Autor Wątek: Tytus, Romek i A'tomek  (Przeczytany 173905 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline graves

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 22, 2009, 07:39:21 pm »
Czy ktos wie dlaczego ksiega XVIII Tytusa zostala wydana w formacie pionowym, a nie poziomym?
Moze i pytanie jest z kategorii tych niezbyt madrych, ale nie rozumiem czemu akurat ksiega XVIII zostala w ten sposob wyrozniona
dzieki za odp
Jarek mam jeszcze prostszą odpowiedź :)
Cała seria ma wyglądać tak jak pierwsze wydanie :) Po mału dochodzimy do komiksów, które były inaczej wydawane w pierwszym wydaniu i dlatego nie łamiąc głównej zasady nie można wydać wszystkiego podobnie :)
Ogólnie jednak jest tak dlatego. że Papcio inaczej wydał pierwsze wydania tych komiksów :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jarek Obważanek

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 23, 2009, 10:23:08 am »
No mniej więcej to samo miałem na myśli. ;) To już są książeczki, które na bieżąco kupowałem w pierwszych wydaniach.
WRAK.PL - Komiksowa Agencja Prasowa

Offline freshmaker

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 22, 2009, 08:12:28 pm »
przeczytałem właśnie księgę "tytus aktorem". kiedyś przestałem zbierać tytusa dokładnie od tej księgi. matko co za syf. tego się nie da czytać. dużym szokiem dla mnie były przekleństwa (w końcu to komiks dla najmłodszych i ucząc bawi) i to że tytus jara szluga razem z partyzantami. ten komiks to chyba jakiś obraz koszmarnego snu papcia.

czy dalej jest gorzej?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Spik

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #153 dnia: Grudzień 22, 2009, 08:23:53 pm »
Niestety jak większość fanów, że Tytus w ostatnich księgach ostro stracił co do klimatu ale jeden tomik który bardzo lubię choć z tego co mi wiadomo fani w większości krytykowali to - "Tytus Gangsterem". Może to kwestia, że gdy to czytałem po raz pierwszy miałęm jakieś.... osiem lat ale jak dziś patrze to trzyma się bardzo dobrze.

Offline olobolo

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 31, 2009, 12:40:30 am »
(...)przeczytałem właśnie księgę "tytus aktorem". kiedyś przestałem zbierać tytusa dokładnie od tej księgi. matko co za syf.(...)

A wiesz, że ja miałem tak samo ? 17 była super, na 18 się zawiodłem. Chyba nie dlatego, że mamy podobny wiek i zaczęliśmy się równo interesować innymi rzeczami (ja mam 30 lat ), ale dlatego, że to był przełom PRL. Pewnie w tym czasie tak samo rzuciłeś Świat Młodych dla Spidermanów (a wcześciej Popcornu i Bravo)...
:)

Co do tematu:
Taka brutalność wyszła z Papcia, gdy zachciało mu się opisywać rzeczywistość i wpływać na młodzież - wyryć sie w pamięci szokiem. Cóż, ludzka psychika jest skomplikowana.

Od fików-mików z trzepaka na Antarktydę przez wysepkę na oceanie (w latach 60), przez społeczne i przygodowe tematy w pierwszych książeczkach (lata 70 i 80), po takie właśnie lata 90.

Przekleństwa to jedno, ale ta księga jest nudna.
Dalej jest Druga Wyprawa na Wyspy Nonsensu. Jak pierwsza uznawana za jedną z najlepszych, tak ta też nudna, ale może to już patrzę z innej perspektywy.

Chociaż potem trochę sie odbija, jak pisze Spik.
Ale ta brutalność i jakaś oblecha zostaje.

