trawa

Autor Wątek: Vampire Knight i przyjaciele  (Przeczytany 2770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Miranda

Vampire Knight i przyjaciele
« dnia: Czerwiec 09, 2008, 07:05:39 pm »
Chciałam powiedzieć, że to anime zasługuje na osobny temat, ale to byłaby przesada :p Więc użyję go jako pretekst do obgadywania wampirzych anime ogółem.

Noli poruszył intrygującą mnie kwestię, przy okazji opisywania 9 epa VK na AnimeChronicle. Noli, pozwolę sobie przytoczyć kawałek Twojej wypowiedzi :)

Cytat: Noli na AC
Od pewnego czasu zastanawiam się nad pewną niekonsekwencją wśród tego co robią autorzy z wampirami. Chodzi mi o ową "czystość" krwi. Wiemy, że wampiry należące do Nocnej klasy są uważane za "czystej krwi" To znaczy, że pochodzą z szlachetnych wampirzych rodzin. Ale z drugiej strony to tylko o Kaname mówi się "prawdziwy wampir czystej krwi".
Zapewne ma to związek z pochodzeniem wampirów. Wampiry, które powstaję z ukąszenia człowieka przez wampira to te o najniższym stanie. Wampiry szlachetnej krwi to zapewne potomkowie szlachetnych rodzin wampirów które wiązały się z ludźmi (innego rozwiązania nie potrafię sobie wyobrazić). Wampir czystej krwi (Kaname)to taki który zrodził się ze związku dwóch wampirów?

Wg mojego zrozumienia to: Kaname jest czystej krwi, natomiast wszyscy pozostali członkowie Nocnej Klasy byli kiedyś ludźmi, którzy juz jako wampiry uczęszczają do Akademii żeby nie przemienić się w Level E. I teraz zaczynają się schody :P Po pierwsze, jak słusznie zauważyłeś Noli, jak "powstał" Kaname? Ostatnio przeprowadziłam krótką dyskusję na temat wampirów ogółem z Szyszką (po obejrzeniu 3 epów pod rząd xD) i doszłyśmy do wniosku, że właściwie nigdzie (filmy, książki etc) nie jest wyjaśnione skąd biorą się te "właściwe", pureblood wampiry. Za to w większości powtarza się motyw, że wampiry nie mogą mieć dzieci (mały wyjątek to film Van Helsing, gdzie Dracula sobie "hoduje" małe wampirki). Dwa - wampiry podobno się nie starzeją, pozostają młodzi i piękni. Ale Zero się zmienił, uczniowie Nocnej Klasy też (w odcinku o przeszłości widzimy ich dużo młodszych). I co z tym fantem zrobić?
Zapraszam do dyskusji :)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Vampire Knight i przyjaciele
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2008, 07:15:13 pm »
Mnie ciekawi tylko fakt, że ludzie przemienieni w wampiry są traktowanie jak śmiecie, a tak przecież uczniowie z nocnej klasy traktują Zero. Są hipokrytami czy może jednak ich pochodzenie jest inne?

Offline Bere

Odp: Vampire Knight i przyjaciele
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2008, 08:31:57 pm »
A mnie ciekawi jak bardzo wąpierze są jajoi.
Ale jak ten dziadu w 8 epie chciał Kaname cusik wyssać to chyba trochę bardzo...  :eek:

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Vampire Knight i przyjaciele
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2008, 08:42:59 pm »
Zazwyczaj wąpierze nie mogą być jaoi itp z przyczyn, hmm, technicznych :)

W każdym razie ja kopnąłem w kąt WK na jakiś czas. Jak będę nudził się jak mops, to do tego wrócę.

Offline Shirosama

Odp: Vampire Knight i przyjaciele
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 01, 2010, 09:39:36 pm »
Vampire Knight to jedno z najlepszych anime co oglądałem, a na pewno ścisła czołówka najpiękniejszych wizualnie.

Ogólnie nie widziałem innego anime o wampirach gdzie tak bosko było by pokazane picie krwi.
Spoiler: pokaż
Picie krwi ślicznej dziewicy. Coś wspaniałego.


Główna bohaterka czyli Yuuki była cudna. To anime jest takim oderwaniem się od przeciętnych lub brzydkich wizualnie produkcji.

Niby przeznaczone głównie dla dziewczyn, ale jednak temat wampirów jest jednym z moich ulubionych, a zresztą wiele anime dla dziewczyn bardzo mi się podoba pod warunkiem, że nie opowiada o miłości męsko-męskiej i nie jest zbyt głupie, ma bardzo mało lub brak głupiego Super Deformed.

I sezon był genialny podobnie jak II. Oczywiście to wszystko głównie z powodu Yuuki. Były nawet sceny w  I sezonie, które potrafiły przestraszyć co uważam za duży plus.

W II sezonie się wszystko wyjaśnia choć samo zakończenie trochę mnie zawiodło.
Za to anime ma cudowną muzykę w tym OP/ED.

Oceniam I sezon 8.5/10, a II sezon 9/10.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2010, 09:44:15 pm wysłana przez anfan »

 

anything