Autor Wątek: Tytus, Romek i A'tomek  (Przeczytany 181810 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #240 dnia: Listopad 09, 2014, 04:24:02 pm »
Garf, dzięki za info. Jeśli zaś chodzi o wzmiankowane "punkty zwrotne", to wygląda na to, że ja jestem starszy od tucoRamireza, a tucoRamirez od Ciebie :wink:

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #241 dnia: Listopad 09, 2014, 04:29:49 pm »
Garf, dzięki za info. Jeśli zaś chodzi o wzmiankowane "punkty zwrotne", to wygląda na to, że ja jestem starszy od tucoRamireza, a tucoRamirez od Ciebie :wink:
...na to wygląda, co raczej mnie dziwi, bo ciężko być starszym od tucoramireza i wciąż czytać komiksy!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline nexus6

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #242 dnia: Listopad 09, 2014, 04:45:46 pm »
Ale wy mówicie o ksiegach na nowo narysowanych jak przypuszczam. Oryginalne wydania chyba nigdy nie były wznawiane w pełnym kolorze. I dzięki bogu, bo ma to swój urok.

Offline radef

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #243 dnia: Listopad 09, 2014, 04:54:02 pm »
Ale wy mówicie o ksiegach na nowo narysowanych jak przypuszczam. Oryginalne wydania chyba nigdy nie były wznawiane w pełnym kolorze. I dzięki bogu, bo ma to swój urok.
Nie. Księgi IV, V, VI, VII i VIII były wznawiane z oryginalnymi rysunkami w pełnym kolorze.
Według mnie szkoda, że Prószyński nie wyda tych 10 pierwszych z oryginalnymi rysunkami i w pełnym kolorze - na pewno bym postawił takie wydanie obok obecnego.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline nexus6

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #244 dnia: Listopad 09, 2014, 05:06:24 pm »
A z którego roku są to wydania?

Offline Mefisto76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #245 dnia: Listopad 09, 2014, 05:36:55 pm »
Tak, mnie też to dziwi, ale tak jest we wszystkich informacjach jakie udało mi się zdobyć. Ja niestety posiadam już II wydania tych albumów i nie jestem w 100?% w stanie tego potwierdzić.

Bingo, panowie. Sprawdziłem właśnie i okazuje się, że faktycznie ktoś gdzieś zaspał:

Księga XVI:
"Przekazano do produkcji w lutym 1981 r."
"Podpisano do druku w październiku 1981 r."

Księga XV:
"Przekazano do produkcji w kwietniu 1980 r."
"Podpisano do druku w styczniu 1982 r." :smile:





I jeszcze przykładowe strony dodatkowe w VII księdze z 1990 r.:

« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2014, 07:45:14 pm wysłana przez Mefisto76 »
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Mefisto76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #246 dnia: Listopad 09, 2014, 05:59:41 pm »
Tak na marginesie, to przypomniało mi się, że kiedyś bawiłem się w wyszukiwanie różnic między wydaniami i wynalazłem takie rzeczy jak inne kolory:



...pójście "z duchem czasu"...



... braki elementów ubioru...



I moje ulubione odkrycie - w stosunku do pierwszego wydania:



zmienione zostają na błędne kierunki oddania strzałów przez całą trójkę:





I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline graves

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #247 dnia: Listopad 09, 2014, 06:14:31 pm »
Death >> V księga wyszła na pewno w pełnym kolorze w 2002 roku (bo takową posiadam). "Wydanie IV w pełni kolorowe, w pełni zbiorowe".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline starcek

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #248 dnia: Listopad 09, 2014, 07:01:34 pm »
...na to wygląda, co raczej mnie dziwi, bo ciężko być starszym od tucoramireza i wciąż czytać komiksy!
Ciekawe, którą księgę Tytusa - wprost ze Świata Młodych - tucoramirez czytał w przedszkolu...


Garf - dzięki za wyjasnienia. Zdecydowanie czas odświeżyć wspomnienia. Zdecydowanie za mało razy czytałem księgi po XXI. A te wcześniej to przecież wielokrotnie..
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2014, 07:14:39 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #249 dnia: Listopad 09, 2014, 07:08:01 pm »
Bingo, panowie. Sprawdziłem właśnie i okazuje się, że faktycznie ktoś gdzieś zaspał:

Księga XVI:
"Przekazano do produkcji w lutym 1981 r."
"Podpisano do druku w październiku 1981 r."