Offline Spik

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 02, 2010, 05:18:36 pm »
Mi tam brutalność szczerze nie wadzi, czy przekleństwa nawet. Razi mnie właśnie owa nua i brak unikatowego klimatu. W starych księgach każdy kadr zawierał jakiś śmieszny dowcip, obecnie są dwa śmieszne żarty na cały komiks... Dosyć słabo. Nie mogę powiedzieć by się Papciowi pomysły skończyły i tworzy na siłę bo tak nie jest, poprostu humorystycznie jest jakoś obogo... I treściowo prawdę mówiąc bo w statych księgach starał się jak najwięcej przygód i happeningó dać na każdej stronie.. To może też kwestia tego, że stary "Tytus" wychodizł w "Świecie Młodych" więc się starał by każdy odcinek skupił uwagę czytelnika i był wpełni satysfakcjonujący...
Swego czasu kupiłem tzw. "Księgę Zero" i powiem szczerze, że te pierwsze historie (gdzie nie było jeszcze jasne który to Romek, a który A'tomek, Tyus miał ogon, Profesor brodę i inne imię, a rysunki były niesamowicie proste i czarno-białe) strasznie dobrze mi się czytało i naprawdę raziły klimatem i pomysłowościom wyobraźni Papcia... Zwłaszcza, że nie miał jakiegoś wielkiego scenariusza tylko z biegu te historie wymyślał.


Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 04, 2010, 02:08:30 pm »
Nie mogę powiedzieć by się Papciowi pomysły skończyły i tworzy na siłę bo tak nie jest, poprostu humorystycznie jest jakoś obogo... I treściowo prawdę mówiąc bo w statych księgach starał się jak najwięcej przygód i happeningó dać na każdej stronie.. To może też kwestia tego, że stary "Tytus" wychodizł w "Świecie Młodych" więc się starał by każdy odcinek skupił uwagę czytelnika i był wpełni satysfakcjonujący...

W reedycji Papcio pisal we wstepie (czy poslowiu) do 1 tomu, jakie warunki postawil mu sekretarz powiatowy, czy ktos w tym guscie. Bylo tam strasznie duzo watkow od ochrony zabytkow po uprawe ogrodka i to wszystko trzeba bylo w ksiazeczce pomiscic. Fajnie sie czyta ta liste tematow zaraz po przeczytaniu tomiku, bo to wszystko tam jest, a lista wyglada jak delirium u schizofrenika.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Spik

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 04, 2010, 03:02:01 pm »
Powiem szczerze, że w dwóch "alternatywnych początków" pierwszej księgi to nie wiem czemu ale zawsze wolałem ten gdzie Tytus poprostu stoi w bramie. Wersja wyjaśniająca jego genezę, że z plamy wyszedł i tak dalej jest spoko ale jest jak dla mnien a swój sposób przekombinowana.

Offline Mefisto76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 18, 2010, 07:47:24 pm »

 Nie uwierzycie! Na stronie Papcia zapowiedź NOWEGO ALBUMU WOJENNEGO Tytusa!

 Czy cokolwiek jest w ogóle w stanie powstrzymać jeszcze Papcia???  :badgrin: :badgrin: :badgrin:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 18, 2010, 07:49:03 pm »
Tytus w Afganistanie? :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Mefisto76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 18, 2010, 07:56:14 pm »
Tytus w Afganistanie? :)

crashed & burn!

Try again!
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Blacksad

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 18, 2010, 08:06:18 pm »
Cóż, niektórzy naprawdę nie wiedzą, kiedy sobie odpuścić... A może to krwiopijczy wydawca tak naciska na dzielnego emeryta?
Chrzań się, Smirnov

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 18, 2010, 08:20:06 pm »
Ale wlasnie super!

Mam nadzieje, ze bedzie tak wydane jak Powstancy.

Znaczy sie, Tytus w Iraku. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kokosz

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 19, 2010, 11:06:09 am »
Cóż, niektórzy naprawdę nie wiedzą, kiedy sobie odpuścić...

Jesli Papcio chce rysować a czytelnicy - kupować, to w czym masz problem? Nie interesuje - nikt tu nikogo pod pistoletem nie trzyma...

Offline ljc

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 19, 2010, 01:26:40 pm »
dokładnie: jest popyt, to jest i produkt
choć ostatni tytus, jakiego kupiłem - za 10 zeta, nie pamiętam o czym, z takimi dymkami powyklejanymi tekstem, ze śladami szkicu... masakra...
tamtam!

 

anything