trawa

Autor Wątek: Punkty za malowanie na turniejach  (Przeczytany 23402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eman

  • Gość
Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:04:54 pm »
Heyka !!!
Fluff jest integralna czescia hobby zwanego "40k". Smiem nawet twierdzic, ze dla niektorych czescia decydujaca o tym, ze graja wlasnie w ten system, a nie w inny. Dlatego tez ja osobiscie nie widze nic zdroznego w tym, ze orgowie daja dodatkowe punkty za znajomosc takowego fluffu. Of course jezeli test jest zrobiony w sposob rozsadny - ja zawsze staram sie go tak zbudowac, zeby:
- na 6 pytan byl w stanie odpowiedziec kazdy;
- na 2 - 3 pytania goscie, ktorzy rzeczywiscie czytaja fluff;
- na 1 - 2 pytania byli w stanie odpowiedziec jedynie "znawcy" materii;
Cze !!!

Offline Yedli

Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:11:21 pm »
Żebyś ty jeszcze testy jednokrotnego wyboru robił.  :lol:

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Eman

  • Gość
Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:53:48 pm »
Heyka !!!
Żebyś ty jeszcze testy jednokrotnego wyboru robił.  :lol:

Y.
Nie narzekajcie obywatelu, bo (z tego co pamietam) zawsze dostajecie za moje testy najwieksza ilosc punktow ;) ;) ;) Takze chyba takie trudne to nie sa  8)
Cze !!!

Offline Yedli

Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 30, 2008, 01:43:44 pm »
Towarzyszu, tego pytania o nazwę tauowskiej drużyny strażackiej to wam do końca V edycji nie zapomnę.  :lol:

Swoją drogą oryginalne pytanie o Tau, ułożone specjalnie dla Ciebie (  :badgrin: ), jakie miało paść na Heresy, brzmiało:

Która poniższych osób była nauczycielem trzech pozostałych:

a)Farsight
b)Icewind
c)Puretide
d)Shadowsun

Ale Janek nie puścił. Nie wiem czemu - przeca imiona nie były w tauowskim brzmieniu.  :lol:

Y.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2008, 01:46:01 pm wysłana przez Yedli »
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Eman

  • Gość
Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:04:01 pm »
Towarzyszu, tego pytania o nazwę tauowskiej drużyny strażackiej to wam do końca V edycji nie zapomnę.  :lol:
Rozumiem, ze mam oczekiwac gratyfikacji w postaci ciekawych i oryginalnych ;) ;) ;) pytan o Malych Niebieskich przy kazdej mozliwej turniejowej okazji?  :lol: :lol: :lol:

Swoją drogą oryginalne pytanie o Tau, ułożone specjalnie dla Ciebie (  :badgrin: ), jakie miało paść na Heresy, brzmiało:

Która poniższych osób była nauczycielem trzech pozostałych:

a)Farsight
b)Icewind
c)Puretide
d)Shadowsun

Ale Janek nie puścił. Nie wiem czemu - przeca imiona nie były w tauowskim brzmieniu.  :lol:

Y.
Mysle, ze to ten ziomek na P. ;)
Cze !!!

Offline Yedli

Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:04:59 pm »
No to bym Cię nie skrzywdził.  :lol:
Wiedziałem że to łatwe.  :lol:

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline karlvant

Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:07:06 pm »
ja zawsze staram sie go tak zbudowac, zeby:
- na 6 pytan byl w stanie odpowiedziec kazdy;
- na 2 - 3 pytania goscie, ktorzy rzeczywiscie czytaja fluff;
- na 1 - 2 pytania byli w stanie odpowiedziec jedynie "znawcy" materii;
Cze !!!

Bardzo mi się podoba takie podejście. To jest system pokrewny ocenie malowania na Heresy. Ale takiej filozofii w teście wiedzy już tam nie wyczułem.

