wśród wielu ówczesnych gniotów.

Offline madulka

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2008, 07:14:18 pm »
A mi zakończenie właśnie dodało takiego fajnego smaczku. Chętnie bym już zakupiła dvd, ciekawe ile trzeba będzie na nie poczekać.

Offline Grisel

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2008, 09:43:41 pm »
Hmm, spoiler, jak coś.

Jeśli chodzi o zakończenie to miałam niemiłe wrażenie, że reżyser ma widza za kompletnego idiotę. Och, bo jakże to tak? Ten grób jest jak - za przeproszeniem - uderzenie w pysk. Po cóż, ach po cóż takie chamskie dopowiadanie.

A film rzeczywiście jest jak świeże powietrze w zatęchłej horrorowej filmografii. Przede wszystkim dlatego, że (jak się okazuje) fabuła działa na dwóch płaszczyznach. Jedna to zaginięcie chłopca, druga - dzieci z sierocińca. Rzeczywiście, łączą się one na końcu (poprzez zabawę w odnajdywanie zaginionych rzeczy), ale wcześniej połączenie było tylko ułudą głównej bohaterki. Nikt nikomu nie chciał zrobić krzywdy tak naprawdę. (No, wyłączając starą opiekunkę w sierocińcu.) Przy napisach końcowych zdałam sobie sprawę, że ten film nie był 'straszny' tylko tragiczny.

(Ot, i pierwszy post się dokonał, aye! Napijmy się wódki.)

Offline Ryceros

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 13, 2009, 03:04:56 pm »
Nie wiem czy już ktoś polecał, ale powiem szczerze, że mam 20 lat i srałem ze strachu po obejrzeniu filmu pt.: "sierociniec". Myślałem, że nic nie jest mnie w stanie przestraszyć... myliłem się.
Co dziwne, film kończy się happy endem.

Offline Radan

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2009, 12:50:12 am »
Taki średnio happy ten happy end, moim zdaniem.
Ale faktycznie, film jest strszny. I obywa się przy tym bez gumowych/komputerowych potworków.

Offline madulka

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2009, 05:18:10 pm »
Ja tam w ogole happy endu nie widze :]

Offline biolog

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2009, 09:35:21 pm »
Chodzi o to, że fajnie, że się w ogóle skończył. Choć zdecydowanie z późno.

Offline Radan

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2009, 12:01:13 am »
O! Nasz etatowy krytyk się odezwał!

Offline Ryceros

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2010, 06:42:48 am »
Cytat: madulka
Ja tam w ogole happy endu nie widze :]
Chodzi mi o to, że sam koszmar dobiega końca.

Offline antek75

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 29, 2010, 09:24:02 pm »
mi się podobał

Offline Beczka

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2010, 02:51:54 pm »
Takie horrory to niestety rzadkość, bo ten jest naprawdę warty uwagi.

Offline Jodlaczek

Odp: Sierociniec
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2012, 11:37:54 am »
Sierociniec był okej, ale jednak Labirynt Fauna tego samego autora był dużo dużo lepszy według mnie.