Autor Wątek: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)  (Przeczytany 82046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #330 dnia: Styczeń 07, 2010, 03:17:33 pm »
Ugh, jedi kojarzą Ci się z zaawansowana technologią?? Mi typowo z magią, a jednak w realiach SW nie jest to magia.

Za to w Geassie nie ma rzeczy kojarzących mi się z magią, a na dodatek autorzy twarod wszystko pokazują jako naukę i pole do badań oraz pracy naukowców (choćby placówka badania geass - wszyscy w białych kitlach i strojach).
Serio, odpuść sobie szukanie magii w Geassie i choć raz przyznaj w życiu rację innym.

Offline Shirosama

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #331 dnia: Styczeń 07, 2010, 04:06:23 pm »
Ugh, jedi kojarzą Ci się z zaawansowana technologią?? Mi typowo z magią, a jednak w realiach SW nie jest to magia.

Za to w Geassie nie ma rzeczy kojarzących mi się z magią, a na dodatek autorzy twarod wszystko pokazują jako naukę i pole do badań oraz pracy naukowców (choćby placówka badania geass - wszyscy w białych kitlach i strojach).
Serio, odpuść sobie szukanie magii w Geassie i choć raz przyznaj w życiu rację innym.
Zawsze przyznaję rację innym jak się z nimi zgodzę.
Jeśli patrząc gatunkowo to w filmach S-F bez względu na to co by się działo nie ma magii tylko jakaś technologia ?
Można i tak to nazwać. Więc w Code Geass również.

Typowa magia jest w anime Tale of the Abyss.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 04:19:45 pm wysłana przez anfan »

Offline Hunter Killer

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #332 dnia: Styczeń 07, 2010, 04:20:16 pm »
Nie utarawemono lecz Utawarerumono. Wszystkie zjawiska w tym anime to zaawansowana technologia ? Główny bohater i jego moc również ?
Zaawansowaną technologią można nazwać sam fakt połączenia ludzi z innymi stworzeniami lecz ich umiejętności magiczne już bym tak nie nazwał (na przykład tych ze skrzydłami).
Anfan, ci ze skrzydłami w Utawarerumono, to nic innego jak technologia, na końcu była pokazana satelita jak ta z czarnymi skrzydłami strzeliła tym mega wybuchem. Tak na prawdę to nie ona, ale to satelita wystrzelił wiązką energii, a sama rasa skrzydlatych miała za pewne genetycznie, lub przez nanomaszyny bezpośrednie połączenie z satelitami różnego typu. Podobnie jak włączyli grawitacje uziemiając te boskie zbroje (czy jak je nazywali), to mogła być satelita zmieniając siłę grawitacji na jakimś obszarze (amerykanie już prowadzą badania nad czym takim, choć na razie na dużo mniejsze odległości).


A mechy w CG, były zasilane poprzez bardzo wydajne baterie dużej mocy...czyli idąc Twoim tropem to powinniśmy taką R-14 uznać za magiczne pudełko z demonami.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #333 dnia: Styczeń 07, 2010, 04:28:12 pm »
Luz, dożyłem przyznania mi przez Anfana racji więc nie ma co drążyć tematu, a o Utawrcu gadać idźcie do tematu o Utawarerumono.

A mechy w CG, były zasilane poprzez bardzo wydajne baterie dużej mocy...czyli idąc Twoim tropem to powinniśmy taką R-14 uznać za magiczne pudełko z demonami.


Lancelot miał jakieś wirujące cudo w bebechach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2010, 04:40:47 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline valentine69

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #334 dnia: Styczeń 07, 2010, 08:55:10 pm »
tak pokolei poczytałem ten natłok postów i wszystko czaje ale może coś przeoczyłem...
mógłby mi ktoś zacytować/wytłumaczyć cóż jest ta zbiorowa świadomość
z animca jedyne co kojarze to równoległy świat do naszego który tak jakby ma władze na relanym światem...ale pewnie moje myślenie jest błędne ;)
vanitas vanitatum et omnia vanitas...


Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #335 dnia: Styczeń 10, 2010, 10:51:45 am »
Cytuj
mógłby mi ktoś zacytować/wytłumaczyć cóż jest ta zbiorowa świadomość
Nie zbiorowa świadomość, tylko zbiorowa nieświadomość. Jest to pojęcie z psychologii Junga.
Mamy świadomość, czyli to, co oficjalnie wiemy. Mamy nieświadomość, czyli to, co wiemy, ale nie chcemy tego przed sobą przyznać. Mamy w końcu zbiorową nieświadomość, czyli zbiór archetypów wspólnych dla wszystkich ludzi. Na przykład wszyscy ludzie mają wrodzony wstręt do węży lub pająków, choćby byli wychowywani na Antarktydzie.
Tyle teorie Junga.

W Leluchu eksploatowany jest pomysł, że podróż astralna pozwala uzyskać dostęp do zbiorowej nieświadomości wszystkich ludzi.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Konował

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #336 dnia: Styczeń 17, 2010, 06:58:18 pm »
może kogoś zainteresuje, AV wyda CG
http://anime-virtual.pl/news/detail.php?SNID=1&DID=44


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #337 dnia: Styczeń 26, 2010, 02:51:59 pm »
Cytuj
Oficjalnie potwierdzono, iż nowym projekt związany z Code Geass składał się będzie, prócz mangi, również z nowej serii anime. Na razie nie wiadomo, czy nowy Geass będzie spinoffem, remake’iem, historią poboczną, sequelem, preguelem, czy jeszcze czymś innym. Nieznane pozostają również fabuła i data premiery (nawet przybliżone).

I co wy na to. Ja nie mogę się doczekać żeby zobaczyć co z tego będzie.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #338 dnia: Styczeń 26, 2010, 07:19:16 pm »
Cytuj
Na razie nie wiadomo, czy nowy Geass będzie spinoffem, remake’iem, historią poboczną, sequelem, preguelem, czy jeszcze czymś innym.
Obstawiam, że wskrzeszą pół obsady i nakręcą sequel.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Hunter Killer

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #339 dnia: Styczeń 26, 2010, 09:45:57 pm »
Obstawiam, że wskrzeszą pół obsady i nakręcą sequel.
No ba, skoro Guilford, potrafił przeżyć wybuch bomby potężniejszej od nuklearnej, a jedynie stracił wzrok, to co tam jakiś postrzał w serce, czy wbity nóż (Euphia, Shirley).
Mam nadzieję, że jeśli już będzie sequel, to jakoś go z sensem nakręcą.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #340 dnia: Styczeń 27, 2010, 05:11:43 am »
Obie zostały zastrzelone ;)

A ja mam szczerą nadzieję, że to nie będzie kontynuacja.

Offline Hunter Killer

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #341 dnia: Styczeń 27, 2010, 10:59:21 am »
O wbitym nożu było tak ogólnie, ale fakt, napisałem tak jakby jedna dostała nożem, my bad  :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #342 dnia: Styczeń 27, 2010, 02:07:08 pm »
Może pojawi się jakiś nowy nieśmiertelny ludek. Może A.A.  :D

Offline Hollow

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #343 dnia: Maj 19, 2012, 12:14:45 am »
W sezonie letnim maja pojawić się dwie produkcje z serii Code Geass:

Code Geass: Nunnally in Wonderland - Zapowiada się anime tak głupie jak sam tytuł. Czyli Alicja w Krainie czasów z postaciami z anime w rolach wszystkich dziwaków jakich spotyka na drodze.
[ENG Subs] Code Geass: Nunnally in Wonderland OVA PV Trailer

A także Code Geass R3 Gaiden Bōkoku no Akito - i tu zapowiada się już ciekawiej. Akcja anime ma miejsce między pierwszą i drugą częścią serii i opowiada o grupie Honorowych Brytyjczyków, którzy zostali wysłani na straceńczą misję do Europy (kto wie może odwiedzą i Polskę po drodze)
Code Geass R3 Gaiden Bōkoku no Akito OFFICIAL TRAILER

Offline matej00

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #344 dnia: Maj 20, 2012, 02:20:58 pm »
Miło by było, jakby odwiedzili. Chociaż nie spodziewam się by pokazali Nas jako kogoś ważniejszego, albo silniejszego.
I am the bone of my sword.
Steel is my body, and fire is my blood.
I have created over a thousand blades.
Unknown to death.
Nor known to life.
Have withstood pain to create many weapons.
Yet, those hands will never hold anything.
So as I pray, "Unlimited Blade Works."

 

anything