Autor Wątek: Najbardziej Cyberpunkowe filmy  (Przeczytany 5288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mikolaj Ostapiuk

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2004, 12:27:47 pm »
Jesli chodzi o konwencje Cyberpunk w mysl gry RPG o tym samym tytule, to dosc dobrze chyba pasuje Nemesis.

Natomiast dziwi mnie fakt, ze nikt nie wspomina o genialnym mrocznym i zakreconym jak sloik z muchami HARDWARE....
ak to - do abordażu ???

Offline Lina_

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2004, 06:22:30 pm »
sądze że najlepsze jest
GUNM i Ghost in the shell

Offline Tyr

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2004, 11:39:32 pm »
zdecydowanie "Ghost in the shell" króluje w klimatach cyberpunka - swietny film swoja droga.

Offline Silencer

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 02, 2004, 08:50:52 pm »
Był taki film "Digital Man", całkiem  niezły jak na kino klasy C ;)

PS> Tak nawiasem czy to nie powinno być na forum filmowym?
size=9]No Mutants Allowed - naj... strona o Fallout
Konspiracja - Postapokaliptyczne i autorskie RPG
Kurier Slawijski - o Wolsungu[/size]

Offline rocho

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 06, 2005, 11:50:14 am »
Ghost in the shell i Muinkinki

Offline Teukros

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 07, 2005, 09:34:27 am »
Bardzo szeroki ten wasz cyberpunk. Z tego co piszecie, wynika że wszystkie filmy, których akcja umiejscowiona jest w bliskiej przyszłości, to cyberpunk. A co na tych listach robi Matrix, tego już naprawdę nie rozumiem.

Offline Dwalthrim

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 09, 2005, 07:41:27 am »
Kiedyś widziałem taki film w tytule była data Dwatysiace któryśtam (nie odyseja ;) ).
W fabule: jakaś bojówka ekologiczna walczyła z potężną korporacją i jej komputerem, akcja była dość wartka i nawet nieźle się to oglądało. Wymiękłem bo w pewnym momencie uświadomiłem sobie że wszystkie postacie pojawiające się w filmie są takie same jak w podręczniku do Cybera  :o  Była reporterka, nawrócony gliniarz, netraner itd. Scenarzysta musiał mieć w łapach podręcznik do Cyberpunka nie ma bata! Jak sobie przypomne tytuł filmu to dopisze.
pozdro.
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Adam Waśkiewicz

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 09, 2005, 09:15:08 am »
Cytat: "Teukros"
A co na tych listach robi Matrix, tego już naprawdę nie rozumiem.


 Jak to co?

 Guns. Lots of guns.  :badgrin:
 Niestety tak wyglądają sesje u znakomitej większości początkujących cyberpunkowych MG.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline morel

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 13, 2005, 12:08:53 pm »
hmmm jak dla mnie to ja dokladam jeszcze bondy ;)

ale to tylko dla tych ktorzy probowali kiedys bawic sie w sesje szpiegowskie w cyberze
..powiem Panstwu prywatnie ze jestem uposledzony umyslowo...

Offline Pawłow

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 13, 2005, 06:29:09 pm »
Bondy to Cyberpunk ? :shock:  :shock:  :shock:
 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
To chyba jakaś kpina?

Ja dokładam Avalon. Mozna tego filmu nie lubic i smiac sie z niego, ale uwazam ze ma cyberpunkowy klimat.
shit happens

Offline Teukros

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 14, 2005, 09:01:35 am »
Dlaczego uważasz Avalon za film cyberpunkowy ? Jakie jego cechy pozwalają zakwalifikować go do tego nurtu ?

Offline Pawłow

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 14, 2005, 08:09:12 pm »
Cytuj
Dlaczego uważasz Avalon za film cyberpunkowy ? Jakie jego cechy pozwalają zakwalifikować go do tego nurtu ?


No niech pomyślę. Akcja dzieje się w przyszłości, w zaawansowanym technologicznie społeczeństwie, w którym jednak owa technologia nie posłużyła poprawie życia przeciętnego człowieka, a raczej uzależniła go od siebie. Film posiada tez specyficzny klimat, zniszczone budynki, brud, rozpad społeczeństwa, zanik więzi międzyludzkich. Właśnie klimat jest dla mnie najważniejszym wyznacznikiem czy cos można zakwalifikować jako cyberpunk, a nie cybernetyka, siec, nowoczesna broń itp. Klimat swoistej beznadziei, kiedy wiadomo ze choćbyś nie wiem jak się starał, uważał by nie popełnić błędów, to i tak w ostatecznym rozrachunku przegrasz , nawet jeśli zdobędziesz władze, bogactwo, pozycję to zapłacisz w zamian bardzo wysoką cenę. Opowieść cyberpunkowa nigdy nie powinna konczyć się całkowity happy endem.
shit happens

Offline MAD_DOGG

Najbardziej Cyberpunkowe filmy
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 19, 2005, 08:36:38 am »
Polecam wszystkie części "MADMAX-a", taki banalny film jakim jest "WATERWORLD", klimat jaki jest w pierwszej części "THE CROW".
Jeżeli nie rozumiecie dlaczego to polecam przeczytać podręczniki kilka razy - zaznaczam PODRĘCZNIKI, a nie samą podstawkę!
Nie wiem czy mieliście przyjemność z takim równie klimatycznym filmem jakim jest "EQUILIBRIUM", bo jakby ktoś pytał to dzielnice korporacyjne właśnie tak wyglądają, natomiast przestrzeń powietrzna nad miastami to "FIFTH ELEMENT".

PROSZE O KOMENTARZE CO DO MOICH TYPÓW!!

 

anything