Offline Isengrim

Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:12:32 pm »
Phi, na to pytanie o Tau to nawet ja znalem odpowiedz... chociaz nie kojarze tego goscia co sie nazywa jak pewna sympatyczna gra komputerowa. ;)

Co do testow fluffowych to uwazam, ze sa OK, chociaz poziom naprawde nie powinien karcic ludzi grajacych dobrze, a fluffem nie interesujacych sie jakos szczegolnie.

Jesli chodzi o historie armii... coz, z tego jednak w ogole bym zrezygnowal, ewentualnie jakis bonus do malowania z tego dal (jesli malowanie odzwierciedla wlasnie historie armii, czy wrecz pozwala na wskazanie indywidualnych modeli jakos tam w te historie zaangazowanych). Prawda jest taka, ze niektore armie wychodza na tych historyjkach gorzej niz inne, bo jak na przyklad wyroznic, czy to ten, czy tamten Hive Tyrant zezarl Gubernatora planety XYZ, albo czy to Necron Warrior nr seryjny ACY 7321156 zglanowal Land Raidera, czy jego kolega nr seryjny BGA 331084...
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Yedli

Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:14:12 pm »
Bardzo mi się podoba takie podejście. To jest system pokrewny ocenie malowania na Heresy. Ale takiej filozofii w teście wiedzy już tam nie wyczułem.

Moim zdaniem 7 pytań było tam łatwych. Oczywiście, jeśli w kodeksach czyta się fluffowe kawałki - jak się ich nie czyta, to faktycznie, trudno na coś odpowiedzieć. Ale z drugiej strony trudno żebym zadawał pytania typu:

Orki są

a)niebieskie
b)czerwone
c)zielone
d)różowe.

Y.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2008, 02:16:20 pm wysłana przez Yedli »
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Isengrim

Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:18:36 pm »
Ze jeszcze dorzuce - np. test z Varsovia Wars byl sensowny IMHO, choc pare pytan "dla zgrywy" bylo zbyt latwych (metoda eliminacji wychodzilo). Test Arenowy z 2007 tez byl niezly, chociaz z pytanie - dwa moglyby byc latwiejsze. (ta druzyna strazacka tau... ;)).
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:27:22 pm »
Cytuj
Moim zdaniem 7 pytań było tam łatwych. Oczywiście, jeśli w kodeksach czyta się fluffowe kawałki - jak się ich nie czyta, to faktycznie, trudno na coś odpowiedzieć. Ale z drugiej strony trudno żebym zadawał pytania typu:

Orki są

a)niebieskie
b)czerwone
c)zielone
d)różowe.

Y.

W tym jest właśnie sedno sprawy. Jeśli czytasz fluffowe wstawki. JESLI.
I zgodzę sie, że fluff jest integralną cześcia hobby.
Lecz co to ma wspólnego z samą rywalizacją turniejową?
Nie czytam fluffu ani swoich armi ani tym bardziej przeciwników.
I dla mnie, na dwóch testach (małe jeszcze me doświadczenie) wszelkie pytania były niemalże urwane z choinki.
Jedyna persona jaka tam rozpoznawałem to Ibrahim Gaunt. (mam nadzieję ze go nie przekręciłem).

To samo wrażenie zaobserwowałem u moich przeciwników, którzy wypełniali ten test jak kupon lotto.

Mam prośbę Yedli. Czy mógłbyś podać wyniki testu. Bez nazwisk ale w formie procentowej.
Np. x osób odpowiedziało poniżej 25%, x osób miedzy 25-50%, x miedzy 50-75% i x powyżej.
Wedle waszej oceny. 7 odpowiedzi było łatwe.. większośc graczy powinna się znaleźć w tej ostatniej grupie.
Jeśli tak to żeczywiście sie mylę i jestem samotnym żaglem na horyzoncie ;-)
Kamil. (miszczu)