Księga XV:
"Przekazano do produkcji w kwietniu 1980 r."
"Podpisano do druku w styczniu 1982 r." :smile:


No to wszystko jasne. Dzięki!!!
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2014, 07:48:37 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline Death

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #250 dnia: Listopad 09, 2014, 07:53:51 pm »
Tych informacji o księgach trzeba szukać na różnych stronach, bo na żadnej nie są wypisane wszystkie wydania wszystkich ksiąg. Jedni mają tamto, a inni tego nie, ale za to jeszcze jakieś inne mają. To jest strasznie dziwne, zważywszy na to, że to przecież klasyka nie mniejsza, niż Kajko i Kokosz. A o wydaniach komiksów o dzielnych wojach chyba wszystko wiadomo.

I jeszcze przykładowe strony dodatkowe w VII księdze z 1990 r.:

W kolejnym wydaniu, czyli w 2003 roku dodano kolor. I teraz pytanie czy to wydanie z 2003 roku jest również rozszerzone jak wersja z 1990 roku, czy po prostu pokolorowano wersję bez 8 dodatkowych stron... Niestety nigdzie nie mogę znaleźć okładki tego wydania, ani nie można go obecnie kupić. A takie kolorowe wydanie w 2003 roku według jednej ze stron istnieje. Rok wcześniej Księga VII wyszła w Złotej księdze. I to samo pytanie: czy w tym integralu jest full kolor na wcześniejszej wersji, czy na director`s Papcio Chmiel cut? :smile: A jeśli dobrze zrozumiałem to co piszecie, to pierwsze księgi do którejś tam były zawsze przerysowywane.
Czyli VII księga powinna mieć co najmniej 4 wersje:
- klasyczną ze Świata Młodych, czy gdzie to tam wychodziło (nie znam się)
- drugą, przerysowaną z pierwszego wydania książeczkowego
- trzecią rozszerzoną o 8 stron z 1990 roku
- wersję full color z 2003 roku (obojętnie czy rozszerzoną czy nie).
A jak się jeszcze okaże, że np. wersja kolorowa z 2003 roku nie jest rozszerzona, a ta kolorowa ze Złotej Księgi z 2002 roku tak, to będzie wersji 5.

Kurde, Tytusowi należy się jakiś dobry artykuł, w którym zostaną wypisane wszystkie wydania, opisane różnice i pokazane okładki.

Death >> V księga wyszła na pewno w pełnym kolorze w 2002 roku (bo takową posiadam). "Wydanie IV w pełni kolorowe, w pełni zbiorowe".
Dziękuję. No, to zapoluję na to konkretne wydanie. :smile:
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2014, 07:57:07 pm wysłana przez Death »

Offline Garf

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 09, 2014, 08:00:02 pm »
Death, jak już pisałem wyżej, mam pierwszą Złotą Księgę Przygód z 2002 r., i to w niej jest właśnie pierwsze kolorowe wydanie Księgi V (dlatego "pierwsze zbiorowe"). Jest w nim też w pełni kolorowa Księga VII z tymi dodatkowymi stronami, które powyżej zamieścił Mefisto. No i, jeśli wierzyć stopce, pierwsze w pełni kolorowe wydanie Księgi IX.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 09, 2014, 08:22:09 pm »

Tych informacji o księgach trzeba szukać na różnych stronach, bo na żadnej nie są wypisane wszystkie wydania wszystkich ksiąg. Jedni mają tamto, a inni tego nie, ale za to jeszcze jakieś inne mają. To jest strasznie dziwne, zważywszy na to, że to przecież klasyka nie mniejsza, niż Kajko i Kokosz. A o wydaniach komiksów o dzielnych wojach chyba wszystko wiadomo.
Kurde, Tytusowi należy się jakiś dobry artykuł, w którym zostaną wypisane wszystkie wydania, opisane różnice i pokazane okładki.

Masz absolutną rację! jestem za!! Tylko kto się podejmie? Widać kajkoszom trafili się bardziej oddani fani niż tytusromkom... Mnie się marzy coś na kształt takiej otwartej (dla zainteresowanych) wiki z informacjami nt. polskich wydań różnych komiksów, oczywiście aktualizowanej przez internautów. A jako, że Tytus doczekał się wielu różnych wydań, zapewne byłby dobrym materiałem na początek.

Ciekawe, którą księgę Tytusa - wprost ze Świata Młodych - tucoramirez czytał w przedszkolu...

to chyba nikogo tu nie interesuje :shock: , ale gdyby był ktoś taki, to tucoramirez zdążył się załapać w przedszokolu tylko na 1 komiks w ŚM, no i nie był to żaden z Tytusów. Ale tuż po wakacjach, gdy tucoramirez szedł do pierwszej klasy, Tytus dostał fioła.

Bingo, panowie. Sprawdziłem właśnie i okazuje się, że faktycznie ktoś gdzieś zaspał:

Księga XVI:
"Przekazano do produkcji w lutym 1981 r."
"Podpisano do druku w październiku 1981 r."

