Autor Wątek: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)  (Przeczytany 81718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« dnia: Lipiec 15, 2008, 10:21:48 pm »
Zakładam nowy temat o serii "Code Geass". Początkowo byłem sceptyczny, pierwszy odcinek bardzo mi się nie podobał, ale później poziom wzrósł. Film jest fajny dzięki wartkiej akcji, a niefajny dzięki czasami zbyt wartkiej, bo wtedy nie można się połapać o co chodzi.
Na specjalną uwagę zasługuje główny bohater. Nadczłowiek z licencją na zabijanie, mógłby samego Machiavelliego wpędzić w kompleksy, niszczyciel światów i skrzyżowanie Hitlera z mesjaszem. Szczególnie podoba mi się jedna jego cecha a mianowicie... nie boi się kobiet. Wiem, że to żaden cud, ale w anime to raczej niespotykane. Każdy porządny męski bohater anime powinien na widok gołej baby dostać ataku apopleksji i dwumetrowego wytrysku krwi z nosa, a on nic.
Spoiler: pokaż
A najbardziej podoba mi się motyw, że pod tą swoją maską Leluch często poci się, wytrzeszcza oczy i robi głupie miny, ale na zewnątrz wygląda na człowieka ze stali.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2008, 12:21:40 am wysłana przez Dreadorus Maximus »
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Code Geas, czyli Leluch rebeliant
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2008, 10:57:39 pm »
To częsta przypadłość, że CG na początku się nie podoba. Wszyscy, których pytałem, mówili, że zlatywało tanim patriotyzmem. Mi się podoba, że Leluch wcale nie jest patriotą, tylko cynikiem. I to jest cecha, która podoba mi się u niego bardziej, niż brak strachu przed babami. Leluch wygląda na typa, co wszystko ma w du*ie. Nieważne, czy przyjaciel, czy wróg, gach, czy lachon, niewolnik, czy szlachcic - każdy jest "dobry" jeśli da radę go wykorzystać.

Ale i tak nie przebija C2. Najlepszy "Rei-like character" jaki miałem ostatnio okazję podziwiać. Podoba mi się jej uniwersalność - laska, która wszystkim trzęsie, a tuli seroludka, zainteresowana jest wyłącznie pizzą, a w organizacji potrafi być zarówno prawą i lewą ręką, jak i sprzątaczką, czy liniowym wojakiem.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline nolifesking

Odp: Code Geas, czyli Leluch rebeliant
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2008, 11:06:34 pm »
To moja ulubiona seria nie należąca do gatunku szkolnych komedii romantycznych.
Lulu wymiata swoją inteligencją. Dread pomyliłeś się. Mimo wszytko jest jedna osoba której nie zdradziłby nigdy. Chodzi tutaj o jego siostrę Nunaly. Przecież on to wszystko robi dla niej nie dal siebie.
Spoiler: pokaż
Przecież tylko dlatego nie udało się podbić Area 11 ponieważ Nunaly została porwana i Lulu stracił głowę, zostawił całe wojsko i ruszył za nię
Zauważyłem właśnie że wszyscy uwielbiają C.C. Na mnie o wiele większe wrażenie robią postacie Lulu i Suzaku. Zwłaszcza Suzaku. Chyba jedynie naprawdę pozytywna postać w tym anime, pamiętam, że w ciągu pierwszej serii to była najbardziej wkurzająca postać. Strasznie gościa nie lubiłem. W drugiej serii staje sie niemal równie bezwzględny co Luluchu co stasznie mi się w nim podoba. Hmm ciekaw jestem czy Luluchu tak na prawdę traktował jakąś dziewczynę "poważniej". Na pewno przywiązał się do Sheryl
Spoiler: pokaż
Chociaż teraz jak Rolo ją zabił, nie pokazał po sobie zbytnio emocji
A może ta czerwonowłosa.. jak jej było na imię... Karen?

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Code Geas, czyli Leluch rebeliant
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2008, 12:03:48 am »
Cytuj
Dread pomyliłeś się. Mimo wszytko jest jedna osoba której nie zdradziłby nigdy.
Spoiler: pokaż

W R2, gdy Nanali postanawia, że reaktywuje SAZ, Leluch zalicza załamkę. Szuka wtedy nowego powodu, by walczyć - walka jest dla niego celem samym w sobie, z tym, że Leluch potrzebuje usprawiedliwienia swoich akcji - z resztą podobnie jak wszyscy inni w całej serii. Wmawia sobie, że robi to dla Nanali, jak okazuje się to bezcelowe, to wmawia sobie, że robi to dla przyjaciół. A tak naprawdę robi to wyłącznie dla siebie. Bo chce być rebeliantem, Zerem, terrorystą.
Gdyby robił to stricte dla Nanali, to by posłuchał Suzaka, czy Eufemii.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Code Geas, czyli Leluch rebeliant
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2008, 12:14:15 am »
Dread, zmień przynajmniej nazwę tego tematu, żeby "Geass" było przez dwa "s".

Spoiler: pokaż
Cytuj
Zwłaszcza Suzaku. Chyba jedynie naprawdę pozytywna postać w tym anime, pamiętam, że w ciągu pierwszej serii to była najbardziej wkurzająca postać.
Jeżeli mamy robić bohaterom tej bajki psychoanalizę, jak bez przymierzania obsadzie NGE, to powiedziałbym, że Suzaku chce być bardzo "prawy", za pokutę, że zabił ojca, ale brakuje mu jego własnych silnych norm moralnych, dlatego zastępuje je rozkazami innych. A ponieważ wszyscy są źli, więc i Suzaku staje się zły. Ogólnie słabiak.


