trawa

Autor Wątek: Anime idealne  (Przeczytany 5817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Anime idealne
« dnia: Maj 31, 2008, 12:57:17 am »
Zainspirowany pewnym filozoficznym dialogiem bohaterek Lucky Star, postanowiłem założyć temat - jak wygląda Wasze ulubione anime? To znaczy jakie motywy lubicie najbardziej, jakie gatunki i ogólnie co musi w anime być, żebyście chcieli je obejrzeć na podstawie samej recenzji?

Moje kryteria są dosyć proste:
1. Fabuła musi być tak zakręcona, żeby nie było do końca wiadomo, który odcinek jest pierwszy a który ostatni.
2. Musi być dużo moe z wielkimi... oczami.
3. Musi występować tajemnicza małomówna dziewczynka z karmazynowymi oczami i błękitnymi włosami.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline wyspa

Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2008, 01:35:01 am »
No coż jeżeli chodzi o mnie to co następuje
1. Powtórze twoje słowa Haael, Zakręcone, porąbane acz pozytywnie :D
2. Science Fiction... nie mecha itp. ale porządne prawdziwe choć porządane też groteskowe S-F :D
3. Asu charakterek u jednej z bohaterek (Asu jest dla mnei takim wyznacznikiem jako iż ją 1szą poznałem jako ten typ bohatera w Anime)

Offline Shirosama

Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2008, 08:18:04 am »
Oglądałem dużo anime i anime idealnych można powiedzieć że kilka widziałem.
Lecz teraz jest problem bo te cechy są różne. Nie ma stałych cech anime idealnego ponieważ są różne gatunki, przeznaczenia anime i jeśli teraz napiszę pewne cechy to nie znaczy że tylko te cechy to anime idealne, a anime bez tych cech już nie. Przykładowo może być coś takiego.
- Najlepiej około 26 odcinków. Co prawda 13 też może być ale wtedy może być trochę szkoda że takie krótkie.
- Bardzo bardzo ważna jest muzyka. Może być zarówno szybka jak i wolna ale musi być przyjemna do słuchania czyli taka melodyjna. Bardzo ważne są również piosenki w trakcie anime. Jeśli tylko są ładne i dobrze wkomponowane czyli w momentach przełomowych(walki itp) to jest to bardzo duży plus.
- Kreska powinna być staranna i dokładna. Nie przepadam za kreską celowo uproszczoną. Postacie nie mogą wyglądać jak z papieru. Tła też nie powinny wyglądać jak dziecięce rysunki.
- Lubię również anime gdzie jest dużo efektów wizualnych pod warunkiem że to nie 3D i nie wygląda sztucznie. Z tymi efektami musi być powiązana dobra muzyka.
- Co do fabuły to powinna być spójna, mieć sens i co bardzo ważne nie wolno przerywać jakiejś akcji ponieważ się kończy odcinek. Za pewne zauważycie że często jak jest jakaś akcja, kończy się odcinek i w następnym jest już jakby po akcji tylko potem pokazują to co było we wspomnieniach. Ja tego bardzo nienawidzę jak ci którzy to robią myślą jedno odcinkowo.
- Anime musi wywoływać emocje(te pozytywne zwłaszcza). Nie ma nic gorszego jak anime nudne, które się ogląda ale nie jest wciągające.
- Anime nie może być głupie. W tym sensie chyba nie ma anime idealnego ale wielu blisko jest do ideału lecz co bardzo ważne ta ocena zależy od tego jaki to gatunek anime. Bo jak jakieś fantasy czy horror to oczywiste że ta granica jest przesunięta.
Przykładami takich anime idealnych(lub prawie idealnych) są Shana 2( I sezon trochę mniej mnie wciągnął), Tale od Memories(praktycznie bez wad), Ghost Hunt(Ghost Hound się do tego nie umywa),

Offline Hamtaro666

Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2008, 08:57:58 am »
Dla mnie idealne anime to takie, którego bohaterami są jakieś sympatyczne zwierzaczki - najlepiej chomiki, które pod nieobecnośc swych właścicieli - najlepiej uroczych dziewczynek w wieku szkolnym, prowadzą sekretne drugie życie i przeżywają różne przygody. Oczywiście musi być też wątek miłosny - coś w stylu: ona kocha jego, lecz on zdaje się tego nie dostrzegać, sama natomiast odrzuca zaloty innych i jest przez to bardzo nieszczęśliwa, a on oczywiście tego nie trybi i się ciągle śmieje jako ten anfan do sera...

Offline Shirosama

Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2008, 10:36:57 am »
Aha to rozumiem że Hamtaro w sam raz dla ciebie.

