Gildia Technologii (www.techno.gildia.pl) > Forum Technologii

Aparat cyfrowy do 700 zł

<< < (2/4) > >>

Ribald:
W temacie - szukam właśnie dla kobiety jakiegoś małego aparatu (do torebki), ale zarazem z możliwie dobrymi parametrami - zajmuje się fotografią więcej niż amatorsko.
Patrzę na stronkę z lumixami i faktycznie wydaje się to dobrym wyborem. Tyle że sam mam Olympusa sprzed 4 lat (który dziś jest już właściwie prehistoryczny) i szczerze mówiąc wypadłem z obiegu jeśli chodzi o techniczną jakość sprzętu. Pomożecie? :)

Wziąłem sobie na warsztat takie 4 modele:

http://panasonic-office.pl/e-sklep/product_info.php/cPath/92/products_id/1291

http://panasonic-office.pl/e-sklep/product_info.php/cPath/92/products_id/1282

http://panasonic-office.pl/e-sklep/product_info.php/cPath/92/products_id/1297

http://panasonic-office.pl/e-sklep/product_info.php/cPath/92/products_id/1304

Rozpiętość cenowa między 500 a 680. Tylko w zasadzie nie czuję różnicy między pierwszym a ostatnim oprócz chyba ekranu LCD i obecności mikrofonu. Ktoś mnie oświeci?

Patrzyłem też na Canony power shoty, ale tych jest w ogóle od cholery.

wilk:
Z zalinkowanych modeli wybrałbym pierwszy lub czwarty. Czyli z zoomem optycznym x6. Jak na kompakt to jest całkiem niezły osiąg. No ale ja się nie znam w sumie więc może ktoś bardziej obeznany się wypowie. :)


--- Cytuj ---Tylko w zasadzie nie czuję różnicy między pierwszym a ostatnim oprócz chyba ekranu LCD i obecności mikrofonu. Ktoś mnie oświeci?
--- Koniec cytatu ---
No chyba tylko do tego różnica się sprowadza. Jeśli chodzi o sam wyświetlacz to nie jest chyba jakaś wielce istotna kwestia czy ma 2 czy 2,5 cala. Mikrofon może się przydać no ale to też zależy do czego się będzie ten aparat używać.

Sajuuk':

--- Cytat: Ribald ---Tyle że sam mam Olympusa sprzed 4 lat (który dziś jest już właściwie prehistoryczny)
--- Koniec cytatu ---

Mów co chcesz, ale ja kupiłem sobie nie tak dawno używanego Olympusa SP-500 UZ i jestem z niego bardzo zadowolony. Kosztował 400 zł i miał być pierwotnie używany do projekcji okularowej, ale ognisko wypadło w złym miejscu i używam go normalnie. To solidny kompakt, ma też bardzo dużo opcji ustawień, więc nie narzekam na to, że jest stary.  :)

Lu Tzy:
Jezeli ta dama jest naprawde bardziej niz amatorsko zainteresowana fotografia, to ja odradzam kazdy z tych aparatow.
Warto poszukac czegos o nawet i mniejszej rozdzielczosci, tak z 4-6 milionow punktow, ale z mozliwoscia zapisu w formacie RAW.

Ryceros:
Ja robię Minoltą z lat 80-tych.
Model XG-1.

Nie lubię cyfrówek.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej