Autor Wątek: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)  (Przeczytany 82076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kainti

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 11, 2008, 10:04:39 pm »
ech... bez sensu. Ten world of C. Za to koronacja pod koniec 21 odcinku... niezle. No i dalej w 22odcinku: Demokracja wg Zero :P
Co myślicie na temat wskrzeszonej Nunally? Nie wydaje wam się ona fałszywa?

Niezbyt, jezeli uwaznie sie obejrzy ten odcinek co Fleia spadla to mozna zauwazyc ze Nunnaly z Sayoko wsiadaja do innego statku niz ta kobieta co zawsze obok Nunnaly stala. Sswoja droga te bandaze na Sayoko z zapowiedzi wygladaja zdeka dziwnie, bo Fleia nie wybuchla przeciez jak normalne bomby tylko wessala troche materii, czyli nie bylo zadnej fali uderzeniowej, czyli nie powinno byc zadnych rannych (albo wessalo albo nie) :/. A jedyne co przychodzi do glowy na temat jej “Onii-sama… watashi wa, anata no teki desu.” to mysl, ze albo jej wykrywacz klamstw przez dotkniecie reka sie zepsul, albo Schneizel sie do niej na dotkniecie reki nie zblizal :P.

Offline wyspa

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 11, 2008, 10:09:06 pm »
NSswoja droga te bandaze na Sayoko z zapowiedzi wygladaja zdeka dziwnie, bo Fleia nie wybuchla przeciez jak normalne bomby tylko wessala troche materii, czyli nie bylo zadnej fali uderzeniowej
Shigau!
Niestety ale działanie Flei powoduje różnicę ciśnień a więc nic innego jak falę uderzeniową właśnie z tą różnica iż nie mamy tu do czynienia z eksplozją a implozją a więc Sayoko mogła zostać wessana po całej imprezie i w wyniku tego doznać obrażeń. 

Offline nolifesking

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 11, 2008, 11:30:20 pm »
Wyspa przez to Shigau! masz pewnie na myśli chigau! (czyli "nieprawda" "jesteś w błędzie"). Popraw się ;-)
Cytuj
Niestety ale działanie Flei powoduje różnicę ciśnień a więc nic innego jak falę uderzeniową właśnie z tą różnica iż nie mamy tu do czynienia z eksplozją a implozją a więc Sayoko mogła zostać wessana po całej imprezie i w wyniku tego doznać obrażeń.
"no właśnie", choć nie do końca. Implozja nastąpiła dopiero po 'wybuchu' i zrównaniu z ziemią tej części Tokio.

Ja sie dalej upieram, że coś z tą Nunally jest nie tak.
Cytuj
A co do Code Geass to seria niezła wciągająca, po namyśle stwierdza iż bohaterowie tez są nieźli ale czasami mam wrażenie iż twórcy piszą fabułę z odcinka na odcinek mając za cel tylko wprowadzenie jeszcze większego zamieszania.
Mam identyczne wrażenie ^^. Niby to wszystko JAKOŚ trzyma się kupy ale doprawdy. Za każdym razem druga strona konfliktu dysponuje czymś większym... Jak nic przypomina mi to Gurren Lagann :P

Offline Kainti

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 12, 2008, 09:40:50 am »
No jak dla mnie to wygladalo jak wyciecie (stad te podejrzenia o teleportacje) tej czesci tokyo po prostu, bez zadnych wczesniejszych implozji czy eksplozji - implozja nastapila wlasnie pozniej j/w napisane, by powietrze wyrownalo to co zniknelo.

Offline obik

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 12, 2008, 12:53:55 pm »
dla mnie to wyglada na zapowiedziec trzeciej serii....
 :doubt:

Offline Hunter Killer

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 12, 2008, 02:29:01 pm »
Odnośnie postu Wyspy o mechach.