Offline steelie

Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2008, 04:33:42 pm »
Złożone, ciekawe postacie, jak najmniej moe i biszy oraz zero angstowatych nastolatków. Jeśli te warunki zostaną spełnione anime powinno być co najmniej warte przyjrzenia się, bez względu na konwencję. Wyjątkiem są parodie, w których moe, bisze i angst mogą być rozdawane w paczkach, byle tylko się z nich śmiano.

Offline Hollow

Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2008, 05:12:34 pm »
Ciekawa fabuła i postacie, trochę akcji, mroczne klimaty. To wszystko mieszamy i wychodzi moje ulubione anime: Ergo Proxy

Offline Niuniek

Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2008, 05:30:18 pm »
Dużo śmiechu lub bardzo dobra fabuła czy akcja. Wtedy przyjemnie się ogląda, a przecież o to chodzi.

Taka Azumanga, czy NGE. Dużo animców nie widizałem, ale LS jak narazie też jest fajny. Potem zerknę co mam dalej i co trzyma się tych kategorii.  :D

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2008, 06:09:26 pm »
Anime idealne coś wnosi w moje życie. Przede wszystkim ma fabułę albo dobrze skonstruowany świat czy postacie, które obowiązkowo mają mózg i potrafią go używać. Idealne anime spełnia te trzy kryteria i nie jest ważne czy to komedia, dramat, akcja czy nastrojówka. I tak na przykład mamy OAVkę Kenshina obok Ourana, Seirei no Moribito czy Mushishi obok Bebopa. Obejrzę wszystko z dobrą fabułą, nawet jeśli będą moe i majtki, albo będzie to rysowane w stylu Akagiego. Kreska jest na ostatnim miejscu kryterium oceniania.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Shirosama

Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 01, 2008, 08:13:45 am »
U mnie kreska jest ważna bo brzydactwa nie będę oglądać(chyba że styl mi się podoba).
Anime idealne mogło być również romansem z jednym chłopakiem i jedną dziewczyną lub ewentualnie dwiema dziewczynami o niego rywalizującymi pod warunkiem że by było takie jak rzeczywistość. Oczekuję że zarówno chłopak będzie się normalnie zachowywał(czyli inteligentnie) jak i te dziewczyny.
Takie romanse jeśli w ogóle są to jest to rzadkość.

Offline Hamtaro666

Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2008, 10:23:21 am »
pod warunkiem że by było takie jak rzeczywistość. Oczekuję że zarówno chłopak będzie się normalnie zachowywał(czyli inteligentnie) jak i te dziewczyny.

Byłeś anfan kiedyś zakochany w ogóle?

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 01, 2008, 11:06:42 am »
pod warunkiem że by było takie jak rzeczywistość. Oczekuję że zarówno chłopak będzie się normalnie zachowywał(czyli inteligentnie) jak i te dziewczyny.

Byłeś anfan kiedyś zakochany w ogóle?
PWND :)

Jedne z inteligentniejszych zachowań między dziewczyną a chłopakiem można uświadczyć w FMP. W realu ludzie mają skłonność do łączenia innych w pary na podstawie wątłych poszlak (inaczej mówiąc, inni znacznie szybciej zauważają, że delikwenci są w sobie zakochani, niż sami zainteresowani). Tak właśnie było w FMP. No i przede wszystkim Sagara i Chidori nie zaprzeczali publicznie swoim uczuciom, jak bez przymierzania informacji, że mają dżumę.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 01, 2008, 12:10:17 pm »
Nie róbcie z tego tematu o czyimś postrzeganiu rzeczywistości ;)

Ja nie potrafię opisać idealnego anime - za dużo rzeczy wpływa na moje lubienie/nie lubienie i są na dodatek zbyt ulotne, często postrzegane intuicyjnie.

Offline wyspa

Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2008, 01:00:30 pm »
Cóż Wilku dobre słowa bo np ja też lubie bardzo dużo naprawdę różnych Anime. Np te 3 punkty dałem bardziej z przykładów Anime które własnie za idealne Dla mnie uwarzam... Mowa o FLCl i The Melancholy of Haruhi Suzumiya, szczerze te 2 tytuły to strzał w 10 jeżeli chodzi o mój ulubiony typ humoru... sposób w jaki mają zakręconą fabułe itp... No to moge nazwac moimi prywatnymi ideałami ;)

Offline obik

Odp: Anime idealne
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2008, 02:27:03 pm »
wedlug mnie nie ma anime idealnego sa tylko + i -
reszta tylko zalezy od czyjegos gustu.