Spoiler: pokaż
Cytuj
Gdyby robił to stricte dla Nanali, to by posłuchał Suzaka, czy Eufemii.
On przecież posłuchał Eufemii.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2008, 12:28:54 am »
Zamieściłem ostrzeżenie o spoilerach w tytule, można już robić "luźną" dyskusję :)

Cytuj
On przecież posłuchał Eufemii.
Ale z oporami. Wielkimi. Żal mu było jego Rycerzy, organizacji, generalnie władzy. Poza tym jego głównym zadaniem nie jest wcale stworzenie lepszego świata dla Nanali, lecz zniszczenie świata stworzonego przez jego ojca, zniszczenie świata w ogóle, a dopiero później, w dalszej perspektywie stworzenie nowego świata dla siostry. Ostatni cel jest absolutnie ostatniorzędny, ale stanowi usprawiedliwienie dla aktualnych działań.

Ale żeby nie było tak łatwo, to przypadek Nanali jest bezpośrednim powodem, dla którego chce tak mocno zniszczyć Brytanię. Czarls wymyślił, że przetrwa najsilniejszy, co nie podoba się Leluchowi, bo Nanali do najlepszych nie należy.

Fajne anime :)
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2008, 07:55:11 am »
Jasny grzyb, ta bajka jest niebezpieczna.
Śniło mi się dzisiaj, że mieszkaliśmy w państwie Lelucha, ale on przegrywał. Mieszkaliśmy w jakimś mieście z ogromnymi wieżowcami i właśnie nadchodziły wojska wroga. Moja mama chciała skrócić nam cierpienia, podając nam wszystkim cyjanek (a właściwie jego substytut, czyli muchozol), ale jakoś ją przekonałem, że nie poddamy się bez walki. Poszedłem do swojego pokoju szukać jakiejś broni, a wtedy wszedł mój stary ksiądz proboszcz i przywitał mnie słowami "pochwalony bądź, Boże Jehowo".
W tym momencie się obudziłem, a szkoda, bo miałem ochotę wziąć udział w bitwie. W tym śnie występował także jakiś chłopak zmieniający się w psa, jak Kotarou z Negimy.
Kurka wodna, oglądam za dużo anime.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline obik

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2008, 09:28:50 am »
co do calej serii to niepodobalo mi sie zakonczenie  i poczatek nastepnej serii .Myslalem ze beda wieksze fajerwerki :badgrin: a zakonczylo sie amnezja  :roll:
no i zycze Polsce owocnej wspopracy z Zerem  ;-)
Moim zdaniem Lulu sie wkoncu zalamie, jego akcjie nie sa juz takie zimne i tak zaplanowane.

Offline nolifesking

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2008, 03:07:04 pm »
Zimne i nie przemyślane... jasne
Wyrżnięcie całej placówki zajmującej się badaniami na geassem, gdzie nie było wojskowych tylko mieszkały zwykłe rodziny... tiaaa rzeczywiście. Przecież każdy by się na to zdecydował. Nawet Ty obik be problemu zabiłbyś dzieciak na ulicy...

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2008, 03:13:17 pm »
Noli, nie o to chodzi. Wcześniejsze akcje Lelucha były zimne, planowane ze znudzeniem. Obecne akcje powodowane są emocjami. Placówkę Geasa Leluch rozwala z zemsty, wcześniej nie robił takich akcji.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline obik

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2008, 08:20:16 pm »
wszystko coraz bardziej zaczyna sie mieszac. I to mnie najbardziej martwi.
Jeszcze do tego te watki milosne...
Lulu juz nie bedzie taki fajny jak kiedys  :badgrin: :roll:

Offline Dreadorus Maximus

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2008, 08:41:09 pm »
No, dziwny odcinek i dziwnie się kończy.
Cytat: ryceros
Lubię wejśc na jakiś topik i zamiast rzeczowej dyskusji czytać kłótnie i durne docinki.

Offline nolifesking

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2008, 11:00:33 pm »
eee tam Dredzik. Narzekasz. Odcinek genialny. Jeden z lepszych tej serii :]

Offline Krova

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 23, 2008, 11:29:44 pm »
Przeczytałem troszkę, obzaiłem recenzję na tanuki - 10/10, okej, zabieram się za serię.


 ILE TUTAJ SIĘ DZIEJE, HELOOOOŁ W PIERWSZYM EPEKU JEST POKAZANE JAK BRYTANIA ZAJMUJE JAPONIE SĄ WALKI POTEM NAGLE WYBUCH TA LASKA DAJE LELUCHOWI MOC POTEM ON ZABIJA WSZYSTKICH A W DRUGIM EPIE WSZYSCY GINĄ JEST WALKA ALE ON MA SUPER MOCE POD KONIEC OKAZUJE SIĘ ŻE TEN BLONDAS TO JEGO BRAT przepraszaaaaaam ile się stanie przez całą serię  :shock: Tempo akcji nie jest szybkie, ono po prostu kosmicznie zap***ala!!!!
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline obik

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2008, 07:29:51 am »
tak bedzie niestety tylko przez kilka odcinkow  :badgrin:

 

anything