No to ciach lecimy.
Owszem masz również dużo racji i jak chocby mechaniczny pies stworzony przez amerykanów, również spodziewam się ujrzeć 4, albo 6-cio nożne roboty-czołgi, niż np pięcio metrowego mecha z armatą na ramieniu. Nie twierdzę że taki dwunożny robot wysokości 5 metrów nie ma prawa istnieć bo to i obecnie jest możliwe do zbudowania. Chodzi tu o sylwetkę co zresztą już pisałem, a Wyspa dokończył moją wypowiedź.  :)
Odnośnie exo-szkieletów to już obecnie istnieją, a od posiadania takiego sprawnie działającego mechanizmu, do okrycia go pancerzem jest bardzo krótka droga, no i powstaje coś co zwiemy "pancerz wspomagany". I tu już w sumie dużych rozbieżności nie ma, gdyż na jakieś 90% będzie to maszynka sięgająca max 3 metrów (antenek, peryskopów, czy innych rakiet balistycznych nie wliczam), a taka wysokość jest akceptowalna.
Odnośnie opisywanych przez Ciebie wizjerów na hełmach itd, masz na myśli LandWarriora, tworzonego dla armii amerykańskiej. Prace mają zostać zakończone ok roku 2010 (z tego co ostatnio słyszałem), a samo zamontowanie takich "bajerów" w pancerzu wspomaganym to nie jest czymś nie wykonalnym.
Najtrudniejsze jest stworzenie na tyle wydajnego źródła energii by zasilić całe to ustrojstwo, oraz coś co zastąpi mało wydajne siłowniki (w kolejności), mówi się tu o bateriach litowo-(nie pamiętam jakich), lub reaktorach chemicznych a nawet plazmowych, a w miejsce siłowników, zastosować sztuczne mięśnie (co również jest w trakcie badań).
Ostatecznie uważam że pancerz taki stworzą zarówno Japończycy jak i Amerykanie, najprawdopodobniej w materiałach i budowie prym zdobędą amerykanie, ale to w oprogramowaniu i sterowaniu Japończycy ich wyprzedzą.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline nolifesking

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 15, 2008, 07:55:55 pm »
Odcinek 23
No i mamy wielką walkę pomiędzy siłami Imperatora Luluchou i resztą świata pod wodzą Shinazel'a.
Ech doprawdy wciąż mi się wydaje, że Lulu nie dorasta do pięt swojemu starszemu bratu. Ech no proszę, wątpię, żeby udało się komukolwiek zwyciężyć w tej walce. Zapewne Last One Standing będą członkowie Order of the Black Knights i wojska Xin Ke, a Luluchou i Schinaizel pójdą do lamusa. BTW. Przestałem nie lubić głównego bohatera. Jednak nie jest taki zły. Natomiast ponownie wróciła moja niechęć do Suazaku. Wkurza mnie ten chłopak.

Offline Hollow

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 15, 2008, 08:21:31 pm »
Najlepsze zakończenie byłoby jakby się okazało, że Nunnaly wszystkich porobiła i nie dość, że widzi to jeszcze ma Geass  :badgrin:

Offline wyspa

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 15, 2008, 10:08:16 pm »
EEe tam jedyne postaci które IMO były i są w miarę w porządku to Shirley (ale ją zabili T_T), Karen i C.C (bo ona przynajmniej wie czego chce i ma wszystko gdzieś nie udając ze jej na czymś innym zależy).
Ale ja ciągle dopuszczam możliwość 3ciego sezonu... wcale bym się nie zdziwił, choć wolałbym aby już skończyli. IMo jednak twórcy nie odważą się zabić Leulcha za to poginie duuużo innych bohaterów z 2gim bratem włącznie jednakże Leluch nie zwycięży tylko będzie się błąkał a do władzy doją ci poboczni bohaterowie i będzie Love an Peace.

Offline nolifesking

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 16, 2008, 12:45:31 am »
ano w sumie... pewnie oślepią Lulka i dadzą mu żyć. Ciekawe tylko z którą kobietą: Nunally, Karen, C.C a może z Suzakiem :P.

Shirley normalna? Gdzie ona była normalna. Facet w którym się zakochała zabił jej ojca i znajomych, spowodował, że straciła pamięć, wiedziała kim jest i jeszcze chciała go chronić ^^

Cytuj
Najlepsze zakończenie byłoby jakby się okazało, że Nunnaly wszystkich porobiła i nie dość, że widzi to jeszcze ma Geass 
Nie nie nie. Raczej nie. Nunally to takie biedne dziecko i najprawdopodobniej albo zginie albo zwariuje jak się dowie do czego dopuściła. Po za tym widzisz jak się dałą podpuścić Schinaizelowi ^^' Ile ludzi zginęła przez jego ambicje. Jest cholernie inteligentny ale równie nawiedzony co większość męskich osobników w rodzinie vi Brytania, całkiem możliwe, że nawet bardziej od V.V.
Cytuj
3ciego sezonu?
Czemu nie, ale z nową generacją bohaterów ;] ( C.C. mogłaby zostać :D) A reszta niech się zestarzeje i odejdzie do lamusa albo co...

Offline Hollow

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 16, 2008, 01:08:10 pm »
Chciałbym zobaczyć trzeci sezon. Ciekawe co by jeszcze dokleili do mechów? No i grunt żeby zabili Suzaka.

Offline haael

  • Asesor
  • ******
  • Wiadomości: 9 996
  • Total likes: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polska polska nie ciapolska.
Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 20, 2008, 06:53:34 am »
Łahahahahaha.
Zmiany stron w tej bajce to coś tak powszechnego, że przestałem już liczyć. Od zawsze wiedziałem, że Leluch będzie przeciwko Black Nightsom, ale żeby był po przeciwnej stronie niż Nanali, to nawet mnie zaskoczyło.

Ciekawe, czego Leluch aktualnie chce. Wygląda na to, że zawarł pakt z Suzakiem, taki sam, jak ongiś Imperator (Panie świeć nad jego duszą) i V2 i chce wykorzystać Akaszę.

Uważam, że Karen jeszcze przejdzie na stronę Lelucha. Nanali pewnie też, ale dopiero na minutę przed śmiercią z rąk swojego makiawelicznego braciszka. Ciekawe, czy pojawi się jeszcze Imperator i Marianna.

No i zastanawia mnie, którą laskę w końcu zapuka Leluch. Z kandydatek rozważałem Kaguyę, Shirley, C2 i Karen. Ta ostatnia jest jakby najbliżej celu. (Oby tylko nie była to Anya, jeden Evangelion mi wystarczy.)

Cytuj
No i grunt żeby zabili Suzaka.
Wróci jako zombie.
Prepara tu palo en mano, que hay vienen los hombres malos.
Prepara tu palo hermano, que hay vienen los hombres malos.

Offline Hollow

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 20, 2008, 08:00:44 am »
Ja stawiam na C.C. bo ma z nią umowę żeby ją kochał. Karen już dawno olał. Kaguya go nienawidzi a Shirley musiałby chyba sklonować. Zawsze jest możliwość, że zabiją go zanim pokocha go kogokolwiek.

Offline wyspa

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 20, 2008, 08:51:40 am »
zanim pokocha go kogokolwiek.
Na to już chyba trochę za późno... choćby taka Karen to że posiada zdrowy rozsądek i teraz walczy przeciw Leluchowi (zdrowy bo ja bym tam za kolesiem czy kobietą w moim wypadku który co chwile chce i robi co innego nie latał jak pies) to nie znaczy iż nic do niego nie czuje ;),a nie wiadomo też co sobie myśli w główce cała C.C cale widać iż coraz bardziej lubi Lelucha.

Offline nolifesking

Odp: Code Geass, czyli Leluch rebeliant (Spoilery!)
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 21, 2008, 09:22:21 pm »

Odcinek 24!!:


Cytuj
C.C cale widać iż coraz bardziej lubi Lelucha.
Nawet wyraźnie to jest powiedziane jak bardzo :D (patrz pojedynek Karen vs C.C.)
No i proszę kto by się spodziewał... Nunally ma niebieskie oczęta :D
Znowu mnóstwo wskrzeszeń: Cornelia, Gilford wciąż się trzymają :P
Schinaizel przegrał :P (albo tak nam sie wydaje) w najgorszy możliwy sposób. Lulu zrobił z niego swoją kukiełkę. No to teraz czekać do 25 odcinka: jak bardzo napaskudzi Nunally, co z pojedynkiem Karen vs Suzaku i co jeszcze się wydarzy :P Niech ten idiota wreszcie umrze!!

 

anything