Autor Wątek: FAQ 2.2  (Przeczytany 176862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PaulShin

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1545 dnia: Lipiec 12, 2008, 02:24:28 pm »
No to świetnie. "Przynajmniej" moje smoke launchery czynią pojazdy niezniszczalnymi... Bleh. Zapis o zasadach z codexu będących ważniejszymi od tych z USR jest bezsensu kiedy ponad połowa codexów jest z poprzedniej edycji...

Offline sHEPT

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1546 dnia: Lipiec 12, 2008, 02:55:48 pm »
Tak po prawdzie to wszystko co ma zasadę scout lub infiltracja może wychodzić z flank, bo to wychodzenie to kwestia nowych rezerw i zawierającej się w nich zasady outflank a nie nowych czy starych zasad infiltracji czy scouta. Więc niezależnie czy masz w kodeksie opisaną jedną z tych zasad czy, masz odniesienie do USR w RB to i tak z flank możesz wychodzić :)
7" cali to ja się ruszam z kolegami
8" jak szanuje przeciwka
9" jak dopuszczam się świadomego wała
6" jak przeciwnik za bardzo spina poślady

Bo geny dzielą się na szybkie i martwe.

Offline PaulShin

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1547 dnia: Lipiec 12, 2008, 02:57:41 pm »
Na pewno? :D
Mógłby ktoś to jeszcze potwierdzić? :p Dzięki za iskierkę nadziei sHEPT. ;)

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1548 dnia: Lipiec 12, 2008, 07:09:14 pm »
Na pewno? :D
Mógłby ktoś to jeszcze potwierdzić? :p Dzięki za iskierkę nadziei sHEPT. ;)

Tak. Sam opis tego manewru nie jest w zasadzie Infiltracja ani scout, a tylko mówi o jednostkach ktore infiltracje i scouta mają.

Zresztą z tymi USRami to nie jest jakiś pogrom. Większość codexów nie są opisane, a i faqi mówią o tych które trza brać z rulebooka. MSZ nie jest tak źle.

Szkoda tych updetowanych reference sheetów na tyle rulebooka, które uparcie twierdzą że mój Assault Cannon ma Heavy 3, z drugiej strony updetowany assault cannon jest w rulebooku,. Tak trudno było to poprawić? ;-)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2008, 07:14:39 pm wysłana przez Inkq »

Offline azrael88

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 443
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • vel Morgan Bernhardt
Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1549 dnia: Lipiec 12, 2008, 07:29:23 pm »
Cytuj

Szkoda tych updetowanych reference sheetów na tyle rulebooka, które uparcie twierdzą że mój Assault Cannon ma Heavy 3, z drugiej strony updetowany assault cannon jest w rulebooku,. Tak trudno było to poprawić? ;-)

Inkq: wiadomo nie od dziś że GW celowo zostawia takie babole w trosce o graczy, by ci mogli potem prowadzić ożywione dyskusje na forach i w klubach 8)

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1550 dnia: Lipiec 12, 2008, 09:05:16 pm »
Cytuj

Szkoda tych updetowanych reference sheetów na tyle rulebooka, które uparcie twierdzą że mój Assault Cannon ma Heavy 3, z drugiej strony updetowany assault cannon jest w rulebooku,. Tak trudno było to poprawić? ;-)

Inkq: wiadomo nie od dziś że GW celowo zostawia takie babole w trosce o graczy, by ci mogli potem prowadzić ożywione dyskusje na forach i w klubach 8)

O ja sobie dobrze zdaję z tego sprawę, ale wiadomo także że jak Polak sobie ponarzeka to się dobrze czuje. Stąd emotka ;-)

Offline sHEPT

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1551 dnia: Lipiec 13, 2008, 08:05:43 am »
A ja mam taki już nie mały problem, mam wielostronne starcie trzy odziały gracza A ustawione w rzędzie zostają zaszarżowane przez cztery odziały gracza B tak, iż:

Odziały gracza A: 111   222   333
Odziały gracza B:11 2222 3333 44

Jak widać dwa odziały gracza B (odział 1 i 4) walczą z walczą z tylko jednym odziałem gracza A, natomiast dwa inne odziały gracza B (odziały 2 i 3) tworzą z całej scenki przeuroczą jedną walkę.
I teraz pytanie czy jeżeli odziały  1 i 2 gracza A uciekną to odziały 1 2 gracza B dostawiają się do odziały 3 gracza A, czy może są uznawane za zwolnione z walki mogą próbować złapać przeciwnika na k6+I a następnie przysługuje im konsolidacja? Jak można to poprosiłbym o jakieś wyjaśnienie ;)
7" cali to ja się ruszam z kolegami
8" jak szanuje przeciwka
9" jak dopuszczam się świadomego wała
6" jak przeciwnik za bardzo spina poślady

Bo geny dzielą się na szybkie i martwe.

Offline Hem'Ahn

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1552 dnia: Lipiec 13, 2008, 11:00:49 am »
Po zakończeniu walki i ewentualnych ucieczkach zarówno oddziały gracza A jaki i B dostawiają się do walki, modele, które nie są związane walką ruszają sie 6 cali, tak, aby złączyć się walką z przeciwnikiem, ignorując przy tym ruchu wszelkie cieżkie tereny. Jeśli zaczyna gracz A, rusza swoje oddziały 6 cali w kierunku wroga, nawet jeśli nie może się do nich dostawić. Następnie to samo robi gracz B. Tylko w przypadku jeśli po tych ruchach jakiś oddział jest nie dostawiony do przeciwnika, jest uwolniony z walki i może sobie odejść w swojej turze.
Michałku
PKGB Sztab

Offline vanswirr

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1553 dnia: Lipiec 14, 2008, 08:45:44 am »
Myślę że niegłupim pomysłem było wydzielenie z tego tematu osobno FAQ do V edycji, bo tak to czasem nie wiadomo czy ktoś pyta na stare czy nowe zasady.
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Eman

  • Gość
Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1554 dnia: Lipiec 14, 2008, 10:24:51 am »
Ze mna jak z dzieckiem - mowisz i masz ;) ;) ;)
Prosze dyskutowac o zasadach 5ED w tym temacie

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,29037.0.html
Cze !!!

Offline vanswirr

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1555 dnia: Lipiec 14, 2008, 10:27:14 am »
Ze mna jak z dzieckiem - mowisz i masz ;) ;) ;)

Super. To teraz jeszcze pół litra, śledzia i ogórki poproszę  ;-)
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline Jezo

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1556 dnia: Lipiec 14, 2008, 11:42:34 am »
czy dobrze zrozumialem faq do tyrkow - elitowe karki maja 4 strzaly, a nie jak do tej pory 8?

EDIT: ok, juz nieistotne
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2008, 11:49:33 am wysłana przez Jezo »
Ludzi z X w opisie traktuje jak hakerów - to oni przypuścili zbiorowy atak na stronę ligową XD

Offline LuinThorondor

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1557 dnia: Sierpień 04, 2008, 10:55:40 pm »
Czy Daemon Weapon Abaddona też się buntuje i go gryzie przy wyrzuceniu 1 na ilość ataków?

Offline Iron Jaro

Odp: FAQ 2.2
« Odpowiedź #1558 dnia: Sierpień 05, 2008, 09:02:14 am »
Normalnie sie buntuje
IRON HANDS - I nie obchodza mnie twoje problemy!!


 

anything