trawa

Autor Wątek: Tytus, Romek i A'tomek  (Przeczytany 184179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 05, 2009, 01:59:20 pm »
Wcześniej Chmielewski był też "związany" z "Życiem" - gazetą przechyloną w prawo.

Offline norbitek

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 07, 2009, 07:19:05 pm »
Witam wszystkich. Jako że w dzieciństwie Tytus to był mój ulubiony komiks to bardzo się z tych wszystkich wznowień ucieszyłem. Pomysł uważam za trafiony, ale głownym targetem to będą osoby powyżej 30. Chociaż moja córka która ma 4 latka od momentu kupienia Tytusa nie chce słyszeć o żadnych bajkach do poduszki. Codzienie muszę czytać jej Tytuska.
Fajnie by było aby wznowili też wszystkie wersje zmienione. Wersję oryginalną księgi I przeczytałem teraz po raz pierwszy, wychowany byłem na zmienionej i ta oryginalana mi nie leży. Przygody mniej więcej te same ale dla mnie teksty w wersji zmienionej o wiele lepsze. (Np. rewelacyjna historia zamku zamiast "Oddam zamek w dobre ręce"). Nawet historia powstania Tytusa w wydaniu V o wiele ciekawsza niż w wydaniu IV, który to fragment załączyli do najnowszego wydania.

Offline skil

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 12, 2009, 12:03:58 am »
czy ktoś widział już w kioskach drugi tom tytusa? chyba powinien ukazać się dzisiaj, ale szukałem i nie było.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline kas1

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 12, 2009, 08:12:13 am »
Mam. Cena 5,99.

Offline Raf Fariszta

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 12, 2009, 08:34:19 am »
Widziałem...Rozalia!
Nocy Matko Dnia

Offline Mefisto76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 12, 2009, 10:03:27 am »

 U mnie dzisiaj był w kiosku.... ale dalej księga I  :evil:
 Synul będzie niepocieszony....  :sad:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Bane

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 12, 2009, 03:04:33 pm »
Już jest, kupuję jutro. U innych też pewnie wkrótce będzie, bez obaw.

Offline helsing

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 12, 2009, 05:15:31 pm »
Do tej pory z przygód Tytusa czytałem jedną część, i to jakieś 15 lat temu. Zupełnie mi się nie spodobała i więcej z biblioteki tego nie brałem. Teraz postanowiłem naprawić swoje dziecięce ignoranctwo i kupiłem Księgę I ;)

Sam komiks się bardzo zestarzał i raczej tylko dzieci będą czerpać z niego radość (oraz dorośli, którzy za dziecka czytali Tytusa, z sentymentów). Historia jest strasznie szarpana i to najbardziej przeszkadzało mi w czytaniu. Jedynie początek z wyprowadzeniem karpika na spacer i motyw uniwersalnego namiotu mnie rozbawił. A reszta to mało zapadające w pamięć żarty. Mimo to, chyba kupię kolejną księgę.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 12, 2009, 05:31:10 pm »
Kup, Rozalia wymiata, takie klasyki jak
- Spojrz na niebo bystrym okiem, moze burza przejdzie bokiem
- Tu zawory a tam tloki obracaja wal na boki.

Ja mam jeszcze takie stare, rozleciale wydanie, chetnie uzupelnie.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline matty46

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 13, 2009, 02:23:42 pm »
Przeczytałem wypowiedź helsinga i mnie zamurowało, spojrzałem czy to aby na pewno wątek o Tytusie. Księga I tak jak według mnie do Księgi XVIII to musisz mieć każdego fana komiksu, klasyka, Papcio w najlepszym wydani. Chmielewski obok Christy i Baranowskiego tworzyli kanon humoru polskiego. Dlatego drogi kolego helsing zajrzyj jeszcze raz do I Księgi i odkryj to wszystko co mnie i wielu innym osobom niepozwala obojętnie przejść obok Tytusa. Pozdrawiam

Offline m010ch

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 13, 2009, 03:06:05 pm »
Księga I tak jak według mnie do Księgi XVIII to musisz mieć każdego fana komiksu (...), odkryj to wszystko co mnie i wielu innym osobom niepozwala obojętnie przejść obok Tytusa.

Ale żeś pojechał pompatycznie. Mnie Tytus zwisa i powiewa - przechodzę obok i nawet nie mam ochoty na to zerknąć, a co dopiero kupić. Rozumiem, że nie mogę się zatem określać fanem komiksu? :(

Offline Mefisto76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 13, 2009, 03:40:41 pm »

 Nie potwierdzam, nie zaprzeczam  8)
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline helsing

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 13, 2009, 03:51:05 pm »
Przeczytałem wypowiedź helsinga i mnie zamurowało, spojrzałem czy to aby na pewno wątek o Tytusie. Księga I tak jak według mnie do Księgi XVIII to musisz mieć każdego fana komiksu, klasyka, Papcio w najlepszym wydani. Chmielewski obok Christy i Baranowskiego tworzyli kanon humoru polskiego. Dlatego drogi kolego helsing zajrzyj jeszcze raz do I Księgi i odkryj to wszystko co mnie i wielu innym osobom niepozwala obojętnie przejść obok Tytusa. Pozdrawiam

 :roll:
Ja rozumiem, że klasyka, że w Polsce lepszych nie było, ale 'musisz-mieć' tego bym nie nazywał. 'Musisz-znać' OK, jednak nie zmusisz mnie żeby mi się Tystus podobał. Poza tym, wolę humor nie podzielony narodowościowo.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Death

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 13, 2009, 04:48:47 pm »
Księga I tak jak według mnie do Księgi XVIII to musisz mieć każdego fana komiksu, klasyka, Papcio w najlepszym wydani.

Taaa do XVIII, akurat. Przecież kolejna Księga-Tytus Aktorem to jeden z najlepszych (dla mnie najlepszy) albumów o Tytusie.  Powstanie, kolęda o Hitlerze i te sprawy. Wyższy Tytusowy level:)

Offline blind_medic

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 13, 2009, 11:29:23 pm »
Taaa do XVIII, akurat. Przecież kolejna Księga-Tytus Aktorem to jeden z najlepszych (dla mnie najlepszy) albumów o Tytusie.  Powstanie, kolęda o Hitlerze i te sprawy. Wyższy Tytusowy level:)

Berlin się pali, Hamburg się wali,
Szwaby ze strachu w portki nas... :D

Masz rację.
Rzeczywiście ta księga to niezły wymiot był! Nie ma co!