trawa

Autor Wątek: Abiekt  (Przeczytany 11570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Abiekt
« dnia: Maj 21, 2008, 09:27:05 am »
Czyli jak w temacie, nowe wydawnictwo debiutujące dość mocnym (i ryzykownym) komiksem. Choć w komiksie temat homoseksualizmu gości od dawna, to w przypadku polskiego rynku pojawia się od razu masa pytań.
Czy w dobie masowego krytykowania homoseksualnej natury bohaterów Authority czy też "pedalstwa" Sandmana, polski komiksiarz gotów jest na takie akurat publikacje i Konrad&Paul trafi w gusta? Bo przecież wydawca chce dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, a nie jedynie do gejów. A może to właśnie brak poprawności politycznej, naśmiewanie się z hermetycznej "branży" i naładowanie erotyką będą siłą komiksu? I czy łatka "pedalskości" zostanie łatwo zrzucona, gdy już zacznie się czytać komiks i analizować elementy wspólne także dla życia heteryckiego? Czy do rozpoczęcia działalności została wybrana opcja optymalna, czy może Abiekt powinien rozpocząć od wydania "nie rozbieranego" komiksu (przykładowo Fun Home) albo wręcz przeciwnie zaprezentować jeszcze więcej akcji poprzez takie Small Favors lub Stormboy'a? 
Ja sama mimo, że interesuję się komiksem queerowym, mam narazie mieszane odczucia co do Abiektu.

Offline bąbielek

Odp: Abiekt
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2008, 10:01:32 am »
Nie wiem czy wydawnictwo chce trafić do aż tak "szerokiego" grona bo nakład komiksu to tylko (aż?) 1000. Swoje zdanie na temat "Konrada i Paula" zamieściłem na Motywie Drogi, więc tu się nie będę powtarzał. Z tego co wiem to pierwsza recenzja pierwszego gejowskiego komiksu ;).

Klick me up, klick me down.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Abiekt
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2008, 10:25:33 am »
.......akład komiksu to tylko (aż?) 1000.

jakieś źródło ? szukałem, ale nie mogę znaleźć
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline bąbielek

Odp: Abiekt
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2008, 10:33:33 am »
Źródło - pytanie do wydawcy.

Klick me up, klick me down.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Abiekt
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2008, 01:10:16 pm »
Jak dla mnie to do tej pory komiks roku.

Offline Raf Fariszta

Odp: Abiekt
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2008, 01:13:01 pm »
Jak dla mnie to do tej pory komiks roku.
WOW! Czemuż to?
Nocy Matko Dnia

Offline bąbielek

Odp: Abiekt
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2008, 01:25:24 pm »
Ja mogę za Macieja odpowiedzieć - coś nowego, coś superzabawnego, coś nietypowego. W skrócie.

Klick me up, klick me down.

Offline Julek_

Odp: Abiekt
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 22, 2008, 11:48:32 am »
czy też "pedalstwa" Sandmana

 :roll:

tania prowokacja
znaczy
chcesz mnie obraźić, tak?

Offline JAPONfan

Odp: Abiekt
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2008, 12:29:46 pm »
czy też "pedalstwa" Sandmana

 :roll:

tania prowokacja
znaczy
chcesz mnie obraźić, tak?

ok Sandman jest emo

Offline abiekt

Odp: Abiekt
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2008, 06:17:28 pm »
Sam spróbuję odpowiedzieć na zadane przez Louise pytania :)
Cytuj
Czy w dobie masowego krytykowania homoseksualnej natury bohaterów Authority czy też "pedalstwa" Sandmana, polski komiksiarz gotów jest na takie akurat publikacje i Konrad&Paul trafi w gusta?

Może nie jestem w temacie, ale za co się krytykuje orientację wymienionych bohaterów?

Cytuj
A może to właśnie brak poprawności politycznej, naśmiewanie się z hermetycznej "branży" i naładowanie erotyką będą siłą komiksu?

Ja mam nadzieję, że brak poprawności i pewna doza szaleństwa są metodą nie tylko na sprzedaż, ale i na odczarowanie tej tematyki, co udało się dzięki Ralfowi w Niemczech. Myślicie, że ktoś by zrobił taki komiks w Polsce?

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Abiekt
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2008, 06:32:28 pm »
Ja mam nadzieję, że brak poprawności i pewna doza szaleństwa są metodą nie tylko na sprzedaż, ale i na odczarowanie tej tematyki, co udało się dzięki Ralfowi w Niemczech. Myślicie, że ktoś by zrobił taki komiks w Polsce?

Myślę, że tak i to pewnie niejedna osoba. Publikacja komiksu Koniga może ku temu skutecznie przetrzeć szlak, jednak.

Hmm... Jakie plany wydawnicze na przyszłość? Więcej komiksów Koniga?
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2008, 06:35:42 pm wysłana przez Robweiller »

Offline abiekt

Odp: Abiekt
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 22, 2008, 06:37:56 pm »
Z pewnością więcej Koniga, reszty nie chcę zdradzać, ale myślę, że już niedługo będę mógł napisać na stronie co do końca roku planujemy wydać. No i mam nadzieję, że nie będzie to tylko komiks :)

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Abiekt
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 22, 2008, 06:46:17 pm »
Ale wszystko powiązane ze sobą tematycznie, tak?

Offline abiekt

Odp: Abiekt
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 22, 2008, 06:48:23 pm »
Jak najbardziej  :) w końcu na tym się znamy  :badgrin:

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Abiekt
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 22, 2008, 06:52:55 pm »
No i bardzo dobrze, trzymam kciuki.

Może nie jestem w temacie, ale za co się krytykuje orientację wymienionych bohaterów?

Co do Authority to nie chce mi się szukać na forum, ale z Sandmanem nie chodziło bynajmniej o orientację seksualną konkretnego bohatera w sensie upodobań fizycznych, jeno tzw. "mentalny homoseksualizm", jak to określił jeden z dyskutantów:

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,550.825.html
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2008, 06:55:37 pm wysłana przez Robweiller »