trawa

Autor Wątek: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)  (Przeczytany 82659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #315 dnia: Styczeń 07, 2010, 11:34:13 am »
Wy jak widać naprawdę sądzicie, że takie coś jak w Code Geass lub w Mai Otome będzie naprawdę na świecie, a nie tylko w anime.

Bo te wasze śmieszne zaprzeczanie iż to nie są magiczne itp umiejętności właśnie o tym świadczy.


Ile razy mam wam powtarzać, że skoro to nierealistyczne to znaczy, że magiczne ?

Cytuj
Magia, czary, czarostwo - praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków paranormalnych lub okultystycznych
Czyli nanomaszyny się w to nie wpisują, są chyba za mało okultystyczne czy tez paranormalne... fikcja naukowa a magia to 2 różne sprawy anfanie i twoje widzimisię tego nie zmieni...
Abstrahuje tutaj od tego czy w geass jest magia czy nie po prostu nie mogę zdzierżyć widząc jakie głupoty anfan wypisuje.

Offline Hunter Killer

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #316 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:02:16 pm »
Wilku, Ty chcesz, żebym ja z Tobą gadał, a Ty takie teorie wysuwasz, z niezłymi dowodami, ot choćby Jowisz o którym ja zupełnie zapomniałem...kurcze poczułem się taki malutki  :oops:

Mnie bardziej interesowały aspekty technologiczne niż kody itd, choć przyznam iż to też było ciekawe i daje sporo do myślenia.


PS. nie mogę znaleźć płytki z CG, a nie pamiętam połowy.  :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Shirosama

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:26:32 pm »
Czyli nanomaszyny się w to nie wpisują, są chyba za mało okultystyczne czy tez paranormalne... fikcja naukowa a magia to 2 różne sprawy anfanie i twoje widzimisię tego nie zmieni...
Abstrahuje tutaj od tego czy w geass jest magia czy nie po prostu nie mogę zdzierżyć widząc jakie głupoty anfan wypisuje.

Nie pisz nigdy więcej, że wypisuję głupoty. Nie robię tego i nie mam zamiaru. Nie podoba ci się, że Code Geass było magiczne to twoja sprawa lecz nie zachowuj się jakbyś wiedział lepiej bo nie ja wymyślam definicje magii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Magia

Offline wyspa

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 07, 2010, 12:56:35 pm »
Nie pisz nigdy więcej, że wypisuję głupoty. Nie robię tego i nie mam zamiaru. Nie podoba ci się, że Code Geass było magiczne to twoja sprawa lecz nie zachowuj się jakbyś wiedział lepiej bo nie ja wymyślam definicje magii.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Magia
Jeszcze raz powiem bo może nie zrozumiałeś iż nie mówie tutaj o tym czy magia jest w Geass'ie. Po prostu definiowanie technologi choćby stworzonych przez prąd science-fiction jako magie jest błędne. Technika to technika a magia to magia. C.Clark napisał "Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii" ale słowa "nieodróżnialna" a "jest" maja trochę inne znaczenie.
Wiec jak już mówię dla mnie w geass'ie to i wróżki mógłby być przyczyną istnienia kodu... szczere mało mnie to interesuje to wg mnie całkiem niezłe anime ale nie takie nad którym można siedzieć i je rozczłonkowywać jak NGE. Mi chodziło o to aby nie zrównywać nawet nieistniejących technologi z magią gdyż jest to najzwyczajniej błędne... więc jeżeli dalej beziesz pisał iż np nanomaszyny czy mechy czy inne pola siłowe/magnetyczne to magia to powtórzę jeszcze raz iż bzdury piszesz.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #319 dnia: Styczeń 07, 2010, 01:07:31 pm »
Anfan jest dobry - podał link do tego czego fragment zacytowałeś lol

W Geassie nie ma nic magicznego. Jest multum rzeczy z literatury SF a praktycznie niczego co można znaleźć w standardowej literaturze fantasy. EOT.
Wyspa, też sobie odpuść, co się będziesz z koniem kopał.

