Autor Wątek: Tytus, Romek i A'tomek  (Przeczytany 182419 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strefa Komiksu

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 30, 2014, 06:50:36 am »
Papcio tradycyjnie bywa na FKH w W-wie. To kameralna impreza i łatwiej na niej upolować autograf, niż na dwóch większych spędach.

Offline Death

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #211 dnia: Listopad 07, 2014, 10:24:19 am »
Pamiętacie od której księgi Tytusy przestały być robione w pierwszym wydaniu w taki sposób, że połowa stron była kolorowa, a połowa czarno-biała?

Offline DaryW

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #212 dnia: Listopad 07, 2014, 10:33:36 am »
Od 12.

Offline Kokosz

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #213 dnia: Listopad 07, 2014, 11:51:03 am »
Od 12.

A nie od 11?

ksiega 11 była publikowana w SM w kolorze, w roku 1974.

To była pierwsza księga, która (z nieduzymi zmianami) była taka sama jak publikacja gazetowa - wcześniejsze były rysowane zupełnie od nowa.

Offline DaryW

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #214 dnia: Listopad 07, 2014, 12:25:07 pm »
W rzeczy samej od 11. Przepraszam za blad. Sprawdzilem 11 z horyzontów z 1977 to full color

Offline Mefisto76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #215 dnia: Listopad 08, 2014, 07:07:38 am »
Nie wiem czy coś tam potem Chmielewski zmieniał w tomach...

NO właśnie zmieniał - wpadło mi ostatnio w ręce czwarte wydanie siódmej księgi z 1990 roku (to z inna okładka) i ze zdumieniem przeczytałem w środku 8 dodatkowych stron podróży po Polsce...



i pytanie z innej beczki - czy jest jakiś cywilizowany sposób zdobycia autografu papcia chmiela? może robi to odpłatnie drogą pocztową?


Niestety już nie, niewiele, ale spóźniłes się - na początku listopada była informacja, ze od teraz Papcio przestaje brać udział w spotkaniach, robić dedykacje na życzenie, a nawet odpisywać na maile...
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2014, 07:11:30 am wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Death

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #216 dnia: Listopad 08, 2014, 10:38:07 am »
Ja znam tylko jedną okładkę VII księgi. Na pewno były jakieś inne, niż ta z profilem Tytusa?

Offline radef

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #217 dnia: Listopad 08, 2014, 11:50:23 am »
Ja znam tylko jedną okładkę VII księgi. Na pewno były jakieś inne, niż ta z profilem Tytusa?
Tak.
Wydanie z lat 90-tych
http://www.tytusdezoo.republika.pl/pictandsound/komiksy/tytus/07_wyd4_tytus_okladka1.jpg
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Death

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #218 dnia: Listopad 08, 2014, 07:30:37 pm »
Nigdy nie czytałem tej księgi. Było kilka takich, których nie miał ani mój 8 lat starszy kuzyn (czyli moja skarbnica komiksów), ani nie było nigdzie w bibliotece. Prószyński w ogóle tych komiksów w latach ok 1990-1999 nie dodrukowywał i kompletnie mi się kończyły pomysły jak mógłbym przeczytać brakujące. Dla mnie Tytus, Romek i A`Tomek to księgi I-XX (czterech nie znam), resztę można sobie darować (a przynajmniej nie wierzę, żeby coś z tych od XXI, których nie czytałem, było lepsze od tych, które z nich niestety poznałem). No dobra, te mrówki da się jeszcze czytać, ale im dalej, tym gorzej, aż do masakry wiertarą, czyli Królestwa pod piaskiem...wróć...to nie ta seria...oczywiście do masakry wiertarą, którą jest Tytus się żeni.
Do dziś nie przeczytałem ksiąg: IV, V, VI i VII i chyba je sobie kiedyś kupię, ale przypuszczam, że dziś mój odbiór będzie inny i pewnie nie przeczytawszy ich w latach 90-tych straciłem część dzieciństwa... Mój kuzyn + biblio mieli księgi I-XX bez tych czterech i jeszcze jednej - XI, którą kupiłem dopiero w 2000 roku, kiedy Prószyński po kilkunastu latach w końcu wrzucił na rynek. Po wielokrotnym przeczytaniu 15 z 20 pierwszych ksiąg zobaczyłem kilka lat później u kumpla, że to nadal wychodzi, o czym nie miałem pojęcia i pożyczyłem od niego księgi XXI i XXII. Późniejsze, czyli XXIII, XXIV i XXV kupiłem już sam (moje pierwsze własne Tytusy), ale ten komiks tak się staczał, że zrezygnowałem z kolejnych. W 2000 roku dokupiłem brakującą Ochronę zabytków (nowe wydanie, w końcu!), czyli XI i tyle (szkoda, że jak potem wyszły księgi IV-VII ok 2003 roku, to ich nie wyczaiłem). Po nieszczęsnej księdze XXV o żeniącym się Tytusie kolejne księgi zaczęły już wychodzić od różnych wydawców. Darowałem je sobie. Mam na półce Wyprawę po owoce chichotu, bo były gdzieś ze 3 lata temu za 4 zł na straganie nad morzem, ale boję się czytać.  :smile:

