trawa

Autor Wątek: Tytus, Romek i A'tomek  (Przeczytany 172837 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bosssu

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #360 dnia: Styczeń 31, 2019, 07:14:45 am »

Wolę jednak tych sympatycznych na górze zamiast tych wrogich spojrzeń z dołu. :sad:




Offline Arek76

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #361 dnia: Wrzesień 21, 2019, 10:09:58 am »
Tytus geologiem... pierwszy komiks, który przeczytałem... Miałem wtedy chyba 9-10 lat...

Offline grzegorz.cholewa

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #362 dnia: Grudzień 05, 2020, 08:21:36 pm »
Jakie księgi warto w ogóle pochwalić z tych po 20? Są jakieś w ogóle? Owszem, 22 wyróżnia się in plus na tle tej mizerii, 28 z internetem i 30. Reszta do piachu.

Najgorsze: 21 - co to za pomysł z mrówkami w ogóle?31- kompletne dno.25 i 26 - troszkę lepsze od tych dwóch powyżej. Ale bez klimatu starych epizodów i ogólnie pomysł był niepotrzebny do niczego. Po co Tytusowi żona? Romek i Atomek ich nie mają.
epizody 23, 24, 27 i 29 są tak bardzo nijakie. 23 przypomina 22 tylko nieco gorszy, 24 przypomina 4 tylko tam zabawa w wojnę miała swój urok, tu mamy gonienie za aktualnymi trendami. Nijak nie wpisuje się to w klimaty Tytusa. 27 jest trochę jak epizod 18 tylko pod każdym względem gorszy, a 29 to na pewno najsłabszy Tytus z epizodem ze średniowieczem.

Offline kaczogród

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 22, 2021, 06:55:18 pm »
Wczoraj (21.01.2021r.) zmarł Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel).
tertium non datur

Offline michall

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 24, 2021, 08:16:45 pm »
witam wszystkich fanów komiksów  :)  proszę o pomoc lub jakąkolwiek poradę w następującej sprawie---posiadam książeczkę-komiks Tytus, Romek i A’Tomek [/size]Księga IX na dzikim zachodzie.dziwne jest to że są wszystkie strony ale nie ma wydawcy oraz roku wydania, strony są raz kolorowe raz czarno białe i co najdziwniejsze strony są drukowane w poziomie czyli czytać można obracając komiks na bok [/color] :?: [/size]; poszukałem trochę w sieci i znalazłem trochę informacji że tak wydano pierwsze wydanie-- [/color][/size]Pierwsze wydanie komiksu zostało wydrukowane w formacie poziomym albumowym--[/color][/size]Następne wydania o ponad stutysięcznych nakładach drukowano już na bardziej wydajnych maszynach rotacyjnych. Spowodowało to zmianę formatu komiksu z poziomego na pionowy i konieczność przerysowania przez autora kadrów komiksu od nowa. proszę o pomoc w ustaleniu z którego wydania mogła by być moja księga ewentualnie z kim można to skonsultować.dzięki[/color]

Offline janekmroz

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 12, 2022, 04:52:07 pm »
Tytus romek i A'tomek to mój pierwszy komiks na którym się wychowałem mam do niego ciągle wielki sentyment :)

Offline Swojak

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 26, 2022, 01:20:48 pm »
Ciekawe, czy ktoś pokusi się o kontynuację Tytusów, tak jak kontynuowane są "Kajko i Kokosz".
Właściwie autor zamknął definitywnie temat ostatnim albumem z serii historycznych „Tytus, Romek i A'Tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani", ale zawsze ktoś może dorobić "TRiA - nieznane przygody" lub przerysować w nowym stylu bardzo stare historyjki Chmielewskiego.
Czasem widzę rysowników z dobrym stylem, których komisy są tak miałkie, że aż mi żal fajnych obrazków na tak kiepską fabułę.
A tak, to mogliby się realizować odświeżając najstarsze dzieła mistrza. :-)

Offline kaczogród

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 27, 2022, 11:49:12 am »
Nie widzę osobiście sensu w ,,przerysowywaniu" starych ksiąg z Tytusem czy w odświeżaniu lub przerysowaniu starych historyjek Papcia Chmiela.


O ile w ogóle to moim zdaniem kontynuacja ale zupełnie nowe historie coś jak jest teraz z Kajkiem i Kokoszem.
tertium non datur

Offline Swojak

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 29, 2022, 09:24:17 pm »

Zgadzam się z Tobą kolego Kaczogrodzie, że zawsze jest  lepiej, jak powstaje coś nowego i ogólnie jest więcej komiksów z jakiegoś cyklu.
Z drugiej strony liczy się też życzenie twórcy postaci.
W ostatnim swoim albumie Chmielewski przedstawił TRiA jako osoby starsze i oznajmił, że Tytus został wreszcie uczłowieczony.
Może nie mam racji, ale to chyba taki definitywny "THE END".
Na przykład twórca Tintina oficjalnie zastrzegł, że nie wolno go kontynuować.

Oczywiście bez sensu by było przerysowywanie najbardziej popularnego cyklu ksiąg, które są stale na rynku.
Za to, dla większości nieznane są  przygody ukryte w białych krukach (w czarnych okładkach ;-p) wydanych przez Egmont.
Są fajne ale swoją estetyką pewnie by nie porwały współczesnej młodzieży.
A tak, to jakiś zdolny rysownik bez talentu do budowania fabuły, mógłby stworzyć nową z "zaginionych ksiąg", gdzie Chmielewski byłby wpisany jako scenarzysta.
:-)

« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2022, 03:17:03 pm wysłana przez Swojak »

Offline Orff

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #369 dnia: Grudzień 01, 2022, 11:25:27 am »
Nie widzę osobiście sensu w ,,przerysowywaniu" starych ksiąg z Tytusem czy w odświeżaniu lub przerysowaniu starych historyjek Papcia Chmiela.


O ile w ogóle to moim zdaniem kontynuacja ale zupełnie nowe historie coś jak jest teraz z Kajkiem i Kokoszem.
Całkowicie się zgadzam z tobą. Papcio Chmiel jedyny w swoim rodzaju. Nie czuje potrzeby, aby ktoś go zastępował. 
Pozdrawiam

Offline Swojak

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #370 dnia: Grudzień 01, 2022, 03:22:50 pm »
Nie wiem czemu, moją poprzednią wypowiedź częściowo zminiaturyzowało.
Przywróciłem oryginalną wielkość liter.


Skoro nie przerysowywać, to może można by wznowić częściami najstarsze przygody TRiA, ewentualnie je pokolorować.






Offline Swojak

Odp: Tytus, Romek i A'tomek
« Odpowiedź #371 dnia: Październik 18, 2023, 01:54:57 pm »
Jeśli ktoś jeszcze nie wie, to szykuje się trzytomowe wydanie najstarszych przygód Tytusa, które ukazywały się w "Świecie Młodych".

https://www.facebook.com/Tytusopedia/


W przedsprzedaży na stronie wydawcy, za komplet wychodzi 500 zł.

https://tytusopedia.pl/


Ciekawe, kiedy będzie do nabycia na Gildii i po ile.