trawa

Autor Wątek: Tytus, Romek i A'tomek  (Przeczytany 173940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mazol

Tytus, Romek i A'tomek
« dnia: Maj 22, 2008, 11:34:41 pm »
Poszedłem dziś na Centralny kupić nowy zeszyt Olimpijczyków (z racji święta tylko na centralnym było to wykonalne), ale wróciłem z najnowszą księgą Tytusa- "Tytus Kibicem". Było to dla mnie spore zaskoczenie, bowiem nie spodziewałem sie, że Papcio przekroczy trzydziestkę.

Album został wydany przez Alexa Springera, ma format A4 (niestety), kosztuje 9,99
Jego patronem prasowym jest Przegląd Sportowy

A w środku: Tytus w wyniku kontaktów z piłkarskimi chuliganami wpada w nerwice. Najlepszą metodą na uleczenie głównego bohatera okazuje się opieka nad zwierzętami.

O dziwo (jak dla mnie) fabularnie księga wypada dużo lepiej niż kilka poprzednich. Dużym minusem albumu są napisy zrobione przez Papcia na komputerze i wklejone w chmurki. Komputerowa czcionka to jedno, tu jednak bardziej rażą zeskanowane linie cieć papieru, których nikt nie raczył usunąć w foto shopie. Na pewno lepiej by to wypadło w mniejszym formacie.

Papcio dość chętnie nawiązuje do starszych albumów i zdarza mu sie zażartować nawet z gorszego poziomu ostatnich ksiąg (jeden z drugoplanowych bohaterów przyznaje że przestał czytać Tytusa po 15tej księdze).
 
Jako, że nie znalazłem tej księgi ani w zapowiedziach ani w wyszukiwarce gildii, pozwoliłem sobie zaznaczyć jej pojawienie się nowym tematem. Zapraszam wiec do dyskusji...

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2009, 05:54:37 pm wysłana przez graves »

Offline Ziemniakento

Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2008, 08:47:02 am »
Czy mazolu chodzi o to, że są takie dymeczki jak we Właścicielu Kantorka? Trochę szkoda, bo literki Papcia były bardzo git.
Dawno nie kupowałem tytusów ale sam jestem ciekawy jak wypada na tle poprzedników.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2008, 01:07:50 pm »
Trochę szkoda, bo literki Papcia były bardzo git.
Trzeba miec na uwadze wiek Papcia oraz fakt, ze mial operacje oka (a moze i oczu). Wiec wzrok juz nie ten.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2008, 03:03:10 pm »
Dzisiaj zupełnie przez przypadek kupiłem ten komiks (już po przeczytaniu info mazol'a o pojawieniu sie tej księgi)

wróciłem do domu, usiadłem i czytając prawie przeklinałem. Dla mnie cały czas to już nie to. Wszystko sprawia wrażenie jakby było robione na szybko. Tytuł "Tytus kibicem" robiony specjalnie przed Euro'08. jakby nie było kilku początkowych i końcowych stron, to komiks mógłby zostać nazwany "Tytus uczłowiecza się opiekując się zwierzątkami".
Temat poruszony w komiksie (w końcówce) przypominał mi już wcześniejszy (XXII - Tytus zostaje przestępcą), tylko że odwrócono go o 180 stopni.
Bardzo szanuje H.J.Chmielewskiego. Ale uważam że Tytus powinien zostać skończony na tomie 22 (włącznie).
Poza tym nienawidze gdy seria (nawet wydawana przez róznych wydawców) ma różne formaty...
Tyle.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Ziemniakento

Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2008, 04:46:00 pm »
Trochę szkoda, bo literki Papcia były bardzo git.
Trzeba miec na uwadze wiek Papcia oraz fakt, ze mial operacje oka (a moze i oczu). Wiec wzrok juz nie ten.

Oj to nie wiedziałem. Ale w takim razie tym bardziej szkoda tych literek.
Przeczytałem. Myślę, że temat o kibicach to nie to. Oczywiście mnóstwo znakomitych momentów i czasami można się uśmiać ale to już nie to samo. Mimo to warto tą dychę wydać, bo przyjemne czytadło.

Offline Czopek Piotrek

Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2008, 12:08:07 am »
Szkoda, ze ostatnimi czasy wydawcy zmieniają się co chwilę. Ciekawe, czy kiedykolwiek wszystie tomy będą opublikowane w jednym standardzie edytorskim.