Offline wyspa

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #320 dnia: Styczeń 07, 2010, 01:09:34 pm »
Wyspa, też sobie odpuść, co się będziesz z koniem kopał.
Jak koń wali głową w mur i twierdzi iż to mądre zachowanie to  mogę się tylko śmiać.
Po prostu takie rozmowy z anfanem czasami mi humor poprawiają ;)

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #321 dnia: Styczeń 07, 2010, 01:14:49 pm »
W sumie, sam tak kiedyś robiłem. Tylko tu naprawdę nie ma o czym dyskutować. To jak udowadnianie, że nie jesteś wielbłądem.

btw. w sumie naprawdę zaawansowaną technikę opartą na nieznanych nam prawach fizyki oraz magię rozróżnia jedna bardzo ważna rzecz - otoczka i sposób przedstawienia. Co jak co Geass nie miał w sobie za grosz magicznej otoczki i to co się tam działo nie było przedstawione w charakterystyczny dla magii sposób.

Imo temat wyczerpany.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 01:20:54 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Shirosama

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #322 dnia: Styczeń 07, 2010, 01:31:59 pm »
Jak koń wali głową w mur i twierdzi iż to mądre zachowanie to  mogę się tylko śmiać.
Po prostu takie rozmowy z anfanem czasami mi humor poprawiają ;)

Zapewne się nie zdziwisz jak ci powiem, że takie rozmowy z tobą (gdzie się tak śmiesznie rzucasz i piszesz, że to na pewno nie jest magiczne w Code Geas ) też mi się podobają.

Owszem jest różnica pomiędzy typową magią, a różnymi zjawiskami, które z naszego punktu widzenia są magiczne.
Powtórzyć czy zrozumiałeś ?

Mam nadzieję, że wilk również nauczy się wreszcie czytać ze zrozumieniem.
Anfan jest dobry - podał link do tego czego fragment zacytowałeś lol

Podałem bo mu się nawet nie chciało do końca przeczytać definicji.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #323 dnia: Styczeń 07, 2010, 01:42:15 pm »
A słyszałeś o zjawiskach, które z naszego punktu widzenia wydają się zaawansowaną i niezrozumiałą technologią?
Argument podałem - chyba był za trudny lub zbyt niewygodny, bo ominąłeś go szerokim łukiem.

Offline wyspa

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 07, 2010, 01:57:32 pm »
No i teraz piszesz to samo co ja zaznaczyłem wcześniej więc nie mogę się z tym nie zgodzić:
Owszem jest różnica pomiędzy typową magią, a różnymi zjawiskami, które z naszego punktu widzenia są magiczne.
ale to co wcześniej pisałeś:
Cytat: anfan
Ile razy mam wam powtarzać, że skoro to nierealistyczne to znaczy, że magiczne ?
to bzdury :).
Ale racje tez ma wilk bo ja nie widzę w geass żadnej magii ale to dość grząski temat który można rozważać tylko na podstawie pobieżnych poszlak więc nie będę tutaj nic próbował udowadniać.
 

Offline Shirosama

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 07, 2010, 01:58:20 pm »
A słyszałeś o zjawiskach, które z naszego punktu widzenia wydają się zaawansowaną i niezrozumiałą technologią?
Argument podałem - chyba był za trudny lub zbyt niewygodny, bo ominąłeś go szerokim łukiem.
To napiszę bardziej szczegółowo.

Mechy są z naszego punktu widzenia "zaawansowaną i niezrozumiałą technologią" ?

Już o tym pisałem, że można i tak to nazwać. Podobnie może być i z kodem. Jest świat realistyczny i nierealistyczny. Ten w Code Geass był nierealistyczny podobnie jak w stanowczej większości anime.
Nie ma tu naprawdę o czym dyskutować chyba, że spojrzeć na to z punktu widzenia producentów anime czyli, że jeśli oni coś nazwą zaawansowaną technologią to znaczy, że to nie jest magia lecz zaawansowana technologia. Pisałem wcześniej, że to samo można nazwać w różny sposób.

