trawa

Autor Wątek: Wydawnictwo Ongrys  (Przeczytany 466380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1425 dnia: Lipiec 23, 2018, 11:08:58 pm »
Goodreads do Ameryki a Bedetheque dla Europy  :lol:

Offline hans

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1426 dnia: Lipiec 24, 2018, 06:16:57 am »
Ja pamiętam jak się dziwiłem że taki rodzaj historii mi się tak podoba  :smile:

Dokładnie tak :) Niby fabuła nie jest jakoś odkrywcza. Niby ot, zwykła sensacja. Ale to jest tak napisane, to jest tak wciągające, że leci się album za albumem i ani się człowiek obejrzy a tu już koniec i pojawiają się pytania: jak to możliwe, że to tak szybko zleciało? gdzie ciąg dalszy? I żądania: więcej! Ja chcę więcej!
Dlatego trudno to opowiedzieć. To trzeba przeczytać i samemu się zatopić w tej genialnie skonstruowanej fabule.
Van Hamme to jest mistrz :)

Offline gobender

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1427 dnia: Lipiec 24, 2018, 06:57:24 am »
Będzie ktoś stąd brał pojedynczo? Może Gobender tylko  :smile:

Zawsze! :)  Choć mam przeczucie, że to komiks nie dla mnie.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1428 dnia: Lipiec 24, 2018, 07:05:14 am »
Nie dość, że rewelacyjni Władcy chmielu, to jeszcze dodatkowo kolejny komiks Van Hamme`a, który też sobie od razu sprawdziłem na Bedetheque i oceny oraz klasyczna europejska kreska sprawiają, że jestem bardzo szczęśliwy. Ongrys rządzi. Totalnie.
Władcy chmielu to taki Skład główny połączony nieco z sensacyjnym sznytem Van Hamme`a, bo tam raczej nie ma tych małych problemików mieszkańców miasteczka, tylko intrygi, niecne występki, przejmowanie browarów, zdrady, czyli bardziej taki Largo. Skład główny zmiksowany z Largo i szczyptą Ziemi obiecanej.

Offline rzem

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1429 dnia: Lipiec 24, 2018, 07:19:59 am »
Ale się Ongrysie przyczaiłeś. Cicho, cicho i nagle bach: Diadem Tamary a teraz Van Hamme i to chyba ze swoich najlepszych czasów. Brawo. No i ta opcja dla nowych i starych: pojedyncze i zbiorcze. Ja przytulam te pierwsze.

Offline -gościu-

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1430 dnia: Lipiec 24, 2018, 07:20:34 am »
https://www.bedetheque.com/serie-63-BD-SOS-Bonheur.html

Nawet nie wiedziałem, że w zeszłym roku Desberg z Griffo zrobili czwarty tom S.O.S. Bonheur. Po 28 latach. Sądząc po ocenach na BD, nie był to chyba udany powrót do serii.



Offline ciezka_rozkmina

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1431 dnia: Lipiec 24, 2018, 07:30:43 am »
Władcy Chmielu to komiks o którym dużo słyszałem ale nie widziałem nigdy na oczy. Po przejrzeniu przykładowych plansz i ocen jestem bardzo pozytywnie nastawiony.
W każdym z albumów warstwa graficzna oddaje "ducha" danej epoki czy dekady. Scenariusz osadzony na przestrzeni tak wielu lat i kolejnych pokoleń bohaterów kojarzy mi się z narracją w Kaście Metabaronów.
Jak dla mnie 'must have', ale też oczekiwania mam wysokie. Oczywiście wydanie w formie dwóch integrali (bez dodatków będzie około 186 stron) bardzo cieszy.

S.O.S. Bonheurto dla mnie wielka niewiadoma ale przykładowe plansze są zdecydowanie na plus. Tematyka ludzi walczących z opresyjnym systemem społecznym, ingerującym w każdy aspekt ich życia to zdecydowanie temat, który brzmi jak dobry materiał na komiks.
To przywołuje oczywiste skojarzenie z V for Vendetta ale - jeśli dobrze zrozumiałem - z akcją osadzoną w świecie bardziej zbliżonym do naszych realiów niż do niedalekiej przyszłości  Alana Moore'a.
Z zapowiedzi wynika, że wydany zostanie integral z trzema albumami pierwszego cyklu. Widzę, że w  oryginale dostępny też jest pierwszy album drugiego cyklu. Orientuje się ktoś czy ten czwarty album jest ostatnim z serii czy też drugi cykl będzie kontynuowany?

Oba komiksy lecą na listę 'do kupienia'. Wielkie brawa dla Ongrysa.  :biggrin:

Offline robbirob

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1432 dnia: Lipiec 24, 2018, 01:59:12 pm »
Władcy Chmielu! Wow!
Ongrysie, dzięki i brawo za dobrą decyzję.

Offline adam and arluk

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1433 dnia: Lipiec 24, 2018, 03:15:10 pm »
Wspaniałe jest, że Ongrys wsłuc**je się w nasze prośby.

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1434 dnia: Lipiec 24, 2018, 04:06:56 pm »
Oczywiście wydanie w formie dwóch integrali (bez dodatków będzie około 186 stron) bardzo cieszy.

Niestety, wydanie zbiorcze Glenat nie ma żadnych dodatków, tylko zebrane albumy. Do polskiego wydania chyba też nie uda się nic więcej znaleźć, poza galerią okładek...

Orientuje się ktoś czy ten czwarty album jest ostatnim z serii czy też drugi cykl będzie kontynuowany?

Czwarty album otwiera drugi cykl.

Offline nazareth

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1435 dnia: Lipiec 24, 2018, 04:11:30 pm »
Ongrysie, a co z Dreddem?

Offline Ongrys

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1436 dnia: Lipiec 24, 2018, 04:13:23 pm »
Ongrysie, a co z Dreddem?

Cztery albumy wydane, kolejne wkrótce.

Offline nazareth

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1437 dnia: Lipiec 24, 2018, 04:28:49 pm »
Cztery albumy wydane, kolejne wkrótce.
Wszystkie mam :)
Pytałem który kolejny i kiedy (może na MFKiG?).

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1438 dnia: Lipiec 24, 2018, 04:59:12 pm »
To może ile w tym roku jeszcze i w jakiej kolejności? I kiedy Stickleback?

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Ongrys
« Odpowiedź #1439 dnia: Lipiec 24, 2018, 05:01:12 pm »
I kiedy Black Vortex :D

 

anything