Autor Wątek: Konwersje pojazdow z modeli 1/32  (Przeczytany 2336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eBra

Konwersje pojazdow z modeli 1/32
« dnia: Sierpień 05, 2008, 06:24:19 pm »
Witam,

Chcialbym pokonwertowac (a w zasadzie zbudowac od podstaw) pare orkowych pojazdow i myslalem o wykorzystaniu modeli z Drugiej Wojny Swiatowej w 1/32. Probowal ktos czegos podobnego?

Przede wszystkim chcialbym zapytac jakie wymiary ma orkowy trukk (ten nowy) oraz czy musi byc on dosc duzy by pomiescic 12 zielonych na pace.

Offline Jurand

Odp: Konwersje pojazdow z modeli 1/32
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2008, 06:24:07 pm »
Niestety nie mam nowego trukka ale stary ma 8cm dlugosci i 7cm szerokosci, nowy jest wiekszy ale wcale nie musi byc dosc duzy by pomiescic 12 orkasow.(sprobój zmiescic 10 marynatow do rhinosa;))
Ja osobiscie używałem wielu pojazdów z II wojny wskali 1/35 (zaczynalem sklejac czolgi jeszcze w podstawowce) np sdkfz 222, daimler dingo, wiezyczki od pzkpfwIII i pzkpfwIV wozki jezdne, kola i gasienice od powyzszych czolgow itd
wielkoscia pasuje bez wiekszych przerobek universal carrier 6cm szer 10cm dl i tylko 4cm wys.
Zalezy tez jak chcesz uzywac trukkow czy chcesz je np chowac za terenami i killakanami (wtedy rob je jak najmniejsze) czy tez maja robic za ruchomy murek (wtedy uzyj nawet pumy lub sdkfz232 albo half trucka podjezdzasz na maksa ustawiasz bokiem i masz gorke by pod jej oslona dojsc bezpiecznie do przodu).
Ogolnie swietna zabawa wystarczy wyciac z pleksi sklejki czy grubego kartonu pelno trojkatnych zebow ponaklejac je na przodzie i bokach jakies zbedne fragmenty sprzetow z gw i bedzie wygladalo super, mozesz tez kupic jednego nowego trucka i polaczyc jego fragmenty z roznymi pojazdami z IIwojny.
Powodzenia
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 06:28:38 pm wysłana przez Jurand »

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Konwersje pojazdow z modeli 1/32
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2008, 06:34:01 pm »
Sprawa z modelami modelarskimi jest nieco bardziej skomplikowana. Niz na pierwszy rzut oka by sie wydawało.

Modele te są dużo delikatniejsze eksplatacyjne (wiem to z profilaktyki :))

Niemniej jednak doskonałym rozwiązaniem jest typowa amerykańska ciężarówka z dorobiona podstawką wielkości orginalnego trucka.
Kamil. (miszczu)

Offline wikear^2

Odp: Konwersje pojazdow z modeli 1/32
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 07, 2008, 11:09:10 pm »
Ja zrobilem z czolgu Challenger MKIV (chyba) orkowego Skullhamma. Troche mniejszy niz oryginal, ale efekt jest i wedlug nowych regul troszke latwiej go ukryc ;-) hehe

Oto pare fotek:




Offline kecaj

Odp: Konwersje pojazdow z modeli 1/32
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 08, 2008, 07:02:42 am »
bardzo udany moim skromnym zdaniem :):)

Offline Mistrz wałków :)

Odp: Konwersje pojazdow z modeli 1/32
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 08, 2008, 11:56:43 am »
Udana zabawka :)
Naprawdę kawał dobrej roboty :)

Ja bym sie nie przyczepił. Jednak dlatego że obecna edycja jest nastawiona na WYSYWIG dlatego polecam robić minimalnie większe modele. Ten kierunek jest znacznie lepszy :)
Ponieważ tego typu wypowiedzi mogą być różnie odebrane:
Cytuj
Ja zrobilem z czolgu Challenger MKIV (chyba) orkowego Skullhamma. Troche mniejszy niz oryginal, ale efekt jest i wedlug nowych regul troszke latwiej go ukryc Wink hehe
Kamil. (miszczu)

Offline eBra

Odp: Konwersje pojazdow z modeli 1/32
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2008, 08:14:55 pm »
Bardzo fajnie wyszedl. Wlasnie o czyms takim myslalem. Dodalbym ew. wiecej orkowych bajerow, bo czolg miejcami wyglada zbyt porzadnie.

Ten model, byl w skali 1/32 czy wiekszej?
Jak zrobione sa te "nity" na pancerzu?

W kolejny weekend wrzuce cos swojego. Na pierwszy ogien pojda zapewne cięzarówki, ktore planuje zrobic z tego : (nie wiem jeszcze, jak z dostepnoscia)

http://www.hobbysta.pl/25-ton-6x6-truck-p-3181.html
http://www.hobbysta.pl/german-horch-type-1a-p-104.html
http://www.hobbysta.pl/m3-scout-armored-car-p-2708.html


Pozdr i dzieki za odpowiedz. Nikt nie zna wymiarow nowego trukka?

Offline wikear^2

Odp: Konwersje pojazdow z modeli 1/32
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2008, 07:52:34 am »
Jednak dlatego że obecna edycja jest nastawiona na WYSYWIG dlatego polecam robić minimalnie większe modele.

rozumiem Cie i pewnie nie zrobie juz modelu w takiej skali, ale i tak go trudno ukryc na polu walki, a wszyscy co ze mna graja tu w GW wiedza ze zrobilem go na promo day of Apocalypse!