Jakie macie ulubione? Ja ubóstwiam Księgę XIX, czyli Tytus aktorem. Ale III o kosmosie, VIII o astronomie, X jak przechodzą przez różne epoki (jedna z najmądrzejszych), XII o Bieszczadach, XI z duchem, XV o geologii i XVIII o plastyce też rulez. Dziki Zachód też mega.

Offline Mefisto76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #219 dnia: Listopad 08, 2014, 08:37:58 pm »
Do dziś nie przeczytałem ksiąg: IV, V, VI i VII i chyba je sobie kiedyś kupię, ale przypuszczam, że dziś mój odbiór będzie inny i pewnie nie przeczytawszy ich w latach 90-tych straciłem część dzieciństwa...

Zdecydowanie. Zwłaszcza wannolot i poprawka z geografii Polski to dla mnie kult w najczystszej postaci i esencja Tytusa.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Deg

  • Gość
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #220 dnia: Listopad 08, 2014, 08:40:41 pm »
Od kiedy dorwałem tego lata w gdyńskim Empiku księgę XXX, jestem szczęśliwym posiadaczem kompletu, aczkolwiek to tylko taki kaprys, dla mnie Tytus skończył się na XIX. Praktycznie wszystkie od VIII (Tytus astronomem) do XVIII (Tytus plastykiem czy Uczłowieczanie Tytusa przez uplastycznienie, jak to nazywano wcześniej) wymiatają :smile: Myślę jednak, że IX (Dziki Zachód!), XIII (Wyspy Nonsensu!) i XVI (Tytus dziennikarzem!) będę z radością czytał nawet na łożu śmierci :wink: Ogromny sentyment mam też do ksiąg XI, XII i XV (zabytki, Bieszczady i wkrętacz!)  :biggrin:

Offline Death

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #221 dnia: Listopad 08, 2014, 09:36:15 pm »
Czytam sobie trochę w necie i widzę, że co chwilę jakieś zmiany. III księga narysowana od nowa, z nowymi przygodami i zmienionym układem na pionowy. I ja właśnie taki komiks czytałem. Ciekawe czym się różni od tego oryginalnego...

Offline starcek

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #222 dnia: Listopad 08, 2014, 09:53:05 pm »
No i ta zagadka z żoną.. Tytus się żeni, a w następnych księgach po żonie ani śladu. Chyba, że coś przeoczyłem.  :sad:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Death

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #223 dnia: Listopad 08, 2014, 11:42:12 pm »
No, zdecydowanie przegapiłeś. Kolejna księga nosi tytuł PODRÓŻ POŚLUBNA TYTUSA.  :biggrin: :lol:
Co najmniej 3 wydania i za każdym razem totalnie inna okładka...

Offline misiokles

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #224 dnia: Listopad 09, 2014, 07:34:12 am »
Czytam sobie trochę w necie i widzę, że co chwilę jakieś zmiany. III księga narysowana od nowa, z nowymi przygodami i zmienionym układem na pionowy. I ja właśnie taki komiks czytałem. Ciekawe czym się różni od tego oryginalnego...
Z tego co pamiętam - początek i koniec jest inny.

 

anything