trawa

Autor Wątek: Tytus, Romek i A'tomek  (Przeczytany 183396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mefisto76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #180 dnia: Styczeń 04, 2012, 02:29:48 pm »
Przedświąteczna sztuka o Tytusie w Teatrze Ludowym była naprawdę zajebista! Bałem się tego spektaklu, ze będzie kicha, a wyszło genialnie i gdyby nie obowiązki, to obejrzałbym wszystkie 3 przedstawienia. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś autorzy zagrają je gdzieś...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Spik

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 04, 2012, 03:15:26 pm »
Czy to ta sama sztuka która pojawia się na końcu komiksu "Tytus aktorem"?

Offline Spik

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 05, 2012, 01:35:30 pm »
AH! Kupiłem sobie wczoraj "ostatniego" Tytusa... A com przeżył i com widział blog mój wszystko wam opowie :

http://panmilus.blogspot.com/2012/01/recenzja-tytus-romek-i-atomek-ksiega.html

Offline Mefisto76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 17, 2012, 02:58:38 pm »
Czy to ta sama sztuka która pojawia się na końcu komiksu "Tytus aktorem"?

Nie, to mix kilku ksiąg (XIII, XIV, XX), ale pomysłowo zrealizowany i zgrabnie spięty.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline tekkno100

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 26, 2012, 08:38:08 pm »
Na wstępie witam wszystkich user'ów forum i przechodzę od razu do rzeczy.
Chciałem się zapytać, któe księgi Tytusa były przerysowane na nowo? Tzn te wydane przez Prószyński i Ska.
Zbierałem w dzieciństwie Tytusy (starsze wydawnictwa), potem kupiłem kilka tych od Prószyńskiego z lat 90-ych. Ostatnio kupiłem całą reedycję starych wydań.
Chciałem jednak dokupić  wszystkie te, które były przerysowane na nowo.
Wedle tej strony http://www.relax.nast.pl/1/pstytus.htm wynika, Prószyński wydał w  latach 90-ych księgi
1,2,3,4,6,7,10,11,13,14,15,18. Czy wszystkie wymienione były w nowej oprawie graficznej (zmienione)?
Jak ma się sprawa z pozostałymi księgami?
Czy "Złote księgi przygód" zawierają wszystkie nowe wersje? Np taka księga 8 (Tytus Astronomem) jest w  "Złotej Księdze przygód". Czy ta księga 8 jest cała kolorowa? Nie mam dostępu do Złotych Ksiąg (w księgarni).
I jeszcze jedno pytanie. CzyKsięga 2Tytus otrzymuje prawko jazdy w Złotej Księdze Przygód to wersja stara/pokolorowana/ Czy wersja nowa (zmieniona) wydana jako osobny zeszycik przez Prószyńskiego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2012, 10:13:22 pm wysłana przez tekkno100 »

Offline krakers

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 27, 2012, 10:34:52 am »
Sprawdziłem to o co pytasz ale mam tylko pierwszą piątkę złotych wydań.Księgi 5,8,9 sa w pełni kolorowe.Księga 1 na podstawie pierwszego wydania,księga 10 na podstawie drugiego wydania,7 na podstawie wydania rozszerzonego.Reszta czyli 4,11,15,12,16,17,22,24,25 na podstawie oryginałów.Aczkolwiek księga 4 jest cała kolorowa a nie wiem jakie było pierwsze wydanie.

Offline graves

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 27, 2012, 04:30:52 pm »
Aczkolwiek księga 4 jest cała kolorowa a nie wiem jakie było pierwsze wydanie.
:lol:  Nie było wydań w pełni kolorowych aż do 10 włącznie :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline tekkno100

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 28, 2012, 11:34:56 pm »
Dziękuję za pomoc z tymi Złotym Księgami
Znalazłem jeszcze w sieci taki wykaz
http://wrak.pl/index.php?strona=albumyiserie1&t=141
Czyli wynika z tego, że wystarczy kupić Złote Księgi 1 i 2 oraz pojedyncze księgi od Prószyńskiego (te z lat 90-ych) 1,2,3,4,10 i ewentualnie 7 (aczkolwiek to też jest tez w złotej ksiedze 1) żeby mieć komplet tych zmienionych/pokolorowanych wydań z Prószyńskiego (innych od oryginałów). Reszta wydawana w latach 90-ych pokrywa się z oryginałami.

