Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy polskie

Tytus, Romek i A'tomek

(1/75) > >>

mazol:
Poszedłem dziś na Centralny kupić nowy zeszyt Olimpijczyków (z racji święta tylko na centralnym było to wykonalne), ale wróciłem z najnowszą księgą Tytusa- "Tytus Kibicem". Było to dla mnie spore zaskoczenie, bowiem nie spodziewałem sie, że Papcio przekroczy trzydziestkę.

Album został wydany przez Alexa Springera, ma format A4 (niestety), kosztuje 9,99
Jego patronem prasowym jest Przegląd Sportowy

A w środku: Tytus w wyniku kontaktów z piłkarskimi chuliganami wpada w nerwice. Najlepszą metodą na uleczenie głównego bohatera okazuje się opieka nad zwierzętami.

O dziwo (jak dla mnie) fabularnie księga wypada dużo lepiej niż kilka poprzednich. Dużym minusem albumu są napisy zrobione przez Papcia na komputerze i wklejone w chmurki. Komputerowa czcionka to jedno, tu jednak bardziej rażą zeskanowane linie cieć papieru, których nikt nie raczył usunąć w foto shopie. Na pewno lepiej by to wypadło w mniejszym formacie.

Papcio dość chętnie nawiązuje do starszych albumów i zdarza mu sie zażartować nawet z gorszego poziomu ostatnich ksiąg (jeden z drugoplanowych bohaterów przyznaje że przestał czytać Tytusa po 15tej księdze).
 
Jako, że nie znalazłem tej księgi ani w zapowiedziach ani w wyszukiwarce gildii, pozwoliłem sobie zaznaczyć jej pojawienie się nowym tematem. Zapraszam wiec do dyskusji...

Ziemniakento:
Czy mazolu chodzi o to, że są takie dymeczki jak we Właścicielu Kantorka? Trochę szkoda, bo literki Papcia były bardzo git.
Dawno nie kupowałem tytusów ale sam jestem ciekawy jak wypada na tle poprzedników.

Waltari:

--- Cytat: Ziemniakento w Maj 23, 2008, 08:47:02 am ---Trochę szkoda, bo literki Papcia były bardzo git.
--- Koniec cytatu ---
Trzeba miec na uwadze wiek Papcia oraz fakt, ze mial operacje oka (a moze i oczu). Wiec wzrok juz nie ten.

Ystad:
Dzisiaj zupełnie przez przypadek kupiłem ten komiks (już po przeczytaniu info mazol'a o pojawieniu sie tej księgi)

wróciłem do domu, usiadłem i czytając prawie przeklinałem. Dla mnie cały czas to już nie to. Wszystko sprawia wrażenie jakby było robione na szybko. Tytuł "Tytus kibicem" robiony specjalnie przed Euro'08. jakby nie było kilku początkowych i końcowych stron, to komiks mógłby zostać nazwany "Tytus uczłowiecza się opiekując się zwierzątkami".
Temat poruszony w komiksie (w końcówce) przypominał mi już wcześniejszy (XXII - Tytus zostaje przestępcą), tylko że odwrócono go o 180 stopni.
Bardzo szanuje H.J.Chmielewskiego. Ale uważam że Tytus powinien zostać skończony na tomie 22 (włącznie).
Poza tym nienawidze gdy seria (nawet wydawana przez róznych wydawców) ma różne formaty...
Tyle.

Ziemniakento:

--- Cytat: Waltari w Maj 23, 2008, 01:07:50 pm ---
--- Cytat: Ziemniakento w Maj 23, 2008, 08:47:02 am ---Trochę szkoda, bo literki Papcia były bardzo git.
--- Koniec cytatu ---
Trzeba miec na uwadze wiek Papcia oraz fakt, ze mial operacje oka (a moze i oczu). Wiec wzrok juz nie ten.

--- Koniec cytatu ---

Oj to nie wiedziałem. Ale w takim razie tym bardziej szkoda tych literek.
Przeczytałem. Myślę, że temat o kibicach to nie to. Oczywiście mnóstwo znakomitych momentów i czasami można się uśmiać ale to już nie to samo. Mimo to warto tą dychę wydać, bo przyjemne czytadło.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej