Autor Wątek: FAQ 5ED  (Przeczytany 308396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isengrim

Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 21, 2008, 11:30:31 am »

Asmo, chodzi mi o to, ze teraz NIE robi miejsca. Zostaje tam, gdzie stal. Na 4 zawsze gralismy, ze sie "odsuwal" zeby przepuscic czolg.
Jak dla mnie nic sie nie zmienilo w tej zasadzie - w 4ed oddzial sie odsuwal, tylko, jezeli jakies modele musialyby byc postawione pod pojazdem, albo blizej niz cal od niego. Jezeli pojazd przejezdzal przez oddzial i nie zatrzymywal sie na jego pozycji, to modele fizycznie nie byly ruszane.
W 5ed jest dokladnie tak samo - jak pojazd zatrzyma sie na pozycji oddzialu, to musisz modele przesunac tak, aby byly cal od pojazdu. I tyle.

Aha, no to ja chyba zawsze gralem jakos inaczej. My bad.  :oops:
Emanie, a jak Ty sie zapatrujesz na kwestie strzelania przez boyzow z Trukka? Bo sam juz nie wiem, co o tym myslec.
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Eman

  • Gość
Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 21, 2008, 11:59:11 am »
Heyka !!!
Emanie, a jak Ty sie zapatrujesz na kwestie strzelania przez boyzow z Trukka? Bo sam juz nie wiem, co o tym myslec.
Definicja defensive weaponow jest umieszczona w dziale dotyczacym broni montowanych na pojazdach, a nie tych, w ktore wyposazona jest piechota. Tak wiec jak dla mnie to dotyczy jedynie broni, w ktore wyposazony jest pojazd.
Takze - strzelanie boyzow z Trukka jest mozliwe tylko przy combat speedzie.
Cze !!!

Offline Loizok40k

Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 21, 2008, 02:09:37 pm »
Mam takie małe pytanie.
Jak zdaje się toughtness test ?  :?:
img]http://img216.imageshack.us/img216/6457/burnhereticak1.jpg[/img]

"Gdy długo wpatrujesz się w czeluść, ona zaczyna wpatrywać się w ciebie."

Offline Bern-HARD

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 336
  • Total likes: 0
  • Klub bitewniakowy "Rzeźnik" w Sopocie
    • Bernar DZIK !!!
Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 21, 2008, 02:47:48 pm »
Wydaje mi się że musisz wyrzucić więcej niż wynosi toughness przeciwnika.
Hallo! Ich bin Berniczek, Hände hoch!!!

Offline Yedli

Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 21, 2008, 04:34:58 pm »
Rulebook, p.8. Przeczytacie sobie sami. 8)

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Bern-HARD

  • Młodszy Mistrz
  • ***
  • Wiadomości: 336
  • Total likes: 0
  • Klub bitewniakowy "Rzeźnik" w Sopocie
    • Bernar DZIK !!!
Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 21, 2008, 05:04:34 pm »
Słuszność chłopak ma że strona nr 8.
Hallo! Ich bin Berniczek, Hände hoch!!!

Offline kecaj

Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 21, 2008, 06:19:23 pm »
Heyka !!!
Emanie, a jak Ty sie zapatrujesz na kwestie strzelania przez boyzow z Trukka? Bo sam juz nie wiem, co o tym myslec.
Definicja defensive weaponow jest umieszczona w dziale dotyczacym broni montowanych na pojazdach, a nie tych, w ktore wyposazona jest piechota. Tak wiec jak dla mnie to dotyczy jedynie broni, w ktore wyposazony jest pojazd.
Takze - strzelanie boyzow z Trukka jest mozliwe tylko przy combat speedzie.
Cze !!!


W sumie masz rację, ale jest właśnie, ale. Bo jeżeli Chłopaki na pace wyposażeni są w zwykłe Gnaty, które S4 mają. Fakt, że z buta, co najwyżej przedreptają 6” i strzelą a tutaj mogliby jechać 12” (13”) i strzelić, bo według zapisu przy Cruising Speed jest napisane + All def weapon a owe pistoleciki mają S4, czyli mogłyby się kwalifikować.
Oczywiści mogę się mylić i nad interpretować zasadę.

Offline marcinkk

Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 21, 2008, 07:02:53 pm »
no niestety, nie mogą. Jest wyraźnie napisane że pasażerowie nie mogą wystrzelić. Jedynie lekko dziwne jest to że mogą wysiaść na 12 calu i wtedy strzelić, a z pojazdy przy tej samej odległosci to sie nie da. Dziwne.

Offline Yedli

Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 21, 2008, 07:04:53 pm »
Zasady są jasne - na cruising speedzie mogą strzelać szybkie pojazdy. Pasażerowie pojazdami nie są, i mają własne zasady strzelania. I wyraźnie w tych zasadach napisano że nie mogą strzelać na cruising speed.

A po wysiadce już nie są pasażerami.  ;-)

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline ederus

Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 21, 2008, 07:06:00 pm »
Poza tym definicja defensive weapons jest następująca:

Cytat: rulebooka
Any vehicle weapons of Strength 4 or less (or with no Strength value) are classified as 'defensive' weapons

Bronie pojazdu to bronie pojazdu, a bronie oddziału to zupełnie co innego ;-)
106 miles to Chicago, we've got a full tank of gas half a pack of cigarettes, its dark and we're wearing sunglasses.

Hit it!

Offline solider

Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 21, 2008, 07:42:00 pm »
dzięki

Offline Isengrim

Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 21, 2008, 11:51:07 pm »
Zasady są jasne - na cruising speedzie mogą strzelać szybkie pojazdy. Pasażerowie pojazdami nie są, i mają własne zasady strzelania. I wyraźnie w tych zasadach napisano że nie mogą strzelać na cruising speed.

A po wysiadce już nie są pasażerami.  ;-)
Aaa to już rozumiem, skąd się wziął Dzień Pieszego Pasażera...  :lol:
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Eman

  • Gość
Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 22, 2008, 08:15:51 am »
Heyka !!!
bo według zapisu przy Cruising Speed jest napisane + All def weapon a owe pistoleciki mają S4, czyli mogłyby się kwalifikować.
Przeczytaj sobie w podreczniku definicje defensive weapons ... a jak nie w podreczniku, to w poscie Ederusa ...
Cze !!!

Offline Isengrim

Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 22, 2008, 02:08:39 pm »
Cytuj
Units with different Weapon Skill values. Attacks against such units are resolved using the Weapon Skill of the majority of the engaged models. If there is no majority Weapon Skill, use the highest Weapon Skill of the models engaged.

Mamy sobie Archona (WS6), retinue z 4 Incubich (WS5) i 4 Warriorow (WS4). Przeciwko jakiemu WS testuje sie trafienie przez przeciwnika? Nie ma większości, a highest Weapon Skill ma Archon... Czyzby zatem WS6?
Klerykał i filosemita
Młotek 2010 :-)

Offline MiSiU

Odp: FAQ 5ED
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 22, 2008, 02:50:26 pm »
No czytając to literalnie, to tak choć nie sądzę, by taka była intencja autorów.  :badgrin: