trawa

Autor Wątek: Dziadek Leon  (Przeczytany 9284 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline konradkonrad

Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 15, 2008, 05:50:20 pm »
U mnie raczej nisko niestety. Jak na poziom obrzydliwości i demaskatorskich ambicji komiks zaskakująco letni w odbiorze. We mnie wywołał wzruszenie ramion.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2008, 12:00:40 pm »
Pamiętaj, że De Crecy i Homet nie skończyli jeszcze - o ile się nie mylę poznaliśmy dopiero pierwszą cześć trylogii (jeśli się mylę, proszę mnie poprawić). Kto wie, co autorzy nam zafundują.

To prawda. Jednak ciekawe, czy od samego początku planowali trylogię, czy też pomysł na kontynuację pojawił się później.

Ja jestem strasznie ukontentowany tym komiksem, kupuje taką konwencją

Szanuję to, chociaż nie do końca rozumiem...
Niemniej to miłe, że czasami możemy do siebie pomachać z naszych wcale nie tak odległych planet. :)

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2008, 06:45:33 pm »
Ohydny ten komiks i wciągający zarazem :) Na pewno warto przeczytać, ale kolejnych komiksów w tym stylu chyba raczej bym nie kupił

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 30, 2008, 09:48:12 am »
W konsekwencji brzydota graficznego stylu de Crecy’ego staje się głównym bohaterem komiksu.


Dziwne. A dla mnie "Leon La Came" ma najpiekniejszy styl graficzny jaki widzialem nad Wisla od czasu "Quatre?".
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2008, 11:09:43 am »
Dziwne. A dla mnie "Leon La Came" ma najpiekniejszy styl graficzny jaki widzialem nad Wisla od czasu "Quatre?".
Dziwny jest ten świat. Co tam jeszcze słychać na antypodach postrzegania piękna?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 30, 2008, 04:38:19 pm »
Dziwny jest ten świat. Co tam jeszcze słychać na antypodach postrzegania piękna?

Doslownie w tej chwili - Morbid Angel w remixach Laibacha. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline yurek1

Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 30, 2008, 08:58:11 pm »
Doslownie w tej chwili - Morbid Angel w remixach Laibacha. :)

oooooooooo, jak ja tego dawno nie słuchałem. i zgadzam się - to piękna płytka, krótka, ale piękna. :)
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2009, 01:42:25 pm »
może czytał już ktoś drugą część i chciałby podzielić się wrażeniami tudzież refleksjami po lekturze ?

Offline kas1

Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2009, 02:18:11 pm »
Duże zaskoczenie in plus. Drugi tom zbiorczy w moim odczuciu jest jeszcze lepszy od pierwszego.Historia całkowicie mnie pochłonęła.  Przeczytałem 200 stron bez żadnej przerwy. Jest kilka bardzo fajnych patentów np. wzór na rzeczywistą wartość pieniądza.

ramirez82

  • Gość
Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2009, 09:57:59 pm »
O tak, hitoria pobiegła w niespodziewanym kierunku. Cholernie przygnębiający, cholernie mocny i cholernie dobry komiks.

Zakończenie jak dla mnie bajera!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2009, 10:01:48 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline wilk

Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 29, 2009, 07:56:30 am »
Dwójka ma inny klimat niż jedynka. To wciąż bardzo dobry komiks ale tym razem, jak napisał ramirez, jest przygnębiający, wręcz dołujący i ma zdecydowanie mniej zabawnych momentów.

Wolałem jednak klimat pierwszej części, przy której prawie non stop zwijałem się ze śmiechu.

Dla mnie tekstem numerem 1 jest "A od kiedy łysi wydają rozkazy?". Oczywiście w odpowiednim kontekście. Kto czytał ten wie. :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Dziadek Leon
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 15, 2009, 08:43:11 pm »
No i proszę, jaka niespodzianka!... Drugi i trzeci tom "Dziadka Leona" naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyły. Opowieść stała się bardziej złożona i niejednoznaczna, jest w niej więcej miejsca dla człowieka. Sporo tu psychologii, bezpretensjonalnego humoru (Adrienne i jej trzej bezrobotni rządzą!) i fabularnych zawirowań. Trzeci tom zaskakuje również konstrukcyjnie – szybką narracją, eliptycznością, zmianą perspektywy postrzegania zdarzeń. Świetny jest finał.
No nigdy bym nie przypuszczał... :eek: