trawa

Autor Wątek: Abiekt  (Przeczytany 11642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Abiekt
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 23, 2008, 08:17:49 am »
Myślicie, że ktoś by zrobił taki komiks w Polsce?

Niektórzy robią, tyle, że wydają za granicą.

Z pewnością więcej Koniga, reszty nie chcę zdradzać, ale myślę, że już niedługo będę mógł napisać na stronie co do końca roku planujemy wydać. No i mam nadzieję, że nie będzie to tylko komiks :)

No ja chętnie widziałabym dla odmiany coś lesbijskiego  :p

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Abiekt
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 23, 2008, 03:12:25 pm »
widziałem tylko kadry które zostały udostępnione w sieci. I szczerze mówiąc mnie zniesmaczyły. Może jestem starej daty, ale nie lubię czytać w komiksie humorystycznym (bo chyba taki komiks to jest w zamierzeniu?) że ktoś kogoś zer...piłował. czy miałby to zrobić hetero, czy homo.
Poza tym stosunek ceny do ilości stron (jak ktoś już zauważył) według mnie jest nieproporcjonalny.

Tematyka oczywiście jest ciekawostką. i jest to coś nowego w Polsce. Ale czy od razu komiks roku ? Zawsze się wkurzam gdy ktoś ocenia komiks wyłącznie po kilku kadrach dostępnych w sieci, więc nie wiem czy nie robię z siebie w pewien sposób hipokryty.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline bąbielek

Odp: Abiekt
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 23, 2008, 03:47:33 pm »
widziałem tylko kadry które zostały udostępnione w sieci. I szczerze mówiąc mnie zniesmaczyły.
Skoro tak, to nie jest komiks dla Ciebie. Jeżeli tego nie przełamiesz.
Cytuj
Poza tym stosunek ceny do ilości stron (jak ktoś już zauważył) według mnie jest nieproporcjonalny.
To ja zauważyłem, na Motywie. Do objętości - tak, do treści - nie!

I ten, pożycz od kogoś i przeczytaj. Możesz pozytywnie się zaskoczyć i zmienić zdanie.

Klick me up, klick me down.

Offline bąbielek

Fun Home
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 26, 2008, 07:03:53 pm »
Timof razem z wydawnictwem Abiekt.pl w październiku wyda "Fun Home". Słyszałem o tym tytule wiele dobrego, Kultura Gniewu także chciała go wydać, ale najwidoczniej przelicytowano ich z licencją. Tak czy siak, ze zniecierpliwieniem czekam na pierwszy, tym razem "lesbijski" komiks w Polsce.

Klick me up, klick me down.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Fun Home
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2008, 07:49:10 am »
Tak czy siak, ze zniecierpliwieniem czekam na pierwszy, tym razem "lesbijski" komiks w Polsce.

Jeśli chodzi o Polskę to FH jako:
pierwszy komiks zagraniczny - owszem
pierwszy tak ogólnie dostępny - owszem
ale nie pierwszy lesbijski w ogóle. Jest w Polsce kilka rysowniczek zajmujących się tą tematyką. Wczesniej była przykładowo Siostra Jolanta, nie wspominając już o publikacjach zinowych.

Offline bąbielek

Fun Home
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 27, 2008, 01:25:15 pm »
Oczywiście miałem na myśli pierwszy szeroko dostępny, wydany nie zinowo itd. ;]

Klick me up, klick me down.

Offline yurek1

Fun Home
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 27, 2008, 01:39:38 pm »
a Śmierć? nie jest co po prawda komis stricte gejowski, ale niepoślednimi bohaterkami jest homoseksualna para kobiałek przecież.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline bąbielek

Fun Home
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 27, 2008, 01:46:47 pm »
To, że bohaterzy/bohaterki danego komiksu są takiej, a nie innej orientacji, nie czyni z tego komiksu gejowskiego/lesbijskiego. Chyba. Nie?

Klick me up, klick me down.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Fun Home
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 27, 2008, 02:37:37 pm »
a ja jestem ciekaw ceny, Abiekt jak na razie wydał coś co można nazwać "dosyć drogie". Ciekawie czy tak samo będzie z FH
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline yurek1

Fun Home
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 27, 2008, 03:47:57 pm »
To, że bohaterzy/bohaterki danego komiksu są takiej, a nie innej orientacji, nie czyni z tego komiksu gejowskiego/lesbijskiego. Chyba. Nie?
pewnie nie, ale po coś pewnie takimi są, nie? nie?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline abiekt

Fun Home
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 27, 2008, 04:58:59 pm »
To ja się tuu na chwilę udzielę - FH jest komiksem-dramatem, który nie mam specjalnie zamiaru reklamować, jako "lesbijski", w przeciwieństwie do KiPaula, który jest ściśle gejowski w sensie takmi, że bohaterowie są gejami i hmm... prowadzą nienormatywny tryb życia.

W FH przypomnę głownym bohaterem jest relacja córka-ojciec a nie orientacja seksualna.

Co do ceny KiP - koszty założenia firmy są w tym kraju tak olbrzmie, że nie dało się niżej zbić ceny. Konrad i Paul kosztują w Nimeczech 10 Euro, więc i tak jest taniej (doliczcie koszty licencji i tłumaczenia, których oryginalny wydawca nie płaci). Cena FH też nie będzie najniższa, ale myślę, że całkiem przystępna.

Offline Louise

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 546
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
Fun Home
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 27, 2008, 07:13:42 pm »
To ja się tuu na chwilę udzielę - FH jest komiksem-dramatem, który nie mam specjalnie zamiaru reklamować, jako "lesbijski", w przeciwieństwie do KiPaula, który jest ściśle gejowski w sensie takmi, że bohaterowie są gejami i hmm... prowadzą nienormatywny tryb życia.
W FH przypomnę głownym bohaterem jest relacja córka-ojciec a nie orientacja seksualna.

Ale nie zaprzeczysz, że motyw odkrywania własnej tożsamości seksualnej, pierwsze doświadczenia oraz sama "butch'owata" aparycja bohaterki są tutaj mocno akcentowane.
Zresztą zdaje się, że FH już reklamowane jest jako "lesbijski" (vide Inna Strona, newsletter).

Offline abiekt

Fun Home
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 27, 2008, 09:12:29 pm »
Heh, źle się wyraziłem wcześniej - chodziło mi o teksty typu "najważniejszy lesbijski" czy w tym guście. Lesbijski akcent komiksu jest ważny, już chyba na 5 stronie bohaterka mówi "I'm butch for his Nelly", ale na całą historię warto popatrzyć pod wieloma pryzmatami (np. motyw samobójstwa i redefiniowania relacji z ojcem poprzez addytywność historii).


Offline adro

Odp: Abiekt
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 28, 2008, 11:34:11 am »
Czy abiekt bedzie sie ograniczal wylacznie do komiksow o tematyce homoseksualnej. A fun home zapowiada sie bardzo ciekawie,tak samo jak kolejne komiksy Koniga
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Abiekt
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 28, 2008, 06:46:06 pm »
Czy abiekt bedzie sie ograniczal wylacznie do komiksow o tematyce homoseksualnej.

Ani chybi.