Offline electrochomik

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 20, 2012, 01:18:54 pm »
...nie chcę tworzyć nowego wątku, korzystam z istniejącego.


Witam,[/size]Jest to mój pierwszy post ...więc... Witam Wszystkich. Mam pytanie odnośnie wydań Tytusa ... Księga zero i 80 - lecia. Pierwsza miała: 2 wydania, druga 3. Czy te kolejne wydania były spowodowane niskim nakładem i istniejącym popytem na nie ? Dlatego wznawiano. Czy też wydawnictwo ( w tym przypadku Egmont ) postanowiło rozszerzyć kolejne wydania o nowe materiały ( historyjki, brakujące paski ) ? Jakie są różnice pomiędzy kolejnym wydaniami poszczególnych "ksiąg" ? Czy znane są nakłady poszczególnych wydań ? Na te pytania nie znalazłem nigdzie rzetelnych odpowiedzi.Byłbym wdzięczny za pomoc,
electrochomik 
[/color]

Offline lalusia

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 11, 2012, 09:08:47 am »
uwielbiam wszystkie Tytusy:)

Offline Kokosz

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 11, 2012, 10:28:54 am »
Księga zero i 80 - lecia. Pierwsza miała: 2 wydania, druga 3. Czy te kolejne wydania były spowodowane niskim nakładem i istniejącym popytem na nie ? Dlatego wznawiano. Czy też wydawnictwo ( w tym przypadku Egmont ) postanowiło rozszerzyć kolejne wydania o nowe materiały ( historyjki, brakujące paski ) ? Jakie są różnice pomiędzy kolejnym wydaniami poszczególnych "ksiąg" ? Czy znane są nakłady poszczególnych wydań ? Na te pytania nie znalazłem nigdzie rzetelnych odpowiedzi.Byłbym wdzięczny za pomoc,
electrochomik

Nakłady nie są podane, ale strzelałbym 1-5 tys. Mam pierwsze wydania obydwóch ksiąg, w księgarni przeglądałem też te późniejsze i nie zauważyłem jakichkolwiek zmian (poza ceną na okładce). Podejrzewam, że powodem dodruku było wyczerpanie nakładu, dodatkowo III wyd. księgi 80 było chyba z okazji jakiejś rocznicy - nie 20-lecia Egmontu?

Egmont uzupełnia braki w Kajtkach i Kokach, więc pewnie w Tytusie też to zrobi, ale jak dotąd poprawek nie było. A poprawek byłoby sporo, w obydwu tomach.

Offline vision2001

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 07, 2013, 05:08:58 pm »

Za fejsbukowskim fan pejdżem informuję, cyt.:


UWAGA !!! Od jutra zaczniemy publikować na stronie Tytusa www.tytusromekiatomek.pl serial rysunkowy pt. „KOPERNIK”, autorstwa dwóch kolegów z redakcji "Świata Młodych": Henryka Chmielewskiego - tekst i Mieczysława Kościelniaka - rysunki. Serial był drukowany na stronach „Świata Młodych” w 1973 roku i po dziś dzień NIGDZIE INDZIEJ nie publikowany!!!
Internauto, masz więc niepowtarzalną okazję poznania lub przypomnienia sobie kopernikańskich obrazków sprzed 40 lat, z okresu otrzymania Orderu Uśmiechu przez Papcia Chmiela!!!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline freshmaker

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 28, 2013, 08:25:19 am »
czy ktos z was kupil moze juz tshirt z tytusem w muralo? zastanawia mnie jak jest wykonany nadruk i jak sama koszulka zachowuje sie po praniu. w aukcjach zaznaczyli ze to sitodruk, ale na tym ogolnym stwierdzeniu przejechalem sie juz kilka razy.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline mariano33

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #193 dnia: Wrzesień 29, 2013, 12:25:02 pm »
Czy wie ktoś może jak to jest z 30 księgą Tytusa, konkretnie chodzi mi o wydanie z 2006 roku, czyli pierwsze. Spotkałem się z jego dwoma wersjami, jedno miało napis "Księgarnia prawnicza..." na czarnym tle, drugie na białym. Które z nich jest pierwsze, czy może oba? Jakie miały nakłady?

Offline DaryW

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 11, 2014, 11:41:34 am »
Dla zainteresowanych. Od poniedziałku z Faktem rusza Tytus. Tom 1 za 4 zl.

 

anything