Autor Wątek: Niucon - nowy wrocławski konwent  (Przeczytany 6236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .borg.

Niucon - nowy wrocławski konwent
« dnia: Lipiec 08, 2008, 07:52:47 pm »
Zapraszam wszystkich na nowy wrocławski konwnet Niucon. Impreza odbędzie sie w dniach 10-12 października 2008 roku w SP nr 2 przy Komumy Paryskiej 36/38 (10 minut piechotą od Dworca PKP, samo centrum - mapka).

Konwent ten to impreza o naprawde szerokiej tematyce. Znajdzie się na nim miejsce zarówno dla fanów fantastyki i gier fabularnych, mangi i anime oraz airsoftu. Co więcej, żaden z tych trzech tematów nie jest potraktowany po macoszemu. Pozwala na to naprawdę ogromny budynek 4tero kondygnacyjnej szkoły oraz to, że zarządzanie nimi przydzielono ludziom znanym z działań konwentowych w tych  trzech środowiskach.


Ponieważ ja sam jestem szefem działu fantastyki - kilka słów więcej o nim. W tej chwili przewidujemy obecność 3 bloków prelekcyjnych, 2 bloków LARPowych, gamesroom i pokazy gier bitewnych.

Chociaż konwent stricte nie jest tematyczny, ma lekki zabarwienie postapokaliptyczne. Stąd w jednym z bloków postaramy sie umieścić prelekcjie o takim posmaku  (czyli nie samą postapokalipsę, a również prelekcjie zahaczające o technikę, naukę, gry nawiązujące do tych tematów itp).

Drugi blok mamy nadzieje zapełnić już wszelaką fantastyką, grami, itp. W zależności od przebiegu rekrutacji twórców programu bycmoże wejdzie on częściowo do jednej z sal LARPowych - trzeba być w końcu eleastycznym.

Trzeci blok, to Star Warsy przygotowywane przez odmłodzoną ekipę Wrocłwskiego Fanklubu Gwiezdnych Wojen. Tych ludzi nie trzeba przedstawiać. Od lat robią doskonałą prace na konwentach. Tym razem z powiewem świerzej krwi.


O atrakcjach działu airsofitu i anime nie będę opowiadał za dużo - wspomne tylko, że jest na nie sumarycznie przydzielone coś koło 11 sal i podwórko szkoły.


Wracając do samego konwentu - cene pełnej wejściówki ustalono, mimo galopującej ostatnio inflacji, na jedyne 30 zł. Ogłoszone zostały również pewne zniżki, w tym znana z innej serii wrocławskich konwentów - CoolKonów - zniżka za odległość (cennik). Rzecz wiadoma, dla twórców programu wejście na konwent jest o 50% lub o 100% tańsze.


Kończąc ten wywód - serdecznie zapraszam na naszą imprezę w roli dobrze bawiących się konwentowiczów lub też dobrze bawiących się twórców programu.

Wszelkich informacji o konwnecie pod kątem fantastyki (choć oczywiście nie tylko) udzielam pod mailem fantastyka@niucon.ifan.pl no i oczywiście tutaj. Na ten sam mail zapraszam chętnych do poprowadzenia prelekcji, larpów, itp.

Więcej informacji znaleźć można na: www.niucon.ifan.pl

Offline .borg.

Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2008, 06:19:47 pm »
Zgodnie z zapowiedziami uruchomliśmy przedpłaty na nasz konwent.Wpłat można będzie dokonywać do 10 września bieżącego roku. Osoby, które chcą zapłacić za konwent w ten sposób oraz te, które chcą po prostu skrócić czas swojej akredytacji na samym konwencie zapraszamy do naszej internetowej rejestracji.

Na samem stronie zaś znaleźć można już znacznie więcej informacji o konwencie i jego atrakcjach.

Offline ugly30

Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2008, 11:10:00 pm »
niezly konwent sie szykuje, kurcze cala polske bede musial przejechac na nego ale bede  :badgrin:

Offline Gabriel

 • Administrator
 • Szafarz bracki
 • *
 • Wiadomości: 2 211
 • Total likes: 1
 • Płeć: Mężczyzna
 • BOFH
  • http://portal.gildia.pl
Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2008, 09:02:15 am »
Tydzień po konwencie BAKA. Życzę szczerze powodzenia organizatorom, gdyż osobiście nie sądzę, aby przyjezdnym chciało się jechać do Wrocławia w dwa weekendy pod rząd. Chyba że w tematyka M&A będzie miała zasięg lokalny :).
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline .borg.

Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2008, 09:57:21 am »
Tematyka M&A ma u nas zasięg, jak najbardziej globalny i jest robiona, jak każda z pozostałych na fulla przez ekipę specjalistów z danego środowiska.

Niestety BAKA, która zawsze (prócz ubiegłorocznego wyjatku, który miał się nie powtórzyć) była w listopadzie. Pare miesięcy po ogłoszeniu naszego terminu (specjalnie odalnego przez nas od BAKI, bo przecie równie dobrze mogliśmy zrobić kon w listopadzie), zrobiła nam taką niespodziankę miłą w postaci wejścia dokładnie tydzień przed nami.

Osobiście uważam, że BAKĘ to bardziej zaboli niż nas - wyboru będą musieli doknać jedynie fani anime między: 2 dniowyn konwentem anime (BAKA), a 3 dniowym konwentem anime będącym jednocześnie pełnowymiarowym konentem fantastycznym i militarno-airftowym :)

Offline Gabriel

 • Administrator
 • Szafarz bracki
 • *
 • Wiadomości: 2 211
 • Total likes: 1
 • Płeć: Mężczyzna
 • BOFH
  • http://portal.gildia.pl
Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2008, 10:18:51 am »
Się okaże, jednak myślę, że będzie odwrotnie biorąc pod uwagę renomę tej imprezy. Obym się mylił. Życzę oczywiście powodzenia.
Rafał "Gabriel" Świątkowski (gabriel@gildia.pl),
Administrator portalu "Gildia.pl" (http://portal.gildia.pl).

Offline Diabellus

Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2008, 05:31:28 am »
BAKA ma renomę taką.... że jedzie na renomie sprzed paru lat. Poziomem to ona od Asuconów nie odstaje. Że nie wspomnę o miłych ochroniarzach rzucających bokenami  :lol: .

Offline .borg.

Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2008, 11:38:46 am »
Na stronie konentu umieszczone zostało kilka, z mających umilić gościom pobyt na imprezie, atrakcji z działu fanastycznego. Dokładniej są to punkty programu z bloku ogólnego, techno-apokaliptycznego i LARpowego.

Przypominamy, że nadal można zgłaszać swoje propozycje programowe poprzez email fantastyka@niucon.ifan.pl

Offline .borg.

Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2008, 11:26:23 am »
W dziale fantastyki pojawiły się kolejne atrakcje i punkty programu, jakie czekać będą na przybyłych do nas gości. Jednocześnie informujemy, że propozycje programowe do tego działu przyjmowane będą jeszcze tylko przez najbliższe dwa tygodnie, a dokładnie do 15 września. Spóźnialskich twórców zapraszamy do szybkiej reakcji :)

Offline Adi_GGK

Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2008, 10:03:19 pm »
Czy na Niuconie jest jakiś limit miejsc? Na stronie głównej nie znalazłem o tym żadnych informacji (albo przypadkowo przeoczyłem...).

Offline .borg.

Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2008, 03:46:16 pm »
Nie - nie ma limitu miejsc. Jest rejestracja internetowa na przedpłaty lub dla ludzi, co chcą sobie przyspieszyć obsługę na wejściu.

Offline .borg.

Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 16, 2008, 10:44:18 am »
W dziale fantastyki na Niuconowej stronie nastąpiła kolejna aktualizacja listy przygotowywanych dla Was atrakcji. Między innymi pojawiły się opisy części punktów spod znaku gwiezdnych-wojen. Oprócz tego w praktycznie każdym bloku znajdziecie kilka nowości. Ponieważ zbieranie programu (naszego działu) zostało już praktycznie zakończone i czekamy tylko na spóźnialskich, już niedługo na stronie powinien ukazać się wstępny rozkład godzinowy fantastycznego programu Niuconu.

Offline .borg.

Odp: Niucon - nowy wrocławski konwent
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2008, 12:59:45 pm »
Chętnych do zapoznamnia się z pełnym programem działu fantastyki zapraszamy do ściągnięcia wesji beta: Rozkładu Godzinowego oraz Opisów Atrakcji. Pliki te zawierają punkty programu z wszystkich bloków naszego działu. Mamy nadzieje, że zebrane przez nas 100 punktów stanowiących około 150 godzin zabawy przypadnie Wam do gustu.

 

anything