trawa

Ankieta

Czy "Kajko i Kokosz" powini być kontynuowani?

Nie
29 (33.7%)
Tak, ale tylko przez Christe
34 (39.5%)
Tak, dajmy szanse innym
23 (26.7%)

Głosów w sumie: 81

Głosowanie skończone: Sierpień 02, 2003, 12:01:57 pm

Autor Wątek: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"  (Przeczytany 138702 razy)

Offline Mruk

Odp: Ci wspaniali "Kajko i Kokosz"
« Odpowiedź #465 dnia: Marzec 21, 2019, 05:53:15 pm »

Ilustracja mi się podoba, tylko liternictwo tytułu jakieś dziwne... Miejmy nadzieję, że to wstępna wersja.

Offline graves

« Odpowiedź #466 dnia: Marzec 21, 2019, 07:05:15 pm »
Wydaje się, że to inna nieco czcionka od tej użytej w dwóch poprzednich częściach:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline TePe

« Odpowiedź #467 dnia: Marzec 26, 2019, 09:56:37 pm »
Słyszeliście już Figlarza Bugi :)
https://www.youtube.com/watch?v=B6zf3d53DS8

Offline bosssu

Offline franca20

« Odpowiedź #469 dnia: Lipiec 04, 2019, 09:43:56 am »
Czekam na to wydanie już od długiego czasu, mam nadzieję, że nie wrzucą tam za dużo politpoprawoności. Liczę na swojski klimacik!

Offline graves

« Odpowiedź #470 dnia: Lipiec 04, 2019, 09:45:56 pm »
Na razie mamy "Królewską konną", która jest wspaniała.
Szczerze mówiąc byłem dość sceptycznie nastawiony do reaktywacji KiK.
Dwa pierwsze albumy z "nowymi przygodami" nie rozwiały do końca moich obaw. To było ciągle jeszcze nie to.
Za krótkie, nie takie...
Teraz jednak muszę przyznać, że nie powstanie tego albumu to byłaby wielka strata.
To nie jest w 100% procentach taki KiK jak Christy... jest nieco inny ale również bardzo dobry.
Rysunkowo się nieco różni. Inne uszy, nieco inne nosy, kobiety mają inne dłonie, delikatne (nie takie mocarne jak u Christy) i najbardziej różnią się oczy. Kokosz jest po prostu gruby, okrąglutki, a nie mocarny i umięśniony jak w pierwowzorze... Kajko ma dziwne włosy, posklejane a nie takie igiełki... To wszystko są jednak szczegóły. Trudno oczekiwać, aby nowy rysownik w 100% kopiował mistrza. Tła rysunków są bogate i pełne takich walorów krajobrazowych jak w pierwowzorze. I jeszcze na dodatek scenariusz jest rewelacyjny.
Na 100% kupię kolejny tom.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline bosssu

« Odpowiedź #471 dnia: Lipiec 10, 2019, 11:49:17 am »
Podepnę się pod wypowiedź kolegi. Kontynuacja przyjemna, może za wiele nawiązań do współczesności (taki nowy duch się unosi). Na początku akcja goni jak w jakiejś grze, ale później wraca do Christowskiej normy. Rysunki miejscami troszkę karykaturalne i nieproporcjonalne w stosunku do tego czym raczył nas mistrz, ale pamiętam jak dorwałem pierwszy raz w Krainie Borostworów i też miałem takie dziwne odczucie. Ogólnie to kawał fajnej i porządnej roboty! Wolę takie kontynuacje niż rozmycie się Thorgalowskich historii. Z niecierpliwością czekam na kolejne zeszyty.

Offline francio

« Odpowiedź #472 dnia: Lipiec 10, 2019, 12:43:48 pm »
Co dla Ciebie było karykaturalnego w tych rysunkach? Mi się po prostu taki kreskowy styl podoba :)

Offline Arek76

« Odpowiedź #473 dnia: Wrzesień 21, 2019, 09:52:43 am »
Cała seria to mistrzostwo... ale mój ulubiony to Zamach na Milusia...

anything