trawa

Autor Wątek: Swiat nowej karcianki.  (Przeczytany 2002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patyczak

Swiat nowej karcianki.
« dnia: Czerwiec 22, 2008, 04:43:00 pm »
Witam. Polskich  kolekcjonerskich gier karcianych rynku jest jak na lekarstwo. A jeżeli jakaś się ukarze to zaraz słuch po niej ginie. Sytuacja ta jest niestety swoistą klątwą. Polskie wydawnictwa nie wiedzą jak trafić w gusta graczy. Popełniają szereg błędów do których można zaliczyć: mierną jakość ilustracji, słaby marketing, niedopracowane zasady itp. Już wkrótce sytuacja ta się zmieni. Wraz ze znajomym mamy zamiar otworzyć wydawnictwo którego celem będzie wydanie kolekcjonerskiej gry karcianej oraz propagowanie tego hobby. Gra ujrzy światło dzienne już w grudniu. Chcemy by gracze również mieli jakiś wpływ na BASTION (robocza nazwa gry), dla tego zapraszam do rozmowy na temat świata w którym gra miałaby się rozgrywać. Mamy koncept na dwa:
1)   Dark fantasy- świat wzorowany na Warhammerze z domieszką baśni. Strony konfliktu to:
- Imperium- Typowe królestwo fantasy z zakutymi w zbroje rycerzami, pięknymi królewnami i przewrotnymi politykami.
- Leśne plemiona- frakcja której protoplastami są elfy. Dzicy ludzie żyjący zgodnie z prawami natury- doskonali łucznicy i magowie.
- Barbarzyńcy- Ludzie z gór dla których najważniejsza jest walka. Wzorowani na krasnoludach i wikingach.
-Przeklęci- nieumarli, którzy są zmuszeni pić ludzką krew by przeżyć.
-Lodowe królestwo- bezduszne istoty (ludzmi nazwać ich nie można), wyprani z emocji. Służą Królowej Śniegu
2) Drugi koncept świata to kraina wzorowana na mitologicznej Grecji. Estetyką i klimatem zbliżone do: filmu 300 i serii gier God of War. Frakcji również 5 (Sparta, Troja, Ateny, Milet, Olimp). Akcja gry osadzona jest w alternatywnym średniowieczu (a nie w starożytności) pełnym mistyki, wojen, cierpienia i mitologicznych potworów. Cała Grecja została odizolowana przez Bogów wieki temu, a pięć największych polis podporządkowało sobie mniejsze tworząc niewielkie państwa walczące między sobą.   
Który ze światów najbardziej by Wam, graczom odpowiadał? Może macie inne propozycje? Może również ciekawym pomysłem byłoby wykupienie licencji na jakiś ciekawie wykreowany świat któregoś z rodzimych pisarzy (jeżeli tak to jaki)?