trawa

Autor Wątek: Tytus, Romek i A'tomek  (Przeczytany 181537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacksad

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 27, 2009, 11:40:12 am »
Na tej samej zasadzie kupiłem "Szmirę" Bukowskiego - książka tragiczna w porównaniu do innych, ale chciałem mieć komplet.

Off-topic - to zamierzona parodia pulpowych kryminałów - nawet tytuł to sugeruje. Bardzo zabawna dla zaznajomionych z tematem.
Chrzań się, Smirnov

Offline Raf Fariszta

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 27, 2009, 12:32:53 pm »
Ja kupuję dla syna i siebie....wspólne czytanie, tłumaczenie mu o co chodzi w danej sytuacji albo co oznacza dany zwrot jest wspaniałe.... Funkcja edukacyjna jest w pełni wykorzystywana i realizowana....Niektóre sytuacje synek łapie bezbłędnie i śmieje się w odpowiednich momentach....innym razem muszę pomóc.
Przez pewien czas w jego komiksowym świecie rządził niepodzielnie Calvin ..... teraz jest na tapecie Tytus....
PS. Może nie właściwy temat, ale co tam: jak zobaczyliśmy jak w Wartościach rodznnych # 2 Edgar odrywa sobie wąsy to obaj wybuchnęliśmy śmiechem i nie mogliśmy się uspokoić....
Nocy Matko Dnia

Offline Bane

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 27, 2009, 12:38:45 pm »
Off-topic - to zamierzona parodia pulpowych kryminałów - nawet tytuł to sugeruje. Bardzo zabawna dla zaznajomionych z tematem.

Dobrze wiem, czym jest "Szmira", co nie zmienia faktu, że nie jestem zaznajomiony z tematem i lektura była dla mnie katorgą. O Bukowskim chętnie podyskutuję (tak przy okazji: właśnie czytam jego biografię), ale w temacie o książkach. Fajnie, że ktoś się nim interesuje. Koniec off-topicu.

Offline Julek_

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 31, 2009, 09:29:39 am »
Mnie też nie ciągnie i dlatego nie kupuję. Ale poprosiłbym kupujących (i czytających) o jakąś rzetelną recenzję/analizę. Z perspektywy świadomego, dorosłego czytelnika początku XXI wieku, a nie fetyszystycznego kolekcjonera czy zaślepionego przez sentymenty i retrospekcje "wspominkowicza".
Śmieszne to-to jeszcze? Fajne? Godne uwagi z punktu widzenia innego niż historyczno-kolekcjonerski?

Jak przeczytam to Ci powiem, jak to jest rozdziewiczyć "Tytusa", jak się nie ma już lat nastu (lub mniej jeszcze), tylko dziesiąt.

Cena jest zachęcająca :)

Offline bąbielek

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 01, 2009, 02:51:01 pm »
A ja chciałem dać znać, że dzisiaj na stronie Tytusa taki komunikat się pojawił:


Klick me up, klick me down.

Offline skil

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 01, 2009, 03:07:22 pm »
god, save the papcio!
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 01, 2009, 06:27:24 pm »
Ten kurczak wielkanocny na stronie jest srogi.

Trzymam kciuki za XXXVII zeszyt.

Offline Grim Knight

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 01, 2009, 08:56:29 pm »
Papcio nie może opuścić tego padołu przed ukończeniem legendarnej Księgi Pięćdziesiątej, która zakończy się całkowitym uczłowieczeniem Tytusa.
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

Offline adro

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 26, 2009, 05:10:38 pm »
Ja tez uzupelniam kolekcje, kiedys mialem wszystkie numery i bardzo dobrze bawilem sie przy TRiA, nawet teraz po latach fajnie czyta sie tomiki Tytusa.
Ostatnio czytalem, ze Papcio czuje sie gorzej, ale to chyba plotki,bo autor Tytusa ciagle jest aktywny jak niejeden mlody tworca.
Btw czy ukazal sie juz 7 tomik Tytusa, bo nie moge go nigdzie namierzyc, a serwisy tez nie odnotowaly faktu ukazania sie tego komiksu
dzieki za odp
pozdro     
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline graves

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 26, 2009, 08:33:00 pm »

Btw czy ukazal sie juz 7 tomik Tytusa, bo nie moge go nigdzie namierzyc, a serwisy tez nie odnotowaly faktu ukazania sie tego komiksu
dzieki za odp
pozdro     
 
Ukazał, ukazał. Mam go. Kupiłem w sobotę. Co mnie zdziwiło tym razem nie w Empiku, bo go tam nie było, tylko w kiosku ruchu (gdzie przedtem poprzednich nie widziałem akurat).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Mefisto76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 27, 2009, 11:07:24 am »

 Na zakończonych właśnie Targach Książki w Warszawie w sobotę niespodziewanie pojawił się Papcio, szał był ponoć straszny, a najnowszy Tytus "powstańczy" sprzedał się ponoć bardzo dobrze. Wczoraj autor uroczyście przecinał wstęgę w Muzeum Powstania Warszawskiego gdzie ukończył tytusowy murał, natomiast jestem bardzo niepocieszony, bo zapowiadana od dawna jego wizyta w Opolu na Festiwalu ZERO NUDY niestety nie dojdzie do skutku, na co liczyłem  :sad: Mam nadzieję, ze ta onformacja nie ma związku z jego stanem zdrowia....
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline graves

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 27, 2009, 03:59:33 pm »
Mam nadzieję, ze ta onformacja nie ma związku z jego stanem zdrowia....
Info od Timofa:
Cytuj
ma
na podpisywaniu w sobotę ledwie kojarzył ze światem
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Harley_Porter

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 01, 2009, 08:46:05 pm »
Tytus to kawał historii i nic ani nikt tego nie zmieni!!!!!

Offline Grim Knight

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 08, 2009, 03:10:07 pm »
A ktoś próbuje?
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

Offline radef

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #134 dnia: Lipiec 22, 2009, 03:52:38 pm »
Czy ktoś wie coś o wydaniu księgi I Tytusa z 2007 roku?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja