Autor Wątek: KEY - Air, Kanon, Clannad  (Przeczytany 26854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deedlith_Anthy

KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 24, 2008, 06:58:50 pm »
Spoiler: pokaż
No tak, ale ja nie mówie, o kobiecie jadącej autem. Ta była starszą dziewczyną, w której mały Yuuichi sie kochał, a do której Makoto starała sie upodobnić w swojej ludzkiej formie(aby Yuuichi ją polubił-właściwie, żeby zastąpić tamtą w jego serduszku). Było gdzieś powiedziane, że lisy mogą sie zreinkarnować i znowu odbyć przygodę z ludźmi. Biorąc pod uwagę, że po coś nam pokazali tego lisa, to pewnie Makoto sie zreinkarnowała.
Gdyby to było złe przypuszczenie, Key pewnie gdzieś by wyraziło sie na ten temat-tak jak co do dzieci na plaży i ostatnich słowach Air ;)
Zresztą wiadomo, że po to dali, żeby fanom lisicy nie było smutno-biorąc pod uwagę, że w seriach KEY każda napotkana postać okazuje sie być kluczowa dla fabuły(jak choćby "pani kupująca chleb" i muzyk w CLANNAD), to nie trudno zgadnąć, że fani uznają "ZOMG!11 To Makoto-chan! Hurra! :D". No i ten lis przy drzewie nie wyglądał mi na ducha ;)

Dziękuje Wilkowi Stepowemu, że zrobił z offa temat, ze mną jako założycielką. Myślałam nawet o tym, ale nie wiedziałam, czy to ma sens.
I bardzo przepraszam za kłopot  :oops:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2008, 07:16:58 pm wysłana przez Deedlith_Anthy »
"Wiele można powiedzieć o nieskończonym miłosierdziu Boga, ale jak przyjdzie co do czego,
to przytomny aptekarz jest więcej wart."

Offline maszkov

Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 24, 2008, 09:00:13 pm »
ja tam wole jednak clannada...choc film wedlug mnie byl kijowy...




I na ch*j się gapisz...

Offline Shirosama

Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2008, 06:53:21 am »
Deedlith_Anthy nie masz racji
Spoiler: pokaż
bo to jednak był tylko lis który się w dziewczynkę nie zamieni. Zamienił się tylko raz poświęcając siebie więc nawet jeśli tak sobie na pocieszenie pokazali lisa na samym końcu no i tak już tej dziewczynki nie będzie.
Dlatego nie mam wątpliwości że skończyło się dramatycznie, a takie pocieszenie w postaci wizerunku lisa nic nie znaczy na samym końcu.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2008, 07:00:40 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 25, 2008, 07:04:14 am »
Ukrywajcie spoilery, szczególnie w tak ogólnym temacie. I piszcie jakiego anime to się tyczy, bo ja np. widziałem tylko Clannada i się totalnie gubię :)

A Clannad fajny był - spokojny, komediowy, nie było za dużo dramatyzmu - i dobrze - raczej optymistyczna seria. Patrząc po screenach Kanon jest bardzo podobny, ale są jakieś drobne różnice w designie, które mnie od Kanona odpychają. Coś w proporcjach twarzy strasznie mi nie pasuje - totalnie subiektywne odczucie, ale przez to nie mogę Kanona ruszyć.

A z tego co dowiedziałem się o Air to na pewno go nie oglądnę - zbyt smutny się wydaje.

Offline Shirosama

Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 25, 2008, 09:06:06 am »
Oglądaj, ale Kanon 2006 a nie tego starszego chociaż ten starszy graficznie bardziej podobny do gry.
KEY ma tylko 3 anime więc jeśli ktoś oglądał jedno z nich to pozostałe też musi obejrzeć.
Kreska jest praktycznie taka sama w tych anime chociaż oczywiście najdokładniejsza w Clannadzie.
Za to tła są najlepsze i najpiękniejsze w Kanonie.

Offline Konował

Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2008, 09:28:03 am »
Czemu Air wydaje się za smutny ?


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 25, 2008, 09:39:20 am »
Jak czytałem interpretacje zakończenia to wydaje się zdecydowanie smutny. W ogóle wydźwięk całego anime nie jest optymistyczny. Możesz go odnieść do Clannada, którego oglądałem i porównać, bym miał jakieś odniesienie.

Offline Shirosama

Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 25, 2008, 09:55:59 am »
Więc tak.
1. Najsmutniejszy Air. Wilku lecz Air jest bardzo optymistyczny jeśli chodzie o dwie dziewczyny.
2. Potem Kanon.
3. Clannad praktycznie w ogóle nie wzruszający mimo jakichś sztucznych łez.
Film również nie jest wzruszający wbrew temu co mówią inni.
Może II sezon Clannad będzie smutny. Tak przynajmniej czytałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2008, 09:57:40 am wysłana przez anfan »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:12:23 am »
No więc ja nie chcę niczego wzruszającego - przynajmniej nie w KEYowym wydaniu. Dlatego Clannad mi pasuje, bo tam nie próbowano mi serwować niczego w tym guście (no poza tą "walizką" i ogólnie tą niedoszłą skrzypaczką).

Dlatego zostanę przy Clannadzie i resztę sobie daruje. To po prostu nie dla mnie i tyle.

Offline Shirosama

Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:15:52 am »
Dlatego zostanę przy Clannadzie i resztę sobie daruje. To po prostu nie dla mnie i tyle.
Nawet tak nie mów. W czym ci przeszkadza że chwilami jest coś smutnego ?
Poza tym wszystkie z tych anime są optymistyczne. Nawet jeśli dzieje się coś smutnego to i tak jest optymistyczne.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:28:34 am »
W czym ci przeszkadza że chwilami jest coś smutnego ?

W tym, że jest smutno.

Offline Shirosama

Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 25, 2008, 11:36:49 am »
Czyli z góry odrzucasz wiele anime bo są chwilami smutne ?
To jest conajmniej dziwne.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 25, 2008, 11:40:44 am »
Nie słucham disco polo, nie pijam kawy, nie oglądam brazylijskich telenoweli, nie lubię tsundere wrzeszczących "idiota!", nie lubię smutnych filmów/anime.

Co widzisz w tym dziwnego? Gusta i tyle. Ale chyba nie będziemy tu dyskutować o tym co lubię, co nie, i dlaczego. Wróćmy do rozmowy o produkcjach spod znaku KEY.

Offline wyspa

Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:55:59 pm »
nie lubię tsundere wrzeszczących "idiota!"

Co widzisz w tym dziwnego? Gusta i tyle. Ale chyba nie będziemy tu dyskutować o tym co lubię, co nie, i dlaczego. Wróćmy do rozmowy o produkcjach spod znaku KEY.
WRONG!

A na serio to zgadzam się z Wilkiem... w jednej kwestii, każde z tych anime prezentuje nieco inne podejście do tego samego tematu i tak naprawdę IMO każde jest tak samo dobre tylko w zależności od preferowanego stosunku magii/realności czy humoru/smutku każdemu najbardziej będzie się podobało jedno z nich ;). Zresztą gdyby w każdym ten poziom wyrównać to byłyby praktycznie identyczne :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2008, 12:57:31 pm wysłana przez wyspa »

Offline Shirosama

Odp: KEY - Air, Kanon, Clannad
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 25, 2008, 01:53:21 pm »
Nie słucham disco polo, nie pijam kawy, nie oglądam brazylijskich telenoweli, nie lubię tsundere wrzeszczących "idiota!",
. Wróćmy do rozmowy o produkcjach spod znaku KEY.
Tsundere mogą być fajne jeśli nie wrzeszczą"idiota" itp.
Prawdę mówiąc KEY ma tylko 3 anime co jest bardzo mało i to tak samo jak chyba Type Moon.
Trochę szkoda że tak spartolili Clannada. Dla mnie nie miał tego klimatu co pozostałe i w kwestii muzyki też był dużo gorszy.