trawa

Autor Wątek: Swamp Thing - Potwór z bagien  (Przeczytany 51826 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline donTomaszek

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 06, 2014, 05:18:31 pm »
Zaranyzerak - jutubowy nerd od komiksow, filmow i gier bardzo fajnie opowiada o Swamp Thing.
Przyjemnie sie go slucha, a przy okazji wyjasnia zawilosci w numeracji tej serii.

Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline opall

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 01, 2014, 08:32:06 pm »
Czy warto czytać Swamp Thinga z The New 52 jak się wcześniej nic z tą postacią nie czytało? Ja wiem, że Moore to klasyk i must have ale akurat historia z NEW 52 jest dostępna w dobrej cenie i tak się zastanawiam?

Offline [robak]

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 01, 2014, 10:04:32 pm »
Zobacz w temacie "Pytania dot. komiksów amerykańskich". Kilka stron temu pytałem dokładnie o to samo, swamp thing z new52 był polecany, nawet bez znajomości Moore'a. Daj cynk, gdzie masz tę dobrą cenę, jeszcze nie kupiłem.

Offline peta18

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 01, 2014, 10:11:45 pm »
Zobacz w temacie "Pytania dot. komiksów amerykańskich". Kilka stron temu pytałem dokładnie o to samo, swamp thing z new52 był polecany, nawet bez znajomości Moore'a. Daj cynk, gdzie masz tę dobrą cenę, jeszcze nie kupiłem.

Amerykanskie ip i bookdepository :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Sir_Ace

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 02, 2014, 12:58:34 pm »
Warto przy tym zainteresować się równoległym (i IMO równie ciekawym) Animal Manem. Po pewnym czasie akcja obu serii się zazębia i dużo przyjemniej czyta się crossover ujęty z obu stron.
I'd like to be a tree

Offline opall

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 02, 2014, 07:08:52 pm »
Warto przy tym zainteresować się równoległym (i IMO równie ciekawym) Animal Manem. Po pewnym czasie akcja obu serii się zazębia i dużo przyjemniej czyta się crossover ujęty z obu stron.


Jest jakaś chronologia ?


[/font]Daj cynk, gdzie masz tę dobrą cenę, jeszcze nie kupiłem.
Na multiversum jest 1 i 2 tom po ok 40 zł za SC w promocji z ostatniej dostawy. Jak zamówiłem inne czytadła to powyżej 100 zł. niskokosztowa opcja przesyłki jest za darmo.[/font]
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2014, 07:36:40 pm wysłana przez opall »

Offline p3rshing

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 02, 2015, 06:40:35 pm »
Czy 2 części wydane u nas przez Egmont pokrywają się z tym wydaniem: http://www.amazon.co.uk/Saga-Swamp-Thing-TP-Book/dp/1401220835/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1420223910&sr=8-1&keywords=saga+of+the+swamp+thing ?
Bo ile widzę jest w US wydanie, które nawet okładki ma takie same jak u nas. To wyżej natomiast wygląda zupełnie inaczej a nie mogę się doszukać spisu treści.

ramirez82

  • Gość
Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 02, 2015, 06:59:56 pm »
Linkowany przez Ciebie tom jest z nowszej edycji, a Egmont wydawał na podstawie wcześniejszej edycji. To na pewno to samo, tylko te nowsze wydania widać są o coś wzbogacone, bo trochę więcej stron sobie liczą ( 1 tom: stare wydanie 176, nowe 208, drugi tom: stare wydanie 208, nowe 224).

Offline peta18

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 02, 2015, 07:17:08 pm »
Czy 2 części wydane u nas przez Egmont pokrywają się z tym wydaniem: http://www.amazon.co.uk/Saga-Swamp-Thing-TP-Book/dp/1401220835/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1420223910&sr=8-1&keywords=saga+of+the+swamp+thing ?
Bo ile widzę jest w US wydanie, które nawet okładki ma takie same jak u nas. To wyżej natomiast wygląda zupełnie inaczej a nie mogę się doszukać spisu treści.
W podlinkowanym Vol. 1 na pewno jest jeden zeszyt wiecej ("Loose Ends") niz w tym wydaniu, ktore u nas wyszlo.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline donTomaszek

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 02, 2015, 07:38:05 pm »
Dokladnie.
To wydanie zawiera takze pierwszy numer runu Moore'a, ktorego stare wydanie nie mialo.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline p3rshing

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 02, 2015, 08:11:29 pm »
Świetnie, dziękuje bardzo za informację. Chyba trzeba będzie sięgnąć po wersję oryginalną bo raczej się nie ma co spodziewać dalszych tomów w Polsce

Offline opall

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 05, 2015, 12:36:17 pm »
Prośba o pomoc do oczytanych.
Przeczytałem vol 1-3 Swampa z New52.
Moim zdaniem wypas choć koniec runu nie dorównywał początkowi, a szkoda.
Czy dalsze volumeny są równie dobre jakie pierwsze trzy ? Nie wiem czy się bawić dalej w "nowego" Swampa czy jednak już teraz ograniczyć się do kalsyki tzn. do Sagi vol 1-6???

Offline peta18

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 05, 2015, 01:19:12 pm »
Prośba o pomoc do oczytanych.
Przeczytałem vol 1-3 Swampa z New52.
Moim zdaniem wypas choć koniec runu nie dorównywał początkowi, a szkoda.
Czy dalsze volumeny są równie dobre jakie pierwsze trzy ? Nie wiem czy się bawić dalej w "nowego" Swampa czy jednak już teraz ograniczyć się do kalsyki tzn. do Sagi vol 1-6???
Vol. 4 jest calkiem przyzwoity, raczej na poziomie vol.3 niz vol. 1. Rozpoczyna bardzo ciekwa historie z Seederem. Mysle, ze warto inwestowac zarowno w te serie jak i klasyczne przygody Potwora.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline opall

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 29, 2015, 10:46:50 pm »
No to grubo. Przeczytałem vol 1 i 2 (bez ostatniego zeszytu jeszcze) Moore'a i jestem pod WIELKIM wrażeniem.
Z jednej strony horror pełną gębą, z drugiej strony mnóstwo miejsca poświęcone kreacji postaci (nie powiem rozwojowi bo bardziej chodzi o kopanie we własnej psychice - dosłownie). Generalnie to za słabo piszę żeby oddać w pełni swój zachwyt nad tym komiksem.
Na razie najlepsze zeszyty to Anatomy Lesson, Life and Death i Burial - naprawdę niesamowite.
Nie czytałem w życiu zbyt wielu komiksów ale dla mnie zaraz po WATCHMENach w top liście jest właśnie Moore'owy Swamp Thing.


Jedno mnie ciekawi - jak sobie poradzono w polskim tłumaczeniu z zeszytem pt. POG ?
W oryginale było sporo słowotwórstwa i ciekaw jestem jak wybrnął z tego tłumacz.


Offline perek82

Odp: Swamp Thing - Potwór z bagien
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 30, 2015, 04:31:11 pm »
Swampy Moore'a jest w moim absolutnym top 3 razem z Sandmanem i Maus. Wciągnąłem już 2 razy cały run i znowu za mną chodzi.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

 

anything