trawa

Autor Wątek: Briggs Land  (Przeczytany 3368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Briggs Land
« dnia: Sierpień 20, 2018, 10:19:52 am »
Nowa seria warta polecenia.

Zacznę nietypowo dla pochwał za świetne kadrowanie. Z lekka filmowa opowieść zostaje znakomicie zaplanowana pod tym względem, można wyczuć klimat starego dobrego czarno-białego kina akcji. Od razu należy dodać, iż Briggs Land to jedna z tych historii, gdzie każdy może zdradzić każdego, bohaterowie żyją w ciągłej niepewności, czując zapach siarki i koszmarów śniąc na beczce prochu. Bo niby oś fabularna nie jest niczym nowym, amerykańska rodzina Soprano bije się o władzę nad interesami, jednak urzeka mnie w niej właśnie cały klimat życia pod ciągłym ostrzałem. Zostaje to odwzorowane maksymalnie realistycznie, co na pewno nie było łatwe.

Wracając do konstrukcji albumu należy zwrócić uwagę na pewien powtarzalny zabieg, kiedy pojawiają się 2-3 strony bez tekstów, Naszym zadaniem jest wtedy obserwacja poczynać głównych bohaterów. Zaletą tego jest, iż nie dostajemy wszystkiego na tacy, a sami dzięki własnym przemyśleniom mamy wyciągnąć wnioski jaki cel realizuje dana jednostka.

Komiks nastawiony jest również podobnie jak w Zabij albo Zgiń na psychikę. Interesy, pieniądze, przemoc, brutalność powodują zmiany w charakterach, te natomiast napędzają działania członków rodziny. Po pierwszym tomie możemy swobodnie powiedzieć jaki każda z jej członków ma cel długofalowy, kto chce kogo przechytrzyć. A dodając do tego całkowicie jawne nastawienie kobiet, jestem przekonany że aktualnie startujemy aby za kilka rozdziałów wpaść w ostry drift.

W ravelo ten komiks kosztuje grosze, także macie okazję łatwo dorwać Briggs Land! :smile:






Offline kas1

Odp: Briggs Land
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:29:05 am »
Bo niby oś fabularna nie jest niczym nowym, amerykańska rodzina Soprano bije się o władzę nad interesami, jednak urzeka mnie w niej właśnie cały klimat życia pod ciągłym ostrzałem.

Co do zasady się zgadzam, jednak porównanie z rodziną Soprano jest nieadekwatne. Tutaj mamy do czynienia z wieloletnim i częściowo udanym dążeniem rodziny do wyłączenia części terytorium spod jakiejkolwiek jurysdykcji. Stąd nazwa i zarazem tytuł, jak i własna flaga.

Offline Itachi

Odp: Briggs Land
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:38:41 am »
Przecież to odwołanie do jednego z cytatów na tylnej okładce :smile:

Offline kas1

Odp: Briggs Land
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:44:10 am »
Nie wiem. Nie czytałem co tam z tyłu napisali ale w takim razie też się z tym nie zgadzam :)

Offline LordDisneyland

Odp: Briggs Land
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2018, 03:33:23 pm »
Przyznam, że drugi tom nie wzbudził już takiego zachwytu, jak pierwszy... ale nie tracę nadziei, mam wrażenie, ze seria ma olbrzymi potencjał.

Offline Benson

Odp: Briggs Land
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2018, 06:47:52 pm »
W ravelo ten komiks kosztuje grosze
37,37 zł? W Bonito jest taniej, jakby co.

Offline Itachi

Odp: Briggs Land
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2018, 07:51:29 pm »
Odejmij 15 zł za masterpassa :smile:

szulig

  • Gość
Odp: Briggs Land
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2018, 08:17:48 pm »
Odejmij 15 zł za masterpassa :smile:
....i 5% po wpisaniu kodu ravelo2018



Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Briggs Land
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2018, 08:29:20 pm »
Dajcie spokój już z tymi cenami albo piszcie o tym w odpowiednich wątkach.


Osobiście drugi tom też mi słabiej podszedł, może miałem większe oczekiwania. W pierwszym tomie podobał mi się klimat i niespieszne tempo fabuły; w drugim tomie jest już zdecydowanie więcej akcji. Także dla niektórych osób może to być zmiana na plus.
The darkness will swallow everything

Offline Itachi

Odp: Briggs Land
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2018, 08:41:10 pm »
Przyznam, że drugi tom nie wzbudził już takiego zachwytu, jak pierwszy... ale nie tracę nadziei, mam wrażenie, ze seria ma olbrzymi potencjał.

Osobiście drugi tom też mi słabiej podszedł, może miałem większe oczekiwania. W pierwszym tomie podobał mi się klimat i niespieszne tempo fabuły; w drugim tomie jest już zdecydowanie więcej akcji. Także dla niektórych osób może to być zmiana na plus.

Panowie pozwolę się nie zgodzić. Akcja nabiera tempa ale w sensie regularnych działań prewencji.
Spoiler: pokaż
 Nadajnik gps wskazał obecność zaginionych na terenie rodziny,
także działania policji są naturalne i całkowicie normalne. Więc autor w dalszym ciągu kreuje swoją wizję, racjonalnych kroków. Przecież sytuacja z
Spoiler: pokaż
dwójką nieproszonych gości
, mogła zostać rozwiązana znacznie szybciej. Bez ceregieli. Wywóz jak najdalej od posiadłości i dla każdego kulka w tył głowy, zakopując ciała na jakimś amerykańskim pustkowiu. Plusem jest to, iż opiera się takim zabiegom. Briggs Land nadal trzyma cechy jakie mnie urzekły na starcie. Ciągła kalkulacja, kilka scenariuszy na rozwój wypadków i ta sielskość w połączeniu z autonomią i swoją jurysdykcją.


Obficie zaplanowano również
Spoiler: pokaż
ustawkę na drodze
, tutaj także chłodna kalkulacja grała pierwsze skrzypce, żadnego faszerowania ołowiem na lewo i prawo. Taktyka i wyczucie czasu przede wszystkim. Jaram się coraz bardziej, żadnej fantastyki, nadprzyrodzonych zjawisk, mutantów czy supermocy, wyłącznie ludzkie zwierzęce cechy.



Offline kas1

Odp: Briggs Land
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 22, 2018, 07:41:44 am »
Ciekawe na ile zeszytów jest to rozplanowane. Potencjał jest na jakieś 10 trejdów. 

 

anything