trawa

Autor Wątek: Rebuild of Evangelion  (Przeczytany 105167 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 16, 2012, 04:01:42 pm »
Aż już sam nie wiem co myśleć. :P
Ale wygląda że forum może dostać bumpa. :D I na to liczę.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Fillo

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 16, 2012, 08:10:12 pm »
Bardzo bym chciał by forum dostało kopa, zwłaszcza że od czasu kiedy się tu ostatn raz udzielałem zostałem studentem japonstyki i siłą rzeczy rozumiem nieco więcej:)
Próbując więc reanimacji : Jo - Ha - Kyuu a Evangelion na podstawie wykładu o tej zasadzie w teatrze No aktora shite Matsuiego Akiry
Jo - oznacza dosłownei rozpoczęcie, według mistrza Matsuiego oznacza również okres kiedy jako uczniowie zachowujemy tradycję. Pierwsza część RoE pokrywa się poza szczegółami treściowo z serią .
Ha - oznacza dosłownie łamanie, niszczenie, według Matsuiego oznacza okres kiedy uczeń zrywa z tradycją i wprowadza  nowości. Różnice między drugą częścia a serią są znaczniejsze i rosną wraz z rozwojem akcji - w No część Ha ma własne 3 części Jo-Ha-Kyuu więc i to się zgadza .
Kyuu - oznacza gwałtowne przyśpieszenei, uczeń odnajdujde tutaj wartość tradycji i powraca do niej wzbogacając o własne osiągnięcia.  druga część RoE pozostawiła nas na takim gruncie, że wydarzenia nie mogą już nijak pójść torem zupełnie zgodnym z serią, nie zamykając równocześnie większości wątków oryginału - tak osobistych historii bohaterów jak i HCP, Impactów a nawet ataków Aniołów.
Podsumowując, mimo iż patrząć na porównanie scen z serii można dostać dreszczy w chwili obecnej nie można rozstrzygnąć co wiele elementów oznacza.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2012, 09:15:27 pm wysłana przez Fillo »

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 19, 2013, 02:08:32 pm »
http://kotaku.com/5961064/watch-the-opening-minutes-of-evangelion-30-right-here




Ktoś skomentuje? Ja emanuję entuzjazmem i czekam na dvd release.
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 19, 2013, 05:00:31 pm »
To jest trailer - w filmie tego nie ma. A film widziałem i imo to jakaś pomyłka.

Offline Fillo

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 20, 2013, 10:53:08 pm »
Czemuż to pomyłka?

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #170 dnia: Marzec 20, 2013, 11:13:01 pm »
Ale Asuka-pirat ładnie wygląda - pasuje jej ta opaska. :P
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline CoraX

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #171 dnia: Marzec 21, 2013, 12:14:56 am »
To jest trailer - w filmie tego nie ma. A film widziałem i imo to jakaś pomyłka.
Jest ten fragment na początku filmu na bank. Też oglądałem i przychylam się do zdania Wilka, film nie powinien się ukazać. Wszystkie moje wspomnienia związane z End of Evangelion i serii zostały spaczone.

Offline Frey Ikari

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #172 dnia: Maj 16, 2013, 07:26:27 pm »
No nie da się ukryć ze filmowy Evangelion nie za wiele ma wspólnego z odcinkowym. osobiście sam nie wiem co na ten temat myśleć, jedyne co przychodzi mi do głowy to ze filmowy evangelion jest zwyczajnie tylko osadzony w tym świecie ale nie jest rozwinięciem albo troszkę innym streszczeniem. Jedno jest pewne filmy są efektowne i gdybym nie znał serialowego evangeliona byłbym zachwycony jak nie wiem co. Osobiście najbardziej nie chwycił mi motyw "klątwy evangeliona", ze niby powstrzymuje starzenie?

Offline Kaworu Nagisa

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 545
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mistrz Rozpierduchy
Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 30, 2016, 10:50:58 pm »
Siemanko bo wieloletniej przerwie znów się tu pojawiam.


Uwaga spoiler


Po obejrzeniu Rebuild of evangelion drugi raz doszedłem do kilku wniosków.


1. Akcja Rebuild of Evangelion dzieje się po filmie End of Evangelion. Wskazują na to wraki seryjnych evangelionów jak i czerwona woda.





2. Mała edycja bo zaliczyłem skuche :razz:  Shinji z Rebuilda 1 i2 to nie ten sam co z 3. Mimo iż ma jego wspomnienia. Mamy wizje świata jak po End of Evangelion. Ale zakończenie 2.22 nie wskazuje by Shinji był za nie odpowiedzialny. Fakt iż wszyscy oskarżają go świadczy o tym, że wydarzenia po 2.22 potoczyły się inaczej niż w end of evangelion. W siedzibie NERVu mamy stary symbol mimo iż poprzednio był pokazywany nowy. Są ślady walk, użycia seryjnych Evangelionów które w czołówce niszczą wszystko, a na dnie geofrontu są ich wraki.
Dla mnie ten Shinji z kosmou jest tym z End of Evangelionz wspominaniami tego z Rebuilda. Prawdopodobie jego marzeniem było by wszystko potoczyło się inaczej.
Nie chciał śmierci Tojiego to ten nie został pilotem. Chciał by Ayanami miała emocje i je miała. Nie wiemy co się stało z Evą 01 z 2.22, ale wiemy, że na końcu End of EVangelion jednosta 01 pozostaje w kosmosie. A Shinji z końcówki leżący z Asuką to ten z 1 i 2 rebuilda.


Mam nadzieję, że moje wątpliwości rozwieje część 3.0 + 1.0. Chociaż numer tytułu wskazuje na kolejne zapętlenie historii.

2.1. Ogólnie postacie z Rebuilda są przeciwieństwami psychicznymi tych z odcinkowej wersji i end of evangelion.
A Rei jest bardziej ludzka


3. Na księżycu jest krwawy ślad po tym jak Lilith/Rei odpada głowa.





4. Kaworu jako jedyny wydaje się mieć wspomnienia z przed poprzedniego dopełnienia i życzenia Shinjiego by wszystko potoczyło się inaczej.





Co sądzicie o tej teorii?


ps.
5. Najlepszy wariant nowego świata mamy w tomie 14 oraz w odcinku 26.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2016, 05:44:49 pm wysłana przez Kaworu Nagisa »
Zło do triumfu potrzebuje tylko tego by dobrzy ludzie nic nie robili.

Offline Faith

Odp: Rebuild of Evangelion
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 12, 2021, 10:43:22 am »
Wlasnie, zabieram sie za ogladanie nowego 3ciego odcinka Rebuilda. Az dziw ze udalo mi sie odzyskac konto na ktorym siedzialem za dzieciaka :) Pozdrowienia dla Dreadorusa Maximusa, wiecie co sie z nim stalo? Ostatnie logowanie 10 lat temu.
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]