Księga XV:
"Przekazano do produkcji w kwietniu 1980 r."
"Podpisano do druku w styczniu 1982 r." :smile:

ufff.... jednak z pamięcią u mnie jeszcze nie najgorzej!
Tak na marginesie, to przypomniało mi się, że kiedyś bawiłem się w wyszukiwanie różnic między wydaniami i wynalazłem takie rzeczy jak inne kolory:
[...]

świetna robota!!!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline starcek

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 09, 2014, 08:28:06 pm »

Czyli VII księga powinna mieć co najmniej 4 wersje:
- klasyczną ze Świata Młodych, czy gdzie to tam wychodziło (nie znam się)

Takiej wersji z ŚM to raczej nie ma, bo chyba tylko od XI księgi najpierw był pierwodruk w Świecie, a potem 1:1 powtórzenie  w książeczce. Wcześniej książeczki jedynie cześciowo bazowały na pierwodrukach z ŚM, który jednak miał poważne ograniczenia jeśli idzie o wykorzystanie koloru. Dopiero w 1974 ruszyli z kolorowymi wydaniami ŚM.
Nie, no naprawdę muszę ruszyć 4 litery po książeczki..


A co do dyskusji o fazach twórczości Papcia.. W pewnym momencie nie tylko zaczął przerysowywać, ale też dopuścił osoby trzecie do kolorowania. Choć, patrząc na brak takiej adnotacji w książeczkach, raczej odbywało sie to na "murzyna". (uupps - rasizm - zaraz mnie zliczują..) Usłyszałem taką relację od osby, której nie podejrzewam o konfabulację. A wyszło to na marginesie dyskusji o siłach witalnych Papcia.  :cool:
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2014, 08:36:11 pm wysłana przez starcek »
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Death

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 09, 2014, 08:33:42 pm »
Death, jak już pisałem wyżej, mam pierwszą Złotą Księgę Przygód z 2002 r., i to w niej jest właśnie pierwsze kolorowe wydanie Księgi V (dlatego "pierwsze zbiorowe"). Jest w nim też w pełni kolorowa Księga VII z tymi dodatkowymi stronami, które powyżej zamieścił Mefisto. No i, jeśli wierzyć stopce, pierwsze w pełni kolorowe wydanie Księgi IX.
A są okładki poszczególnych tomów w środku? To jest dobra opcja, bo z tego co piszesz są tam najpełniejsze i dodatkowo kolorowe wersje tych dwóch podróżniczych ksiąg, których nigdy nie czytałem. Plus Dziki Zachód o którym na razie nie znalazłem informacji, żeby wyszedł kiedykolwiek w full kolorze osobno...  Minus jest tylko taki, że chyba format Złotych Ksiąg jest mniejszy, co nie?

Na początku XXI wieku (no dobra, rok wcześniej, bo 2000 rok to jeszcze wiek XX) zaczęły wychodzić wydania full kolor ksiąg I-XX (tak, wiem że od XI były już zawsze full kolor), ale nie wiadomo ile tego było. Kupiłem sobie wtedy tego o duchu i tym samym zostały mi tylko 4 nieprzeczytane księgi. Znalazłem kilka innych, ale pełnej liczby nie znam.

W tym artykule Gravesa na KZ jest chyba błąd, bo DaryW pisał o pierwszym wydaniu XI księgi tak:
Sprawdzilem 11 z horyzontów z 1977 to full color

Mam pytanie: czy ja wcześniej źle zrozumiałem tego posta
Death >> V księga wyszła na pewno w pełnym kolorze w 2002 roku (bo takową posiadam). "Wydanie IV w pełni kolorowe, w pełni zbiorowe".
i Gravesowi nie chodzi o osobny zeszyt, tylko o Złotą Księgę z 2002 roku, o której pisze Garf?

Masz absolutną rację! jestem za!! Tylko kto się podejmie?
Nie wiem czy lista Gravesa zawiera jeszcze jakiś błąd oprócz tego o czarno-białym wydaniu kolorowej księgi XI, ale na start to chyba całkiem dobry fundament, nie? Trzeba chyba tylko ogarnąć czy są tam wszystkie księgi, które wyszły w latach 2000-2003, plus dodać złote księgi i te najnowsze wydania według pierwszych wydań z ok 2009 roku. Plus teraz gdzieś znowu wychodzą, nie?

Wcześniej książeczki jedynie cześciowo bazowały na pierwodrukach z ŚM...
No to właśnie potwierdziłeś to co napisałem. Skoro wcześniej książeczki tylko częściowo bazowały na tym ze ŚM, to oznacza, że to przecież inna wersja, niż ta z pierwszej książeczki. No to pasuje, nie? No chyba, że to były tak totalnie inne historie, że nie można ich uznawać za pierwsze wersje tych z pierwszych książeczek.

 

anything