Jeśli dla przykładu w jakimś anime władza danej postaci na wodą będzie magią, a w innym zaawansowana manipulacja kodem genetycznym (lub w inny sposób wykorzystana nowoczesna technologia) spowoduje, że dana postać będzie władała wodą to czym to się będzie różnić ?
Efekt ten sam, ale w obu przypadkach magiczny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 02:04:07 pm wysłana przez anfan »

Offline wyspa

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 07, 2010, 02:04:12 pm »
I tu wkrada się błąd bo operując i omawiając świat przedstawiony danego tworu (w tym wypadku anime) powinniśmy operować w tej przedstawionej rzeczywistości.
Dana rzeczywistość jest wymysłem danego autora i jeżeli dla tej danej rzeczywistości technika to technika to nei możemy mówić o niej jako o magii. Troche inna sprawa z magią np. w utarawemono np wszystko na początku wydaje się magiczne więc wydaje się iż mówimy o magii ale autorzy pod koniec mówią nam iż się myliliśmy i wszystkie zjawiska tam przedstawione to zaawansowana technologia. Takie zabiegi mogą być stosowane ale przez autorów... bo to od nich zależy co w danym świecie przedstawionym jest prawda a co bzdurą wierutną.
Dlatego o ile dany twór nie mówi o naszym realnym świecie to trudno je do niej przyrównywać...
No oczywiście jest wiele wyjątków jak światy alternatywne "co by było gdyby" itp. ale Code Geass do nich nie należy.

Offline Shirosama

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 07, 2010, 02:26:35 pm »
Troche inna sprawa z magią np. w utarawemono np wszystko na początku wydaje się magiczne więc wydaje się iż mówimy o magii ale autorzy pod koniec mówią nam iż się myliliśmy i wszystkie zjawiska tam przedstawione to zaawansowana technologia.
Nie utarawemono lecz Utawarerumono. Wszystkie zjawiska w tym anime to zaawansowana technologia ? Główny bohater i jego moc również ?
Zaawansowaną technologią można nazwać sam fakt połączenia ludzi z innymi stworzeniami lecz ich umiejętności magiczne już bym tak nie nazwał (na przykład tych ze skrzydłami).

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #328 dnia: Styczeń 07, 2010, 02:27:27 pm »
Pewnie Anfanie, Gwiezdne Wojny też są magiczne >_> Przeczytaj dokładnie co Wyspa napisał, i co ja wcześniej napisałem. Seting i świat przedstawiony się liczy. W Geassie wszystko było robione na zaawansowaną technologię, tak samo jak w Gwiezdnych Wojnach też nikt nie nazywał mocy jedi magią.


btw. mechy z Geassa były z naszego punktu widzenia niezrozumiałą i zaawansowaną technologią, bo były jakimś cudem zasilane.

EOT, tak już na stałe w temacie magicznego geassa.

Offline Shirosama

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #329 dnia: Styczeń 07, 2010, 02:38:57 pm »
Gwiezdne Wojny to naukowa fikcja.
Pisałem już chyba, że są zjawiska, które bardzo ci się skojarzą z typową magią, a inne bardziej z zaawansowaną technologią. Po drugie co również pisałem wiele zależy od zamiarów producentów anime czy innych filmów.
Często magia i zaawansowana technologia wzajemnie się uzupełniają bo magia może wynikać z zaawansowanej technologi.

A co do zasilania mechów to ty chyba nie sądzisz, że to był największy cud. Uważam, że głównie ich poruszanie w takim tempie było najbardziej dziwne patrząc z naszego punktu widzenia (piszę ogólnie o mechach, a nie tylko cg).

 

anything