Eman

  • Gość
Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:36:35 pm »
Heyka !!!
W tym jest właśnie sedno sprawy. Jeśli czytasz fluffowe wstawki. JESLI.
I zgodzę sie, że fluff jest integralną cześcia hobby.
Skoro zgadzamy sie co do tego, ze fluff jest integralna czescia hobby, to rownie dobrze Twoje zarzuty mozna porownac do:
- braku pomalowanych figurek;
- braku znajomosci elementarnych zasad gry;
i pretensji do orgow, ze Ci za to obcieli punkty  :p ;)
Cze !!!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2008, 02:38:27 pm wysłana przez Eman »

Offline Alexander

Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 30, 2008, 02:45:01 pm »
Ej tam test był spoko, a że trudny to trudno..... :D
img]http://i51.photobucket.com/albums/f375/trump69/Other/1.jpg[/img]

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 30, 2008, 05:51:31 pm »
Cytuj
Skoro zgadzamy sie co do tego, ze fluff jest integralna czescia hobby, to rownie dobrze Twoje zarzuty mozna porownac do:
- braku pomalowanych figurek;
- braku znajomosci elementarnych zasad gry;
i pretensji do orgow, ze Ci za to obcieli punkty  Razz Wink
Cze !!!

hehe :D

Troszkę wyrwałeś z kontekstu moje zdanie.
A wymienione braki przekładają sie wprost na rywalizację turniejową jak i obraz gry. Czego nie można powiedzieć o tescie, który wydaje się być zupełnie inna dziedziną.

Granie z kimś kto:
-ma niepomalowane modele
-brak adekwatnych modeli jak i uzbrojenia
-nie zna zasad
wprost przekłąda sie na grę. Nikt nie lubi:
-doszukiwać sie gdzie jest na melta w morzu samych flamerów (bo nam brakło modeli)
-prób rozpoznania poszczególnych oddziałów w morzu posprejowanych murzynków, lub samych plastików.
-lub tłumaczyć przez cała bitwę zasada po zasadzie zarówno w odniesieniu do własnej armi jak i przeciwnika (któremu sie wydaje)

Za to to czy dany generał był ojcem innego. Jak i który bóg hałasu "gwałci kiciusia" nie wpływa w zaden sposób, na rozgrywkę ani nie jest wymierną oceną, jakim dany gracz jest hobbistą.

Drodzy weterani. Przepraszam was, jeśli moje pytania i myśli, tutaj wylewane, burzą wasz dotychczasowy porządek.
Celem ich na pewno nie jest żadna rewolta, ani próba przewrotu majowego. Nie piszę tego też jako poszkodowany, który zachciał zmian - aby było sprawiedliwie. Dzielę się jedynie swoimi odczuciami i nurtującymi mnie pytaniami.

Niezależnie co postanowicie, czytajac juz na spokojnie, bez emocji, moje wątpliwości, i tak będę się pojawiał z DUŻĄ przyjemnościa na masterach.
Bo (jakież mądre słowo ;) ).. mimo że gram już prawie rok w ten system, to nadal nie mogę wyjść z podziwu kultury gry jak i autentycznie, w większości przypadków, prawdziwie hobbystycznego podejścia do gry.
Dlatego proszę nie traktujcie moich wypowiedzi jak chęci odebrania wam "grzechotki władzy".

don't worry, be happy  8)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2008, 05:54:20 pm wysłana przez Mistrz wałków :) »
Kamil. (miszczu)

Offline Asmodean

Odp: Punkty za malowanie na turniejach
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 30, 2008, 05:56:47 pm »
Mam prośbę Yedli. Czy mógłbyś podać wyniki testu. Bez nazwisk ale w formie procentowej.
Np. x osób odpowiedziało poniżej 25%, x osób miedzy 25-50%, x miedzy 50-75% i x powyżej.
Wedle waszej oceny. 7 odpowiedzi było łatwe.. większośc graczy powinna się znaleźć w tej ostatniej grupie.
Jeśli tak to żeczywiście sie mylę i jestem samotnym żaglem na horyzoncie ;-)
większośc miała coś koło 4-5 punktów. Ponad 75% to miało z 5 osób :) a poniżej 25% to tak może z 8
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

 

anything