Przy okazji - ciekawe, czy Papcio dziś też głosowałby na Lecha  :badgrin:

Offline graves

Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2008, 10:04:33 am »
Szkoda, ze ostatnimi czasy wydawcy zmieniają się co chwilę. Ciekawe, czy kiedykolwiek wszystie tomy będą opublikowane w jednym standardzie edytorskim.
Jak pamiętasz I wydanie "Tytusa w podóży poślubnej" zostało wydane też w dziwnym formacie, a dopiero później Egmont dorobił je w "standardzie".
Teraz za księgę wziął się "Dziennik", więc jest jak jest.

Co do samej księgi to przeczytałem, ale nie podobała mi się (w odóżnieniu od XXX, o czym już kiedyś na forum pisałem). W tej - stare odgrzane kotlety plus spanie w łóżku z owieczką, która się okazuje baranem :)
Bardzo średnio. Dymki to już masakrą. Grafika - trzyma stały poziom, ten sam od kilku lat (tutaj się nie przyczepię).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline yurek1

Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2008, 12:24:17 pm »
dołączę się do głosów rozczarowania. chociaż może nie rozczarowania, co potwierdzenia wiadomego - że Tytus to już niestety klasyka, którą kolejne księgi dobijają. najnowsza to scenariuszowa słabizna ("kibicem"? że niby co? ze cztery strony o kibicach jest, reszta o zwierzątkach - widać, że robione "pod gorący temat" i musiało po prostu spasować, stąd bezsensowny podtytuł). rysunkowo jak zwykle, tu nic się od kilkudziesięciu lat nie zmieniło. plus irytujący format. cóż, przeczytać, zapomnieć.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Jaszcząb

Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2008, 02:34:40 pm »
Oj graficznie też się niestety sporo u Papcia zmieniło. Oczywiście szacun, że Papcio jeszcze wogóle napina ale widać, że ręka już nie ta. Mi osobiście rysunki w starych Tytusach podobają się o niebo bardziej niż w tych obecnych. Nawet te stare historyjki wydane przez Egmont prezentują się dla mnie lepiej graficznie niż obecne.

Offline ljc

Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2008, 08:48:34 am »
wręcz tragiczny jest ten 31 TRiA - ta wklejana czcionka, brrr... Sama historyjka też - by tak rzec - dla dzieci... mam wrażenie, że kilka lat temu był odcinek Tytus szalikowcem i tam był jakiś pistolecik, żeby agresji się kibile pozbyli (czy jakoś tak...)... w tym najnowszym nie dosć, że nie ma praktycznie piłki, to jeszcze cała ta historyjka kompletnie nie przekonuje nawet przy dużym sentymencie dla serii - graficznie też mi się widzi jakoś gorzej, ale nie porównywałem (mam wrażenie, że kiedyś było lepiej) - jeśli Tytus taki był i kiedyś, to tragedia to była...
tamtam!

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2008, 06:15:15 pm »
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline matty46

Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 28, 2009, 02:07:09 pm »
Papcio przygotowuje album o Powstaniu Warszawskim Tytus powstańcem wyobrażacie sobie

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 28, 2009, 02:57:09 pm »
Ja sobie wyobrażam.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 28, 2009, 04:28:30 pm »
Papcio przygotowuje album o Powstaniu Warszawskim Tytus powstańcem wyobrażacie sobie

W księdze XIX "Tytus Aktorem" delikatnie ocierał się o partyzantkę. Zresztą żołnierzem już był. Poza tym Chmielewski robił przecież ulotki reklamowe dla Muzeum Powstania Warszawskiego, i nie wiem czy nie siedział w komisji konkursowej.

Mnie tam najbardziej ciekawi jak dziwnym formatem komiksu zaskoczy nas papcio Chmiel
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Death

Odp: Tytus księga XXXI
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 28, 2009, 05:04:16 pm »
Ja liczę w końcu na powrót starych dobrych klimatycznych Tytusów z pierwszych dwudziestu ksiąg. Tytus Aktorem to mój ulubiony tom i liczę na takie właśnie partyzanckie klimaty.

"...że sto bombowców leci na Berlina!"  ;-)

 

anything