Autor Wątek: Japońskie teledyski  (Przeczytany 2876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shirosama

Japońskie teledyski
« dnia: Maj 24, 2008, 08:32:12 am »
Jeśli jest temat dotyczący japońskich teledysków, (ale nie AMV lub coś ogólnego) to wtedy proszę przenieść mój post do konkretnego tematu, ale jeśli nie ma to ja zakładam ten temat.
Co prawda dużo nie widziałem tych teledysków, ale interesują mnie raczej tylko te gdzie są wykorzystane piosenki, które pojawiały się w anime czyli w openingach i endingach.
Piosenka jest użyta w anime, ale sam teledysk japoński już nie ma w sobie nic z anime poza samą piosenką. Są na pewno jakieś teledyski gdzie jest coś więcej ale to chyba rzadko.
Więc po obejrzeniu teledysków z piosenkami które były w anime takie jak ending Gantz, opening I serii Higurashi, ending Elfen Lied, opening Suzuka, opening Shana 2 stwierdzam że całkiem fajne były ending Gantz, ending Elfen Lied, opening Suzuka.
Natomiast nie podobały mi się opening Shana 2 i opening I serii Higurashi. Oczywiście w żadnym wypadku nie chodzi tu o piosenkę tylko o beznadziejny teledysk i tą która tam śpiewała też była beznadziejna bo co z tego że piosenka fajna skoro teledysk się do niej nie umywa. Teledysk powinien oddawać nastrój piosenki i mimo że moje wymagania są bardzo małe to nawet trochę nie zostały spełnione.
Przykładowo Shana 2 na anidb jak i chyba niektóre inne też.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5145&eid=85440#eid_85440
Więc co sądzicie o japońskich teledyskach i jakie uważacie za najlepsze, ale tylko te których piosenki były użyte w anime ?
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2008, 08:36:02 am wysłana przez anfan »

Offline Ginko

Odp: Japońskie teledyski
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2008, 01:44:40 pm »
Hmm. tu jest jeden teledysk którego piosenka występowała w Ergo Proxy:
Haruhi Suzumiya's fan


Offline Hollow

Odp: Japońskie teledyski
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2008, 03:47:57 pm »

Piosenkę znacie z pierwszego openingu Naruto Shippuden

Offline wyspa

Odp: Japońskie teledyski
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2008, 05:15:48 pm »
Całkiem ciekawe IMO... mi się podoba ale szczerze japońskich teledysków widziałem mało... bardzo mało ;)
School Rumble Second Term Opening: Sentimental Generation

Offline Shirosama

Odp: Japońskie teledyski
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2008, 08:25:16 am »
No przynajmniej jeden, ale jest beznadziejny i dlaczego mam wrażenie że on jest dla dzieci ? Jakaś okularnica chwilami się pojawia a jakiś chłopak bije innych . Zauważyliście coś takiego. Dlaczego teledysk obrzydza piosenkę ?
Piosenka taka fajna a jak oglądam ten teledysk(choćby ten ostatni) to nie dobrze się robi.
Do anime tak wspaniale to pasowało a jak jest na żywo to jest to okropne.
Ja widziałem kilka fajnych teledysków. Poszukajcie sobie i oceńcie. Ten EL jest na anidb.
Teledysk do Elfen Lied gdzie była piosenka z endingu był fajny.
ed2k://|file|Elfen_Lied_-_S3_-_Chieco_Kawabe_-_Be_your_girl_(MV)_-_(RAW).avi|198367232|024c891ece6c11c1009733891460a78e|/
Jak również teledysk do piosenki z endingu Gantz również.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2008, 08:57:15 am wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Japońskie teledyski
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2008, 03:33:18 pm »
Nie obrażaj okularnicy.. całkiem miła dla oka IMO... no chyba że ty wolisz wglapiać się w Lucy z EL... No dobra owszem ja też lubie się wglapiać w niektóre bohaterki Anime ale to juz inna kwestia :D. A teledysk IMO nie jest taki żły... dość amatorki ale niezły :]

Offline Shirosama

Odp: Japońskie teledyski
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 01, 2008, 08:06:23 am »
W teledysku do Elfen Lied nie ma żadnych scen z anime. Jedyne podobieństwo to piosenka. Oczywiście należy zacząć od tego że piosenka mi się bardzo podobała.