trawa

Autor Wątek: 80's & 90's pop  (Przeczytany 4211 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
80's & 90's pop
« dnia: Czerwiec 08, 2008, 10:03:53 pm »
New Kids On The Block, Dr Alban - z trwogą w głosie wymieniamy po kilku głębszych artystów, którymi jaraliśmy się w dzieciństwie. Postacie z okładek Popcornu i Bravo będące synonimem obciachu. Czy aby na pewno?

Step by step, No coke - przyznam, że gdybym był na dobrym djskim secie i ktoś wplótłby tam te kawałki, to bujałbym się radośnie.

Wiadomo, że w popie lat 80' i 90' jest mnóstwo chłamu. Podejdźmy do tematu bez uprzedzeń, oddzielmy ziarna od plewów i wyłówmy perełki.

PS. Proszę oszczędzić mi Kapitana Dżeka, bo doprowadza do palpitacji serca.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2008, 10:05:33 pm wysłana przez Musley »

Offline madulka

Odp: 80's & 90's pop
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2008, 10:15:17 pm »
Ja z Albana pamietam najbardziej to: Za mlodu mialam kasete i zasypialam przy niej, jego muzyka wydawala mi sie wtedy bardzo psychodeliczna :D

Offline wilk

Odp: 80's & 90's pop
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2008, 02:18:10 pm »
Hm mi się zawsze wydawało, że Dr Alban to dance, a jeszcze ściślej Eurodance.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Eurodance

Zresztą mniejsza o szufladki. Dr Alban, Mili Vanili, 2 Unlimited, Snap, Technotronic itp. to moje dzieciństwo. Bardzo miło wspominam tę muzykę i zawsze jak przyniosę na imprezę jakaś składankę w tym stylu połączoną z Georgem Michaelem i Madonną to wszyscy bawią się doskonale.  :D


Offline zyon

Odp: 80's & 90's pop
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2008, 05:33:34 pm »
jeżeli chodzi o lata 80/90 to oprócz majkela jest tylko jeden zespół, jeden kawałek i dwa slowa, które spędzały mi sen z powiek w upalne sierpniowe noce....PUSH IT!!!

http://pl.youtube.com/watch?v=BCV5yGKWjv4



You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: 80's & 90's pop
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2008, 07:11:51 pm »
zyon - genialny klip  :eek:

Z mojej strony proponuję cant't touch this  :idea:

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: 80's & 90's pop
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2008, 05:53:06 pm »
Na pop i inne lekkie muzy lat 90. juz sie nie zalapalem. Za to do dzis z rozkosza slucham wykonawcow, ktorzy podbili moje serce w latach 80. Jestem niewolnikiem grup Visage, Ultravox oraz solowych dokonań Midge'a Ure'a i Johna Foxxa (takze z lat pozniejszych, bo panowie nagrywaja do dzis. Płyty Foxxa z lat 90. i "dwutysięcznych" polecam przede wszystkim). Lubie cieszyc uszy płytami Talk Talk. Podobnie Yello (bezkrytycznie wciagam cala dyskografie). Na półkach mam wszystko, co nagrało Depeche Mode, łacznie z solowymi płytami i projektem Recoil.

Bez większych napiec emocjonalnych lubie posłuchać OMD, Camouflage, Yazoo, Madonny, Level 42 i paru innych wykonawcow, ktorzy wiedzieli, jak sie robi dobry pop.

Offline wilk

Odp: 80's & 90's pop
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2008, 09:39:55 pm »
O tak "Fade to grey" i np. "Life's what you make it" to nieśmiertelne klasyki. Kawał dobrej muzyki.

A pamięta ktoś np to? - http://pl.youtube.com/watch?v=p_3g_yf1vzI Hicior!  :D

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Odp: 80's & 90's pop
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2008, 10:37:42 pm »
Z "ufryzowanych" to chyba jednak wole Dead Or Alive. :)

Offline b_sk

Odp: 80's & 90's pop
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 11, 2008, 11:14:03 am »
PS. Proszę oszczędzić mi Kapitana Dżeka, bo doprowadza do palpitacji serca.
Kasetę Kapitana Dżeka ostatnio od kumpla dostałem, a ponieważ w samochodzie mam jeszcze stare radio na kasetki to zdarza mi się słuchać z wypiekami na twarzy.

Poza tym przydałoby się lepsze zdefiniowanie tematu bo pop lat 80tych to jest też na ten przykład to: http://pl.youtube.com/watch?v=ts9r0QHuFHw
Ograniczamy się do bywalców Bravo, do hitów tamtych lat? Do dance'u i eurodance'u?
Nażarte komunistyczną truflą dzikie świnie zdradziecko ryją zdrową tkankę polskiej racji stanu

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Odp: 80's & 90's pop
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2008, 11:49:14 am »
W sumie to nie wiem.

Niech będą to utwory które uznasz za dobre. :eek:

 

anything